29 NİSAN 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, çiftçilerin kredi ve borçlarının yeniden yapılandırılması için çalışma başlattıklarını açıkladı. 

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Başbakan Yardımcısı numan Kurtulmuş açıklama yaptı. Kurtulmuş'un açıklamalarının satırbaşları şöyle: 

"Çiftçi kardeşlerimizin tarım ve kredi borçları yeniden yapılandırılacaktır. Bunlar Bakanlar Kurulu'nda ele alınmıştır. "Türkiye Uzay Ajansı" gündeme gelmiştir. Bununla ilgili çalışmalar hızlandırılacaktır.

SORU-CEVAP

* EL BAB'DA SON DURUM ve MÜNBİÇ VE RAKKA OPERASYONLARI: Bu operasyonların Türkiye'nin ulusal güvenlik ihtiyacının bir parçasıdır. DEAŞ ve PKK/PYD Kuzey Suriye'de faaliyet gösterdi, göstermeye devam ediyor. Cerablus'ta başlayan operasyon El Bab'a kadar uzandı. ÖSO'nun zaferiyle bu operasyonun sonuçlanacağını görüyoruz. Bunun arkasından ABD ile Türkiye arasında bir mutabakat vardı. PYG/YPG unsurları Münbiç'in doğusuna çekilecekti. Bunu bekliyoruz. Türkiye'nin ulusal güvenliğini sağlayacak adımların atılması için hareket ediliyoru. Türkiye, uluslararası koalisyonla belirli bir mutabakat oluşursa, hem Münbiç, hem Rakka'nın temizlenmesi konusunda adım atabilir. Türkiye hem Rakka'dan IŞİD'in temizlenmesi, PYD/YPG unsunlarının yerleştirilmemesi için adım atılabilir. Bunu önümüzdeki günler belirleyecektir.

* HAYIR ELEŞTİRİLERİ: Bu referandumun önce TBMM'de kabul edilmesi, 16 Nisan'da halkoylamasına sunulacak olması demokrasi bakımından bir kazançtır. Bu kampanya süresince 'evet' diyenler de 'hayır' diyenler de olacak. PKK'nın üst düzey yöneticilerinin 'hayır' çıkması için görüşlerini açıkladığını görüyoruz. FETÖ'nün içinde 'hayır' çıkması için gayret gösterenler olduğunu biliyoruz. Bütün 'hayır' diyenler terörist algısı çıkarmak başka bir şey. Türkiye'de milletin düşmanı olan unsurların sistematik olarak 'hayır'a destek verdikleridir. Terör unsurlarının 'hayır'a destek vermeleri, 'Hayır diyenler teröristtir' anlamına gelmiyor. 

* ÇİFTÇİLER İÇİN YAPILANDIRMA TARİHİ: Bunun bir takvimi var ancak ilgili bakanlıklar açıklayacaktır. 

* ÖZEL TV'LERİN YAYINLARI İLE İLGİLİ CEZALAR: Özel televizyon kanallarına haksız ve çok yüksek cezalar gelmiştir. Rekabete açık bir alandır özel televizyon kurumları. Belli kısıtlarda hareket etmeleri, belli oranlarda yayın yapacak diye bir kural olmamalı. Özel televizyonlar olmasaydı haklı bir eleştiriydi. 'Evet'i de, 'hayır'ı da destekleyen kanallar olacak. Her görüşten insanlar kendisine yakın görüşten insanlarla görüşlerini paylaşabilir. Bu haksızlık ortadan kaldırılmıştır.

* KHK İLE YAPILAN İHRAÇLAR: Sayın Levent Gök'ün açıklamasının mahiyetini bilmiyorum.

* AKADEMİSYENLERİN İHRACI: KHK'lerde olası bir takım yanlışlık varsa bunların düzeltilmesi için mekanizma kurmuştuk. Bunun yasal mekanizması var. Müracaatlar yapılır, sonuç alınmaya çalışılır. Nihai bir karar değil, düzeltilmesi mümkün olan bir karardır.

* REFERANDUM ANKETLERİ: Kampanyanın daha başındayız. Evetler ciddi miktarda önde gözüküyor. Kampanya ilerledikçe evet kampanyasının ciddi şekilde destek bulacağına inanıyorum. Sahadaki nabzı kontol edeceğiz.

* BABANNE MAAŞLARI: Belli ki bu bir ihtiyaç. Bu ihtiyaçlar gözden geçirilir.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
 • Misafir 20 Şubat 2017 Pazartesi 09:28
  Bende korkuyorum.Anneee.
 • Misafir 20 Şubat 2017 Pazartesi 09:28
  20 Temmuzda Sayin Basbakan 1 ay 40 surer demisti. 7 ayi gecti ama hala OHAL var. Yeni Turkiyeye yaksmiyor.
 • Misafir 26 Şubat 2017 Pazar 14:57
  ya kardeş Ohal in sana ne zararı var.Suçluların temizlenmesi seni niye rahatsız ediyor.Ben 7 ay boyunca ohal in bana hiçbir zararını görmedim.Anladığım kadarı ile senin derdin başka...
 • Misafir 17 Şubat 2017 Cuma 16:53
  Yorum yapmaktan korkuyoruz.Hayırlar anketlerde onde diyor.
 • Misafir 13 Şubat 2017 Pazartesi 16:45
  korkuyorum yorum yok
 • Misafir 13 Şubat 2017 Pazartesi 16:14
  hayirlisi olur insallah. ;)
 • Misafir 13 Şubat 2017 Pazartesi 16:13
  BELKİİİİİ
 • Misafir 13 Şubat 2017 Pazartesi 15:54
  bu ihraçlarda son bulsa artık
 • Misafir 13 Şubat 2017 Pazartesi 15:52
  ABD ile Türkiye arasında bir mutabakat vardı.... işte bütün mesele bu artık varmı??
 • Misafir 13 Şubat 2017 Pazartesi 15:51
  evetttttttttttttttt
 • Misafir 13 Şubat 2017 Pazartesi 15:48
  hayırrrrrrrr
Kalan karakter : 2000