Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde "Spina Bifida" (ayrık veya açık omurga) hastası 15 yaşındaki Sezer Yaşar, eğitim için işinden ayrılıp okulunda hizmetli olarak 4 yıl görev yapan babası Ayhan Yaşar'ın fedakarlıklarıyla gurur duyuyor.

Sezer Yaşar, babasının kendisini okutabilmesi için mesleğini bıraktığını anımsattı. Babasının okuduğu okulda çalışmaması durumunda eğitimin de aksaklıkların meydana geleceğini ifade eden Sezer, "Babam okulumda çalıştığı sürece eğitimimde pozitif anlamda katkı sağladı" diye konuştu.

AKÜLÜ ARABA İLE HAYATI BİRAZ DAHA KOLAYLAŞTI

Sezer, medyada yer alan haberlerin ardından toplumdan ve yetkililerden gördüğü ilginin kendisini son derece memnun ettiğini dile getirerek, program sunucusu Zahide Yetiş'in kendisine verdiği akülü araba ile hayatının biraz daha kolaylaşacağını söyledi.

Sezer Yaşar, "Haberim çıktıktan sonra insanların bu haberi atlamaması güzel bir şey. Babam benim için bu kadar şey yapıyor, hiç usanmıyor, çok harika bir şey. Babamın benim için bu kadar uğraşması fedakarca" ifadesini kullandı.

Kandıra ilçesinde eğitim gördüğü okulda engelli oğlunun okulunda hademelik yapmasıyla gündeme gelen Ayhan Yaşar da duygusal anlamda çocuğunun engeli olmasından dolayı çok farklı duygular yaşadığını anlattı. Oğlu Sezer'in eğitim hayatının 8 yılında müdür ve öğretmenlerinin de desteğiyle başarılı bir süreç geçirdiğine değinen Yaşar, "Öğretmenlerimiz 'Oğlun başarılı.' dediğinde ben de mutlu oluyorum. Benim için Sezer'in hayatımda ayrı bir yeri var. Geleceği ile ilgili bundan sonra lise ve üniversite hayatı var, Allah izin verirse çocuğumu götürebileceğim yere kadar gidecek. Yeter ki Sezer 'Okuyacağım.' desin. Biz sonuna kadar onu okutacağız." şeklinde konuştu.

"EĞİTİMİNDE HİÇBİR ZAMAN ONU GERİ BIRAKMADIM"

Yaşar, basında ailesi ile ilgili haberler çıktıktan sonra kentteki yetkililerin de kendilerine destek verdiğine değinerek, "Sezer'i daha önce kimse bilmiyordu, haber yapıldıktan sonra herkes tanıdı. Herkese desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu evimize gelerek Sezer'in karnesini verdi. Hepsinden Allah razı olsun." diye konuştu.Bu yılki "Babalar Günü"nün kendisi açısından biraz daha farklı olduğunu ifade eden Yaşar, şunları konuştu:"Ben çocuğumun eğitiminde hiçbir zaman onu geri bırakmadım. Tüm babalara şunu tavsiye ediyorum; evlatlarını sakın eğitiminden ve sosyal yaşamından geri bırakmasınlar. Evlatlarına sahip çıksınlar. Ben çocuğumu evde hapis edemem, dört duvar arasında kaldığı zaman psikolojik olarak çökecek, onun okula gitmesi bizim için de büyük bir mutluluk oluyor. Mesleğimi bıraktım, onu okula götürüp getirdim. Onu mutlu edebiliyorsam benim için en güzel duygu."


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000