Ahmet Özdoğan'dan Galatasaray yönetimine uyarı

Galatasaray'ın Eylül ayı Divan Kurulu Toplantısı'nda söz alan Prof. Ahmet Özdoğan, futbolun bağlı olduğu şirket olan Sportif A.Ş.'yi haylaz çocuğa benzetti

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Ahmet Özdoğan Galatasaray Sonra Oku

Son seçimde Dursun Özbek'e karşı aday olan Ahmet Özdoğan, Riva'dan gelen paranın geleceğe yönelik yatırım amaçlı kullanılmaması halinde Galatasaray'ın daha da büyük çıkmazlara gireceği uyarısında bulundu.

Özdoğan şunları söyledi: "Bir tane haylaz çocuğumuz var; adı Sportif A.Ş. Bu haylaz çocuk zarar ederken biz genelde bununla ilgili hiçbir şey konuşmuyoruz. Şirket doğru muhasebe politikaları uygulamış olsaydı, kulüpten mali destek vermemize gerek kalmayacaktı. 14 milyon TL fazla gelir olacaktı. Kulüp, şirkete 14 milyon TL para aktarmış. Ne fark eder ikisi de bizim diyemeyiz.. Şirketin 3 de ikisi bizim, kulübün 100'de yüzü bizim. Hepimiz attığımız golle sevindik. Sportif A.Ş.'ye yılda gereken para 500 milyon TL. Sistemi değiştirmezsek hiçbir yere varamayız. Başkanın kim olması önemli değil. Eğer genel kurul sonrasında Riva ve Florya'dan gelecek para doğru harcanmazsa geleceğe dönük yatırım yapılmazsa, başa döneriz. 500 milyon TL nasıl sağlanır, bunu ortak akıl platformu olarak size gelecek divanda sunacağım."


BU HABERE İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER

SOSYAL MEDYADA HTSPOR

FACEBOOK
TWITTER