ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

İzmir'de bir ortaokulda hırsızlıkla suçlanan 3 kız öğrencinin kıyafetlerinin çıkartılarak üst araması yapıldığı iddiası üzerine soruşturma başlatan İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okul müdürü, 2 müdür yardımcısı ve rehber öğretmeni açığa aldı.

Bir okulda geçen 15 Mart'ta meydana gelen olayda; öğrencilerden U.K., 100 lirasının diğer öğrenciler C.V., A.P. ve R.Ş. tarafından çalındığını söyledi. İddiaya göre, bunun üzerine kadın müdür yardımcıları odalarında, kızlardan iç çamaşırlarına kadar soyunmalarını isteyip, ardından arama yaptı. Aramada çalındığını öne sürülen 100 lira bulunamadı, hırsızlıkla suçlanan öğrenciler ise aileleriyle Şirinyer Polis Merkezi'ne giderek şikayette bulundu.

Okul müdürü E.D., öğrencilerin velilerinin iftira attığını öne sürdü. İddialarla ilgili soruşturma başlatan İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okul müdürü, 2 müdür yardımcısı ile rehber öğretmeni açığa aldı. Ayrıca kriz müdahale ekibi oluşturulduğu ve öğrencilerin ziyaret edileceği bildirildi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 19 Mart 2017 Pazar 01:16
    çağırırsın polisi onlar gerekli aramayı veya tahkikatı yapar öğretmenlerin yaptığı yanlış iç çamaşırına kadar aramak nedir
  • Misafir 18 Mart 2017 Cumartesi 23:32
    Herkes bi şekilde mağdur olmuş...
  • Misafir 18 Mart 2017 Cumartesi 23:25
    liyakat siz kişiler idareci olursa olacağı budur rehber öğretmene üzüldüm
Tüm yorumları göster(7)
Kalan karakter : 2000