ÖNE ÇIKANLAR

HTSPOR / Gökhan TÜRE

Dünya Kupası’nda 12 Dev Adam’ın ABD karşısındaki performansı, rakip coach Mike Krzyzewski’yi hayran bıraktı.

Maç sonrası başantrenör Ergin Ataman ile sohbet eden ünlü coach, Ay-Yıldızlı ekibin basketbolunu övdü. Ataman’ı tebrik eden Krzyzewski, “Açıkçası zorlanacağımızı tahmin etmiştim ama bu kadarını beklemiyordum. Gerçekten çok iyi bir takıma sahipsiniz” dedi.

Kendisini şaşırtan en önemli şeyin Türk Milli Takımı’nın savunma tercihi olduğunu ifade eden ABD’li hoca, “Oyun kurgusu olarak alınan savunma tedbirleri üst düzeydi. Bu savunmayı aşmakta özellikle ilk yarıda çok zorlandık. Devre arasında oyuncularıma ‘Daha sert olmalı, daha çok savaşmalısınız’ dedim.Kazandık ama hiç kolay olmadı.Sizi gönülden tebrik ediyorum” diye konuştu.

Efsane antrenör, Milli Takım’ın Dünya Kupası’nda başarılı olacağını da belirterek, “Merak etmeyin, Türkiye ile yarı finalde tekrar oynayacağımıza eminim” yorumunu yaptı. Coach Krzyzewski ayrıca Ömer Aşık ile de kısa süreli yaptığı sohbette, milli oyuncunun New Orleans Pelicans’a transferi için de “Çok iyi bir tercih yaptın. Yakın zamanda çok daha iyi noktaya geleceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

  • 12 Dev Adam
  • Dünya Kupası

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000