ÖNE ÇIKANLAR

Arda'nın, Atletico Madrid'in ofisinin de bulunduğu Vicente Calderon Stadı'nı dolaştıktan sonra İspanyol kulübüyle 4 yıllık resmi sözleşmeyi imzaladığı öğrenildi.

Atletico Madrid'in yeni transferi Arda Turan, Madrid'deki ilk gününde bir dizi sağlık kontrolünden geçti ve yeni kulübünü tanıdı.

İlk olarak genel sağlık kontrolünden geçen Arda, daha sonra İspanyol kulübünün antrenman tesislerini dolaştı.

Milli futbolcu, tesislerle ilgili olarak, ''Buradaki tesisler Avrupa'daki birçok kulüpte olduğu gibi gayet normal. Bizdeki tesisler daha iyi. Ancak burası da bir futbolcuya gerekli bütün şartları sağlıyor. Ben memnunum'' dedi.

Arda, tesislerdeki gezinin ardından, Estonya'ya karşı oynanan hazırlık maçında yaşadığı sağ üst adalesindeki sakatlık sebebiyle, İspanya'nın en ünlü spor doktorlarından Pedro Guillon tarafından muayene edildi.

Guillon, basına yaptığı açıklamada, yıldız oyuncunun hemen antrenmanlara başlayabileceğini belirterek, ''Arda'nın sağlık durumu gayet iyi. 3 hafta sonra oynayacak durumda olur. Kasları mükemmel. Durumunda ciddi sayılacak bir sakatlık yok. Ben kaslarını gayet güçlü gördüm'' dedi.

İspanyol kulübü yetkilileri, gelecek salı günü yapılacak basın toplantısı öncesinde Arda'nın herhangi bir açıklama yapmasını uygun görmediklerini bildirdi.

Günün kalan kısmını dinlenerek ve kendisine ev bakarak geçireceğini kaydeden Arda'nın, İspanyol kulübünün antrenman tesisleri yakınındaki Pozuelo veya Majadahonda mahallelerinde, diğer futbolcuların da yoğun bulunduğu bölgede ev arayacağı öğrenildi.

Madrid'de oturmak istediği evle ilgili açıklama yapan genç futbolcu, ''Burada bahçeli bir evimin olmasını istiyorum'' dedi.

Türk basının yoğun ilgi gösterdiği milli futbolcu, Atletico Madrid'in karşılaşmalarını oynadığı Vicente Calderon Stadı'nı da gezdi. Arda Turan, stat içerisindeki müzeyi ve mağazayı gezmeyi de ihmal etmedi.

Atletico Madrid kulübün doktoru Jose Maria Villalon, milli futbolcu Arda Turan'ın durumuyla ilgili olarak, "Sakatlığı hafif ama birkaç gün antrenmanlardan uzak kalacak" dedi.

Atletico Madrid'in yeni transferi Arda Turan ile gün boyu birlikte olan ve futbolcuyu biri genel diğeri ise sakatlığıyla bağlantılı iki ayrı kontrolden geçiren Villalon, basına yaptığı açıklamada, "Sağ üst adalelerinde 1-2 derecede küçük bir sakatlığı var. Bu hafif karakterde bir kas sakatlığı. Gelecek hafta bazı kontroller yapacağız ve bu sakatlık onu birkaç gün antrenmanlardan uzak tutacak. Maç oynaması büyük olasılıkla 2-3 haftayı bulacak" diye konuştu.

İspanyol doktor ayrıca, Arda'nın kas sakatlığı dışında yapılan testlerde çok sağlıklı çıktığını belirterek, "Bu futbolcunun Atletico Madrid'e gelmesi iyi bir haber" ifadesini kullandı.

Bu arada, Atletico Madrid'in antrenman sahalarının olduğu Majadahonda Spor Tesislerini dolaşan Arda'nın burada fizik tedavi uzmanı Esteban Arevelo, kondisyoner Oscar Pitillas, tesis çalışanları ve futbolculardan Sergio Asenjo, Raul Garcia, Valera ve Fran Merida ile tanıştığı bildirildi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(79)
Kalan karakter : 2000