ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Öksürük şikâyeti ile gittiği hastanede çekilen fotoğrafı sigara paketinde yer alınca, hayatı alt üst olan İ.A.’nın (28) 4 yıllık eşi Y.A.’ya (23), HABERTÜRK ulaştı.

Hüseyin ŞENTÜRK- Özlem YILMAZ

2 yaşındaki kızı C.’yi kucağından indirmeyen Y.A., “Olayı ilk olarak eşimden duydum. Çok üzüldüm. Sigara paketini gördüğümde ise eşimi hemen tanıdım, direkt ‘Bu eşim’ dedim, kahroldum. Ondan sonra her ne kadar eşim ‘Hastalığım yok’ dese de, bulaşıcı bir hastalığı var, bizden saklıyor diye düşündüm. Hatta paketin üzerinde yazdığı için bir dönem kanser olduğundan bile şüphelendim” diye konuştu. Eşinin her “Bir şeyim yok, merak etme” dediğinde korku duyduğunu ifade eden Y.A., “Kendi sağlığımı, her şeyden önce çocuğumun sağlığını düşünmek zorundaydım. Bu nedenle eşimle aramız bozuldu. Kızımı kucağına almasını dahi istemiyordum. Hatta çamaşırlarını ayrı yıkamaya başladım. Kendimizi büyük bir kâbusun içinde bulduk. Önce işten çıkarıldı. Daha sonra büfe açtı, ancak kimse alışveriş etmeyince kapatmak zorunda kaldı. Yiyecek işi olduğundan herkes ‘hastalık kaparım’ düşüncesiyle alışveriş yapmadı” dedi.

‘BUZLAR ERİMEYE BAŞLADI’
Şu an eşinden ayrı yaşadığını belirten Y.A., “Tüm aile, bir fotoğraf yüzünden mahvoldu. Perişan olduk. O andan sonra eşimle aramıza soğukluk girdi. Annem ve babam bile ‘Çocuğun küçük, kocan hastalıklı, hemen ayrıl’ dediler. Ben de eşimi terk ettim. Korkularım bir türlü bitmiyor, yine de ona desteğim sonsuz. Birkaç ay önce avukatımız sayesinde bir araya geldik. Aramızdaki buzlar erimeye başladı” diye konuştu.

GAZETE HABERTÜRK


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(133)
Kalan karakter : 2000