ÖNE ÇIKANLAR

Fenerbahçeli taraftarların Taksim'de düzenlemeyi planladıkları ancak provokasyon gerekçesiyle izin verilmeyen eylem nedeniyle polis meydanda geniş güvenlik önlemleri aldı.

Meydana ve İstiklal Caddesi'ne takım formalı grupların ve vatandaşların girişine izin vermeyen polis, öğleden önce Taksim'e gelen Galatasaraylı bir grubu da bölgeden uzaklaştırdı. Meydanda toplanan yaklaşık 30 kişilik Galatasaraylı grup takımları lehine tezahüratlarda bulundu. Gruptakiler terör örgütü aleyhine de sloganlar attı. Grubun toplandığını gören polis, eylemcileri çembere aldı ve eyleme son vermelerini istedi.

FORMALAR ÇIKARTILDI
Polisin uyarısı üzerine bazı eylemciler üzerlerindeki formaları çıkardı. Daha sonra eylemciler üç ayrı grup halinde meydandan uzaklaştırıldı. Bunun üzerine polis meydana ve İstiklal Caddesi'ne takım formalı vatandaşların ve grupların girişine izin vermedi. Formasını çıkaran vatandaşlar yollarına devam edebilirken çıkarmak istemeyenlerin meydana girişi engellendi. Bazı formalı taraftarlar ise zor kullanılarak uzaklaştırıldı.

Üçerli beşerli guruplar halinde gelen Fenerbahçeli taraftarlar ise Taksim'e sokulmadı. Emniyet yetkilileri, İstiklal Caddesi'ne üçerli beşerli gruplar halinde gelen Fenerbahçelilere izin vermeyerek geri gönderdiklerini belirtti.F.BAHÇE TARAFTARI YÜRÜYÜŞE GEÇTİ

Ancak bir grup Sarı-Lacivertli taraftar ise İstiklal Caddesi'ne girerek Fenerbahçe lehine sloganlar attı. Tünel tarafına gelen yüzlerce Fenerbahçe taraftarı ise bir anda meşale yakıp slogan atmaya başladı. “Fenerbahçem sen çok yaşa” marşını söylemeye başlayan kalabalık, Taksim Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti. Sloganlar atan gruba polisten müdahale geldi. Müdahaleyle birlikte taraftarlar tünele ve ara sokaklara kaçıştı.

ÇEVİK KUVVET MÜDAHALE ETTİ

İstiklal Caddesin üzerinden Taksim'e çıkmak isteyen sarı kırmızılı taraftarlar ise meydana doğru harekete geçti. Slogan atan ve meşale yakan gruba arkalarından gelen çevik kuvvet ekibi müdahale için harekete geçti. Polisin kovalaması sonucu grup dağıldı. Cadde üzerinde kalan az sayıdaki taraftarları da polis buradan uzaklaştırdı.

50 KİŞİLİK GRUP ŞİŞLİ ETFAL'DE
Yaklaşık 50 kişilik FB'li taraftar grubu Aziz Yıldırım'ın tedavi gördüğü Şişli Etfal Hastanesi'ne gitti. Hastane bahçesinde bir süre bekleyen grubu emniyet görevlileri dağılmaları konusunda uyardı. Polisin ikazının ardından grup hastaneden ayrıldı ve ara sokaklardan sloganlar eşliğinde yürümeye başladı.Bir süre grubu takip eden polis daha sonra dağılmaları konusunda tekrar uyarıda bulundu. Polis, dağılmamaları durumunda gözaltı yapılacağını söyledi. Ancak FB'liler dağılmayınca çevik kuvvet ekibi taraftarlara müdahale için harekete geçti. Polisin geldiğini gören grup ara sokaklarda kaçışmaya başladı. Polisle sarı lacivertli taraftarlar arasındaki kovalamaca bir süre devam etti. Eylemcilerin çoğu uzaklaşırken bazıları gözaltına alındı.

TOPLAM 36 TARAFTAR GÖZALTINA ALINDI
Öte yandan polis yetkililerinden alınan bilgiye göre çoğunluğu Fenerbahçeli olmak üzere 36 taraftarın gözlatına alındığı öğrenildi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(261)
Kalan karakter : 2000