ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, oyunu Sofuoğlu İlkokulunda kullandı.

Yıldız, eşi Selma, kızı Habibe ve oğlu Eşref Ömer ile Yenimahalle ilçesindeki Sofuoğlu İlkokuluna geldi. Kayıtlı olduğu 3070 numaralı sandığa giden Yıldız, burada yaklaşık yarım saat sıra bekledi. Sıranın gelmesinin ardından önce eşi Selma Yıldız, oyunu kullandı.

"Hayırlı olmasını" dileyerek oyunu kullanan Yıldız, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"Yaklaşık 3-4 aylık süreçte 'paraleldi, kirişti' derken, Türkiye'nin bir düzleme oturması lazım" diyen Yıldız, şöyle konuştu:

"İnşallah 30 Mart seçimleri, Türkiye'nin siyasi istikrarına, ilerlemesine ve büyümesine katkı sağlayacaktır. Şu ana kadar zaman zaman çok sertleşen üslubun da 30 Mart sonrasında yerini biraz daha sükunete bırakması gerektiğine inanıyorum. Her birimizin siyasi istikrara borcu var. İktidarı veya muhalefeti fark etmiyor. Ama 30 Mart seçimlerinin özellikle Türkiye siyaset hayatına şu ana kadar iktidarda koalisyon yapan partilerin yerine, muhalefette koalisyon yapan partiler damgasını vurdu diye düşünüyorum."

Yıldız, AK Parti'nin her zaman olduğu gibi yükselen oylarıyla beraber Türkiye'nin istikrarına katkıda bulunmaya devam edeceğini söyledi.

Oyunu kullandıktan sonra vatandaşlarla bir süre sohbet eden Yıldız, okul çıkışında aldığı simitlerden gazetecilere de ikram etti.

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000