ÖNE ÇIKANLAR

Projenin ikiye ayrılmasının doğru olmayacağını söyleyen Fatih Altaylı, “Eğer bir öncelik olacaksa önce Florya değerlendirilmeli. Çünkü Riva gerçek değerini hala bulamadı. Florya’daki kiralık araziler de bizim sayılır. Kiraladığımız bölümden de eşit pay almamız gerekir” dedi. Türkiye’nin içinde bulunduğu durumun zamanlama açısında iyi olmadığını ancak kulübün paraya şimdi ihtiyacı bulunduğunu ifade eden Altaylı, “Başkanın söylemediği bir şey var. Florya’nın imar sahası belli. Yarın bile inşaat başlayabilir. Altyapı sorunları yok. Ama Riva’nın var. Bana göre gelir minimum 5 yılda elde edilir. Buna göre başkan ancak bu sözleşmeyi kırdırabilir. Başkan, uzun vadeli geliri bir bankaya kırdırarak, ‘Bugün kaç para verirsin’ diyecek. Bu sözleşmenin hangi bankayla ne şartlarda kırdırılacağını öğrenmek genel kurulun hakkıdır” diye konuştu.

‘G.SARAY’IN DEĞERİ 2 MİLYAR DOLARDIR’
Mecidiyeköy’e yapılan otelle ilgili de Özbek’le görüştüğünü belirten Fatih Altaylı, “Başkan, ‘Hiç kimse kiralamazsa ben oteli 5 milyon Euro’ya kiralarım’ dedi. Ancak artık başkanlar şahsi kefalet vermemeli” ifadelerini kullandı. Üyelerden birinin, “Galatasaray’da şu an 230 milyon dolarlık borcun karşılığı yok” sözlerine de çıkışan Altaylı, “Galatasaray’ın ölüsü 2 milyar dolar eder. Allah korusun ama isteyene kulübü yarın 2 milyar dolara satarız” diye görüş belirtti.

'İKI AYRI YOL DÜŞÜNDÜM'
Fatih Altaylı’nın ardından yeniden kürsüye gelen başkan Dursun Özbek, “Sevgili kardeşim Fatih’in tavsiyelerine teşekkür ediyorum” dedi. Altaylı’nın sorusuna da yanıt veren Özbek, “İki ayrı yol düşündüm. Denizbank’la görüştüm. Emlak Konut’la sözleşmemi göstererek, ‘Borcu yeniden yapılandıralım’ dedim. Onlar da, ‘Tamam’ dedi. Bu yolla onlara 175 milyon dolarlık borcumuzu kaldıracağız. İkinci şık ise 2 ayrı devlet bankasıyla görüştüm. ‘Finansal modeliniz ne olur, nasıl kırdırabiliriz’ diye sordum. Onlar da, ‘1 özel banka ile birlikte üçlü kontratla bunu yaparız’ dedi. Elimizdeki gayrimenkuller için en kısa sürede paraya çevrilecek kısım Florya. Bunu G.Saray’ın çıkışı olarak görüyoruz ve desteğinizi rica ediyorum” diye konuştu.

HABERTÜRK SPOR

  • Fatih Altaylı

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000