ÖNE ÇIKANLAR

Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Abdullah Kiğılı, yönetim kurulundaki görevinden istifa etti. Kiğılı, Fenerium mağazalarıyla ilgili üstlendiği görevi bırakmasının ardından, kulüp yönetim kurulundaki görevinden de istifa ettiğini bildirdi.

Kiğılı, medyaya yansıyan Yıldırım'ın kendisini kovduğu yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Sarı-lacivertli kulübün de Kiğılı'nın istifa kararıyla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

14 Haziran 1998'de gerçekleştirilen olağanüstü genel kurul toplantısında ilk kez Aziz Yıldırım'ın başkan olduğu yönetim kurulunda yer alan Kiğılı, ilk döneminin ardından 24 Mayıs 2009, 20 Mayıs 2012 ve son olarak da 3 Kasım 2012'deki genel kurulda seçilerek Fenerbahçe Kulübü'ne yöneticilik görevi üstlenmişti.

"ÇİRKİN, İĞRENÇ..."
Fenerbahçe Başkan Vekili Abdullah Kiğılı şok ayrılığın ardından sessizliğini ilk kez bozdu... Sporx'e konuşan Kiğılı, başkan Aziz Yıldırım'ın kendisini kovduğu yönünde kamuoyuna yansıyan iddiaların gerçek dışı olduğunu belirterek, "Külliyen yalan, iğrenç bir iftira" cevabını verdi.

Kiğılı, bu şok iddiayla ilgili olarak, "Ne böyle bir olay oldu ne de bizim başkanımız böyle saygısızlık yapacak biri. Olacak bir şey mi bu? Ben çoluk çocuk muyum, ben maaşlı profesyonel adam mıyım ki biri bana seni kovdum diyecek. Böyle çirkin, iğrenç bir iftira olabilir mi? Başkan benim bu kadar yıllık dostum ve arkadaşım. Şartlar uyuşmayabilir. Uyuşmadığı anda da biz de Allahaısmarladık deriz çıkarız, şimdi yaptığımız da budur. Allahaısmarladık dedik, ayrıldık. Ayrılırken de ne bir kavgamız oldu, ne de gürültümüz" dedi.

NEDEN İSTİFA ETTİ?
Başkanla aralarında herhangi bir problemin ve kırgınlığın olmadığını belirten Abdullah Kiğılı, istifa gerekçesini de "Fenerium'daki bu gelişmeler, müdahaleler olunca ben bir ay evvel bırakacağımı başkana söyledim. İki görevi birden bire bırakmak istemedim. Yönetimi de yeni bir kaç gün evvel bıraktım. Sebep belli. Benim işim yalnız tek başıma Feneriumları idare etmekti, zaten Fenerium'u getirdiğimiz nokta ortada. Feneriumlarda bu şekilde olunca bana da iş kalmadı, kalmadığı yerde de ne diye boşu boşuna durayım ki? Başkan böyle olmasını istedi biz de saygı gösterdik. Benim dışımda bir şeyler yapılıyorsa buna da saygı gösteriyorum. O zaman bana orada iş kalmadı demektir bu. Ben de onun için görevimi bıraktım" sözleriyle açıkladı.

İŞTE O HABER
Kiğılı'nın, Yıldırım’a “Emrimdeki bir çalışanı nasıl kovarsın. Böyle yaparak beni hiçe saydın” diye sitem ettiği iddia edilmişti. Haberde; Yıldırım'ın “O zaman seni de kovuyorum Abdullah” dediği öne sürülmüştü.

  • Abdullah Kiğılı

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(5)
Kalan karakter : 2000