SAĞLIK HABERLERİ

26 NİSAN 2017
  • DİĞER

İzmir'de bir Dermatoloji polikliniğine epilasyon için başvuran iki kadının ben ve cilt renklerindeki değişiklikler dikkat çekti.

Dermatoloji Uzmanı ve hemşirelerin yaptığı muayenede iki kadına da kanser ön tanısı kondu. İleri tetkiklerde kadınların kansere yakalandıkları anlaşıldı. Dermatoloji polikliniğinin Genel Müdürü Belgin Sabancı, epilasyon işleminin sadece kıl tedavisinden ibaret olmadığını söyledi.

Sağlık Muhabirleri Derneği (SMD) İzmir Temsilcisi Erkan Doğan'ın haberine göre; epilasyonun hekim kontrolünde yapılması gerektiğini anlatan Sabancı, "Epilasyon uygulaması basite alınacak bir yöntem değildir. Epilasyona alınan kişilerin işlemin başından sonuna kadar takip altında olmaları çok önemlidir. Geçtiğimiz günlerde bunun önemi yakaladığımız iki kanser vakasıyla bir kez daha anlaşıldı" dedi.

Dermatoloji uzmanı ve hemşirelerin yaptığı ön muayenenin ardından iki kadını hastaneye yönlendirdiklerini ifade eden Sabacı, yapılan ileri tetkiklerde kadınlara cilt ve vulva kanseri tanısı konduğunu ifade etti.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000
Alkolü bıraktıktan sonra neler oluyor?
Uzmanlardan domates konservesi uyarısı!
Zeytin çekirdeği yemenin faydaları!
Polikistik Over Sendromu (PCOS) nedir? İşte PCOS belirtileri...
Uzmanlardan sıtma uyarısı!
SMA hastası bebeğin ailesinden yardım isteği!