Akciğer kanseri aşısı müjdesi

Arjantin ve Kübalı doktorlar ilk akciğer kanseri tedavi aşısını geliştirdi

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Arjantin ve Kübalı doktorlar ilk akciğer kanseri tedavi aşısını geliştirdi. Aşı, tümörlü hücrelerle savaşması için bağışıklık sistemini harekete geçiriyor ve kanserin ileri evresindeki hastaların yaşamının uzamasını sağlıyor. Sonra Oku

GAZETE HABERTÜRK

Aşı, tümörlü hücrelerle savaşması için bağışıklık sistemini harekete geçiriyor ve kanserin ileri evresindeki hastaların yaşamının uzamasını sağlıyor.

Aşı, hastalığın en yaygın olarak görülen türü, küçük hücreli olmayan akciğer kanseri vakaları için uygulanıyor. Klinik deneyler, gönüllü deneklerin aşı uygulandıktan sonra iki yıl daha hayatta kalma şanslarının 3 kat artarak yüzde 8'den yüzde 24'e çıktığını kanıtlıyor.

Akciğer kanseri tedavisinde devrim olarak görülen yeni aşı, 90'dan fazla bilim adamı tarafından 18 yıllık bir çalışmanın ürünü olarak, Arjantin ve Kübalı kamu-özel sektör konsorsiyumunca geliştirildi.

Aşı ilk olarak Temmuz ayında Arjantin'de piyasaya sunulacak. Akçiğer kanseri tedavi aşışının Arjantin'de sonra Türkiye, Meksika, Uruguay ve Brezilya'da lansmanı yapılacak.


BU HABERE İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER