ÖNE ÇIKANLAR

Fenerbahçe'nin Hollandalı futbolcusu Gregory van der Wiel'i dolandırdıkları iddiasıyla gözaltında bulunan menajer Ümit A. ve ortağı Sinan S. emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye götürüldü.

Fenerbahçe'nin futbolcusu Van der Wiel'i 4,5 milyon lira dolandırıldığını söyleyerek şikayetçi olmasının ardından gözaltına alınan organizatör Ümit A. ile Sinan S.´nin polis, Van der Wiel´in gönderdiği paraların banka dekontlarına ulaşmıştı.

DHA'da yer alan habere göre poliste ifade veren iki şüphelinin dolandırıcılık iddialarını kabul etmeyerek birlikte ticaret yaptıklarını söyledikleri öğrenildi. Polisin iki şüphelinin dolandırmış olabileceği başka mağdurlar olabilme ihtimaline karşılık çalışma yaptığı öğrenildi. Hollandalı futbolcu Van der Wiel, birlikte iş yapmak vaadiyle kandırıldığını ve 4,5 milyon dolar parasının alındığını söyleyerek şikayetçi olmuştu. Avukatı ve kız arkadaşı ile birlikte Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelen Van der Wiel, Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'nde 2 saat boyunca kalarak şikayetiyle ilgili ifade vermişti. Şikayet üzerine harekete geçen polis dün akşam saatlerinde şüpheliler Ümit A. ile Sinan S'yi gözaltına almışlardı.

İDDİALARI KABUL ETMEDİLER
Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafından yürütülen soruşturmada gözaltına alınan şüphelilerin dolandırıcılık iddialarını kabul etmedikleri öğrenildi. Birlikte iş yaptıklarını anlatan şüphelilerin, aralarında sözleşme olduğunu herhangi bir dolandırıcılık olayının meydana gelmediğini iddia ettikleri öğrenildi. Polis olayla ilgili yaptığı soruşturmada Van der Wiel´in gönderdiği paraların banka dekontlarına ulaştı. Tüm paranın banka aracılığı ile gönderildiği tespit edildi. Şüphelilerin başka kişileri de dolandırmış olma ihtimaline karşılık polis ekiplerinin araştırmasının sürdüğü belirtildi. Özellikle Türkiye´de futbol oynadıktan sonra ayrılan yabancı uyruklu futbolcu ve menajerleriyle irtibat kurulmaya çalışıldığı öğrenildi. Yetkililer gözaltında bulunan iki kişi için Cumhuriyet Savcılığı'ndan gelecek talimata göre hareket edeceklerini soruşturmanın çok yönlü sürdüğünü belirttiler.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 17 Mayıs 2017 Çarşamba 21:07
    Aziz tribünde adam tokatladı, adam da sahada Azize silleyi indirdi bugün duman oldu fenerin bayan basketbol takımı
  • Misafir 17 Mayıs 2017 Çarşamba 16:19
    HAYDAN GELEN HUYA GİDER KEVİZ FENEVIN PAVALAVI
  • Misafir 17 Mayıs 2017 Çarşamba 15:31
    Hazır karakola gitmisken kendinden de şikayetçi olsaydın ya. Sende Fenerbahçe yi dolandırıyorsun. Oynamadan aldığın paralar haram böyle çıkıyor işte
Tüm yorumları göster(4)
Kalan karakter : 2000