Kemal Kılıçdaroğlu'nun konakladığı karavanın fotoğrafları paylaşıldı

30.06.2017 - 09:12 | Güncelleme:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki olarak başlattığı yürüyüş 16. gününde. CHP liderinin, günlük yürüyüşlerinin ardından konakladığı karavanın fotoğrafları paylaşıldı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde başlatılan "Adalet Yürüyüşü" 16. gününde devam ediyor. CHP lideri Kılıçdaroğlu yürüyüşten önce Gaffar Okkan'ın Hendek'teki mezarını ziyaret etti, ardından kısa bir açıklama yaparak, "Gaffar Okkan Diyarbakır'da terörün en yoğun olduğu dönemde görev yapan emniyet müdürümüz. Terörle mücadelede Gaffar Okkan'ın kararlılığı, Türkiye'nin her köşesinde takdir toplamıştır. Terörü önleme konusunda önemli adımlar atamadık. Terörle mücadele konusunda bizden ne istiyorsunuz siz. Biz kendi topraklarımızda huzuru ve adaleti istiyoruz." dedi. 

KONAKLADIĞI KARAVANIN FOTOĞRAFLARI PAYLAŞILDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, günlük yürüyüşlerinin ardından, geceleri partisi tarafından kiralanan karavanda konaklıyor. Kılıçdaroğlu'nun kaldığı karavanın dışı ve içine dair fotoğraflar paylaşıldı. 

+396

 

İŞTE 24 GÜNLÜK YÜRÜYÜŞTEN KARELER...


Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşünden...

11:20 CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, yürüyüş sırasında fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. İHA'nın haberine göre; Yıldız'ın kalp krizi geçirdiği belirtildi. CHP'li vekilin sağlık durumunun iyi olduğu ve tedavisinin devam ettiği belirtiliyor.

11:40  Kılıçdaroğlu, MYK toplantısının ardından, Parti Meclisi'ni de, pazartesi günü yürüyüşte toplayacak.


09:00 "Adalet Yürüyüşü"nün 16. günü başladı.


08:30 CHP lideri, yürüyüşün 16. günü öncesinde Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkan'ın mezarına çiçek bırakıp dua etti. Kılıçdaroğlu, ziyaretin ardından yürüyüşün başlayacağı Hendek Otogarı'na doğru harekete geçti.

GAFFAR OKKAN KİMDİR?

Ali Gaffar Okkan, 1952'de Sakarya'nın Hendek ilçesinde dünyaya gelen, Diyarbakır Emniyet Müdürü görevindeyken suikaste uğrayarak şehit olan polis müdürüdür.

Eğitim hayatını 30 Eylül 1970'de Polis Koleji'nden, 29 Eylül 1973'te Polis Akademisi'nden mezun olarak tamamladı ve İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'ne komiser yardımcısı olarak atandı.

Yaklaşık 10 yıl boyunca emniyet amirliği rütbesine kadar yükselip görev yapan Ali Gaffar Okkan, 1983'te Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'ne atandı ve 1985'te şube müdürlüğüne terfi etti.

1986'da Eskişehir'de Emniyet Müdürlüğü'nde görev yaptı. 1992'de emniyet müdür yardımcısı olan Ali Gaffar Okkan, 6 Aralık 1993'te 1. sınıf emniyet müdürlüğüne terfi etti ve yeni görev yeri olan Kars'a il emniyet müdürü olarak atandı.

18 Kasım 1997'de Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü'nde Emniyet Müdürü olarak göreve başlayan Ali Gaffar Okkan, aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde Kamu Yönetimi bölümünü de bitirdi.

Kars'ta emniyet müdürü olarak görev yaparken PKK ve Hizbullah terörünün ve aşırı göçün ağır sonuçlarını yaşayan bir emniyet müdürüydü.

Hizbullah terör örgütü lideri Hüseyin Velioğlu'nun İstanbul Beykoz'da yakalanmasında büyük payı olan Ali Gaffar Okkan, örgütün çökertilmesinde oldukça önemli bir rol oynadı.

Diyarbakır'da emniyet müdürü iken, kadın polisler ilk defa onun emriyle sokağa çıktı, trafiği yönettiler. Aynı zamanda iki küçük otomobil alan Ali Gaffar Okkan, otomobilleri mavi-beyaza boyattı ve ikişer kadın polise verdi. Kadın polisler otomobillerle kaybolan çocukları toplayıp ailelerine veriyor, yürümekte zorlanan yaşlılara yardım ediyordu.

Ali Gaffar Okkan'ın ilklerinden diğeri de, Diyarbakır'da şehrin kritik noktalarına kameralar yerleştirmesiydi. Yerleştirdiği kameraları makam odasından dev ekranlarda izliyor, sokak güvenliğini kontrol ediyordu.

24 Ocak 2001 günü saat 17:40 sularınada Valilik Binası'na makam aracıyla giderken, kimliği belirsiz kişiler tarafından pusuya düşürüldü ve açılan ateş sonucu olay yerinde şehit oldu. Cinayet günümüzde de halen çözülememiş, ancak Hizbullah terör örgütü tarafından yapıldığına dair iddialar bulunmaktadır.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 12 ay önce - Cevapla
3 0 +3
Kk nin bir ayligi kesilsin. Benim vergimle avarelik yapiyor adam.
Misafir - 12 ay önce - Cevapla
6 0 +6
ben mecliste bir işe yaramıyorum o yüzden aktivist olacağım. o zaman sana niye oy verdik biz. Sen mecliste mücadele ver biz yürürüz
Misafir - 12 ay önce - Cevapla
0 0 0
Yorumlara bakıyorum da akıl fukarası dolu ortalık.Maksat yazmak olsun.
Misafir - 12 ay önce - Cevapla
6 0 +6
Yürüdüğüne inanıyor musunuz?
Misafir - 12 ay önce - Cevapla
12 3 +9
gaffar okan ı şehit eden hainlerle aynı saftasın ke mal kılıçdaroğlu... hangi yüzle şehidin mezarını ziyaret ediyorsun.. edep ya huu......
Misafir - 12 ay önce - Cevapla
9 3 +6
Adalet diye yürü. Sen karavanda kal, yanındakiler sokakta gecelesin. CHP adaleti.....
Misafir - 12 ay önce - Cevapla
9 0 +9
sanırsın ki dünyayı fetih etmeye çıktı.
Misafir - 12 ay önce - Cevapla
12 3 +9
Böyle ebem de yürür. ....
Misafir - 12 ay önce - Cevapla
9 3 +6
aynı anda duaya başlayım aynı anda bitiriyorlar:)))
Misafir - 12 ay önce - Cevapla
18 6 +12
kimse aç susuz yürüsün demiyor tabi ki ama onunla beraber yürümek zorunda kalan onlarca polisin ve vatandaşın kaldığı yerleri de bi görseydik. adalet için yürürken bile adil değil madem adalet peşinde herkes gibi yürüsün herkes gibi konaklasın. kaldığı karavana bak benim evimde yok böyle lüks.
Misafir - 12 ay önce - Cevapla
6 30 -24
Yolun açık olsun dik dur eğilme bu halk seninle Sn. Kılıçdaroğlu..
Misafir - 12 ay önce - Cevapla
9 0 +9
yürrüü anca gidersinnnn ....
Misafir - 12 ay önce - Cevapla
18 3 +15
Chp hemen banada böyle bir otobüs tahsis etsin bende adalet için adaletle beraber dünyayı cepe cevre yürümek istiyorum.
Misafir - 12 ay önce - Cevapla
3 3 0
bunu diyenler iki adım için toplu taşıma kullanan kişiler!
Misafir - 12 ay önce - Cevapla
15 9 +6
acaba o güzelim yollardan geçerken bir vicdan muhasebesi yapıyorsunuz molalarda kendie şu soruyu sor ben ülkem için kaç metre yol yaptım...!!!!!
Misafir - 12 ay önce - Cevapla
18 12 +6
O karavanı bana verin edirne den kars a gidiyim
Misafir - 12 ay önce - Cevapla
21 9 +12
keyfini de biliyon ha kılıçtaroğlu :))
Misafir - 12 ay önce - Cevapla
12 21 -9
Allahdan korkun ne istiyosunuz aç susuz mu yürüsün adam bütün yolu ne istiyosunuz ki