Son Dakika

Kılıçdaroğlu, yoğun kalabalık içerisinde zorlukla kürsüye ilerledi. Partililerin coşkulu sloganları altında konuşmasına başladı:

"Geliyorum, iktidara geliyoruz. Yolsullların, ezilenlerin haklarını korumak için geliyoruz. Mustafa Kemal'den İnönü'ye Ecevit'ten Baykal'a kadar bize bırakılan görkemli tarihin altında iktidara geleceğiz. Hepinizi en içten duygularla selamlıyorum.

İki olay yüreğimizi burktu. Baykal'a yapılanların failleri bulunmadı, faiileri bulunması, boynumuzun borcudur. Hükümete düşen eğer içinde değilse failleri bulmaktır. Yoksa biz iktidara gelince hesabı soracağız.

İkincisi Zonguldak'taki acıdır. Recep Bey ölüm bu mesleğin kaderidir diyor. Başka yerde kader olmayan Zonguldak'ta kader oluyor.

TAŞERONU KALDIRACAĞIZ

Onların kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. İş güvenliği nedir biz onlara öğreteceğiz. Bu işçilerimizin bir sorunu daha var. Bu işçilerin tamamı taşeron işçisi. Taşeronu ortadan kaldıracağız. Kamuda çalışan hiçbir işçi yaşamı boyunca asgari ücrete mahkum olmayacak.

Zonguldaklılara sesleniyorum. Kurultaydan sonra ilk Zonguldak'a gideceğim. Başbakan her geçen gün ülkede yönetmekte zorlanıyor. Kasımpaşalı dedikoduyla uğraşmaz. Belaltı vurmazlar. Kasımpaşa ünvanını geri almak da Kasımpaşalılara düşüyor.

YATAĞA AÇ ÇOCUK GİRMEYECEK

Birileri talimat veriyor bunlar yapıyor. Taşeron iktidara izin yok. Halk için halkla mücadele edeceğiz.

Yatağa aç çocuk girmeyecek. Yolsullluğun, rüşvetin sonunu getirmek bize nasip olacak. Demokrasi çıtasını yükselteceğiz.

DGM'leri kaldırdılar, özel mahkemelerde aynılarını yaptılar. Özel yetkili mahkemelere son vermek bize düşüyor.

Dubaiye gidip 1 milyar dolara ülkenin onurunu masaya sürdüler. Kurultaydaki bBütün kongre üyeleri düğmeye basıyor. Uzun yürüyüşümüzü başlatıyoruz. Yürüyüş değil iktidara koşuyoryuz.

Mustafa Kemal ve arkadaşları önce halk dediler. İlk sözümüz halk olacak halkla birlikte yürüyeceğiz.

CHP Kuvai Milliye demektir. Müdafayi Hukuk demektir. Anafartalar'dır, Conk Bayırı'dır, İzmir'de Hasan Tahsin, Lozan'da İnönü'dür, tuttuğunu koparır. Erzurum'da Nene Hatun, Antep'te Sütçü İmam'dır. Genlerinde bu vardır.

Değişimcidir ve devrimcidir. Değişimin ve devrimin sonuna kadar gideceğiz. Korku imparatorluğu değil sevgiyi egemen kılacağız. Kardeşçe beraber olacağız.

Düşmanınız kindir diyen felsefeyi sonuna kadar götüreceğiz. Kardeşçe yaşayacağız.

AKP'yi istediği ekonomik politikaya bakın. Üretmeyin diyorlar, fabrikalar çalışmayın diyorlar. Yeniden üreten Türkiye'yi kuracağız.

YATILI MESLEK LİSELERİ KURACAĞIZ

Çağdaşlığın gereği neyse gerekeni yapacağız. Sanayici artık bu ülkenin kamu görevlisidir. Onun önünü biz açacağız. Bütün bürokratik engelleri biz açacağız. Organize sanayi bölgelerinde yatılı meslek liselerini kuracağız. Mezun olduğunda işi hazır olacak.

Bu ülkede önce kendi sanayicinizi destekleyeceksiniz. Neden dışarıdan daha pahalı otobüs alıyorsunuz. Ortadoğuyu besleyecek ovalarımız var. Bütün Türkiye'nin bu gerçeği bilmesi lazım.

Üreticinin ödüllendirildiği düzeni getireceğiz. Türkiye'nin en büyük sorunu nedir? İşsizlik. Üniversite mezunları arasında işsizlik yüzde 30'lara çıktı. İşsizlik sorunu çözüldü mü? Recep Bey'in çözümü var. Herkes bir işçi alsa sorun çözülür. Çünkü ekonomi nedir bilmiyor. Ekonomi bilmeyen birinin ülkeyi yönetmesine razı mısınız? O zaman bunları alaşağı etmeliyiz.

Her üniversite bitiren iş bulacak diye bir şey yok diyor Recep Bey. Fakir fukaranın gemileri mi var? Verdiği sözü tutmayan yiğit değildir.

30 bin insanımız canını yitirdi. İşçileri özelleştirdiğimiz fabrikalarda kapının önüne koyduk. Güneydoğu'da istihdam yaratacağız. Özel sektör fabrika kuracaksa sıfır faizle kredi vereceğiz. Mayınlı arazileri topraksız köylüye vereceğiz.

Recep Bey, işsizlik fonundan aldığın paranın ne kadarını GAP'a harcadın? Siyasetin odağına etnik kimliği ve inançları koyan siyaset bizim dostumuz değildir. Biz ayrışmanın değil beraber olmanın yanındayız.

Her etnik kimlikten vatandaşımızın başımızın üzerinde yeri var. Yurttaşlarımıza sesleniyorum, inançlarınızı sömürüp havuzlu villalarda oturuyorlar.

İnsan inançlarıyla ve etnik kimliğiyle baştacı edeceğiz. Refah devletini tabana yayacağız.

ESNAFTAN OY İSTİYORUM

Emekliler ilk seçimlerde iktidarı malulen emekli etmek zorundadırlar. Bir yasa çıkardılar, emeklilere milli gelir artışından para verilmez. Emekliler yeniden birinci sınıf vatandaş olacak. CHP iktidarında intibak yasasını mutlaka çıkaracağız. Şikayet ediyorsunuz geçinemiyoruz diye niye gidip AKP'ye oy veriyorsun. Senin haklarını ben savunuyorum. Emeklilere diyoruz ki; senin istediğin değişiklikler CHP iktidarından geçer.

2 milyon esnaf can çekişiyor. Esnaf özü itibariyle sosyal demokattır. Esnaftan oy istiyorum. Senin sonunu getirene ben dur diyeceğim. Recep Bey, küçük bakkalların tamamı birleşsin süpermarket kursun diyor. CHP iktidarında ekonomi neymiş görecek.

Bunlar sosyal devleti unuttular. Halkın devrimcisi olacağız. Yoksulluğu toprağa gömmek bizim boynumuzun borcudur. Sosyal devletin yerine sadaka devletini getiriyorlar.

Kesinlikle AKP halka ikna edecek. Deniz Feneri örneği göz önündedir. Sonuna kadar gideceğiz. Kaçtıkları yere kadar gideceğiz.

Yoksulluğu çözmenin yolu aile sigortasıdır. Her ailenin sigortası olacak. Kadının banka hesabına yatıracağız parayı, çoluğunu çocuğunu doyuracak.

YÜZDE 10 BARAJINI İNDİRECEĞİZ

Bunlar son seçimde yüzde 47 aldılar. Yüzde 47 oy alıyor Meclis'te yüzde 60 oy alıyor. Yüzde 10 barajını aşağıya çekeceğiz.

AKP ne diyorsa karşısı oluyor. Anayasa değişikliği kendi korku imparatorluğunun hukuksal temellerini atıyorlar. Herkes konuşmaktan korkuyor. Sokaktaki sade vatandaş bile telefonla konuşmaktan korkuyor dinleniyormuyum diye.

Demokrasi çıtasını yükselteceğiz. Hukuku yüreklendirmemiz lazım. Kimse korkudan Recep Bey'i eleştiremiyor. İktidarlar eleştirilir, kimse korkudan eleştiremiyor.

TAYYİP RADYO TELEVİZYONU

Medya halkın gözü kulağıdır. Halkın sözü medyada yansır. AKP'den önce yandaş medya kavramı çıktı. Yandaş medya sevgili Recep'in sesi. Besleme medya bitecek. Sizin her yaktığınız elektrikten TRT'ye pay gider. TRT'nin yeni adı Tayyip Radyo Televizyonu. Benim vergimle oturuyorsun haber vermiyorsun. Bunları yeniden kurmak bize nasip olacak.

İstanbul'un merdiven altı atölyelerinde binlerce başörtülü genç kız kayıt dışı çalışıyor. Bu başörtülü kızlara gideceğiz ben seni sigortalı yapacağım diyeceğiz. Bu bana oy vermez demeyeceğiz. Biz onların rantına değil sorunlarına talibiz.

Anayasa değişikliğinin temeli yargıyı ele geçirmek. Vatandaş sanmasın sorunlarım çözülecek. Yandaş medyadan sonra yandaş yargıyı oluşturmak. CHP iktidarında kesinlikle çağdaş Batı standartlarına uygun bizim insanımıza uygun Anayasa yapacağız.

Atatürk'ün vasiyeti 12 Eylül'de ciğnendi. Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu eski yerine gelecek.

DOKUNULMAZLIKLARI KALDIRACAĞIZ

Dokunulmazlık için halka gidelim. Referandumda vatandaşa soralım. Dokunulmazlıkları CHP iktidarında kaldıracağız.

Biz Fransa Anayasa Mahkemesi'ne mi başvurduk? Biz Anayasa'nın değişmez ilkelerine göre değişiklik yapılıyorsa mahkemeye gideceğiz. Halkın çıkarları için mücadele ediyoruz, Recep Bey'in değil. Ortada hukuk cinayeti var.

Recep Bey'in yalan düzenine karşı mücadele ettiğimiz için korkuyor, korkamaya devam etsin çünkü CHP iktidarı geliyor artık.

CHP iktidarında ilk yapılacak işlerden biri siyasi ahlak yasasını çıkaracağız. Dolandırıcının, kalpazanın yeri yok. Artık bu ülkede naylon faturacıdan maliye bakanı, Ali Dibo'cudan adalet bakanı, kalpazandan başbakan olmasın.

Hesap vermekten kimse korkmamalıdır. Birileri vatandaşı dolandırıp, cebini dolduruyorsa hesap verecek.

Parlamentoda kesin hesap komisyonu kuracağız. Başkanı da anamuhalefet lideri olacak. Bizi sorgulayacak.

Mağdur edebiyatıdır gidiyor. Ne biçim mağdurluk? Yedi yıldızlı otellerde tatil yaparsın, mağdur. Çin Seddi gibi çift duvarlı, beş villayı alırsın, yenında helikopter pisti, mağdur. Bir uçak yetmez, ikincisini alıyor Recep Bey, mağdur.

AKP iktidarında doğru eğri oldu, eğri de doğru, bunu değiştirecek.

Dış politikaya satranç ustalığıyla yaklaşacaksın. Oldu bitti ile yönetilemez. Ben gidip imza atayım çözeyim deseniz, çözülmez. Kıbrıs'ta olmadı. Kıbrıs halkı AKP'nin getirdiği sandığı attı.

Dubai'de 1 milyar dolara Türkiye'nin onurunu masaya yatıracaksın. Bunun adı vatana ihanettir.

AB'NİN ÇİFTE STANDARDINI KABUL EDEMEYİZ

AB çok önemli. Bize uygulanan çifte standardı kabul etmiyoruz. Ya adam gibi tarih verirsiniz, yoksa biz yolumuza bakarız.

Bu ülkeye demokrasiyi getirdik parti içi demokrasiyi de getireceğiz.Gençlik ve kadın kollarımız daha güçlü olacak. Tüzüğü de değiştireceğiz.

Ben yok biz varız. Tarlalarda, fabrikalarda biz varız artık. Beraber kazanıp hakça bölüşeceğiz. Biz zengin olmayacağız, yakınlarımız zengin olmayacağız.

İktidar koşusuna hazır mısınız? Siz hazırsanız ben de hazırım, hep beraber gideceğiz.

Doğuda batıda kuzeyde güneyde tek sloganla yola çıkacağız: Bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşçesine birlikte yürüyeceğiz.

Kemal Kılıçdaroğlu, kürsüden inerken Bülent Ecevit gibi kasket taktı.

Salonda yoğun izdiham var

CHP Genel Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu konuşma yapmak için kürsüye ilerliyor. Kılıçdaroğlu, izdiham nedeniyle ilerlemekte zorlanıyor. Kılıçdaroğlu kürsüye çıktı, korumalar platformun üzerini boşaltmaya çalışıyor.Kılıçdaroğlu, halka yakın olduğu için kravat takmadığını söyleyerek "Bu atılan sloganlarla ilk seçimde iktidara geleceğiz" dedi. Kılıçdaroğlu, "En az yüzde 40 alacağız demiştim inşallah daha da fazlasını alırız. Bu ülkede kimse yatağa aç girmeyecek" diye konuştu.


Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
adblock
Adblocker kullanıyorsunuz.

Değerli okurumuz,
Farkında olarak veya olmayarak Adblocker (Reklam Engelleyici) kullanarak sitemizi ziyaret etmektesiniz. Habertürk olarak size en hızlı, en doğru ve en tarafsız haberleri sunmak için büyük bir ekiple çalışıyor ve yılda yüz binlerce haber üretip beğeninize sunuyoruz. Bizim de bu kapsamda maliyetlerimizi karşılayabildiğimiz tek gelir kalemimiz, internet reklamları.

Elimizden geldiğince bu reklamların sizi rahatsız etmemesi için azami özen göstermeye çalışıyoruz.

Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda haberturk.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.

Bunun karşılığında gösterdiğimiz reklamları okuma deneyiminizi rahatsız etmeyecek şekilde azaltacağımıza söz veriyoruz.