Son Dakika

Son yılların en soğuk kışlarından birini yaşayan Türkiye, hafta sonunu ılık bir havada geçirecek. Sıcaklık bazı bölgelerde 15 derece birden yükselecek.

İL İL EN DETAYLI VE EN GÜNCEL HAVA DURUMU BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

Aşırı soğuk havaların etkisi altındaki yurtta, Libya üzerinden gelen yeni bir hava dalgası etkili olacak.

Ilık hava dalgası nedeniyle sıcaklık bazı bölgelerde 18 dereceye kadar çıkacak. Aralıklarla etkili olan kar yağışı bu gece, sulu kara dönecek. Yarın ise yağmur görülecek.

İSTANBUL'DA SICAKLIK 14-15 DERCEYE YÜKSELECEK!

Hafta sonu ise hava giderek açıyor. İstanbul'da hava sıcaklığı 14-15 dereceye kadar yükselecek.

İzmir’de uzun yıllardan sonra ilk kez görülen kar yağışı, akşam saatlerinde yerini yağmura bırakacak. Kentte yarın da yağmur var, sıcaklık ise 13 derece.

Anadolu genelinde kar yağışı bugün kesiliyor. Ancak şiddetli buzlanma görülecek. Sıcaklık -10 derecenin altında olacak. Hafta sonu ise sıcaklık artarak, 5 dereceye kadar yükselecek.

Ilık hava yurt genelinde 3-4 gün kalacak. Ancak 8 Şubat’ta yeni bir soğuk hava dalgası gelecek. Şiddetli soğukların Şubat'ın ikinci haftasından itibaren yeniden etkili olması bekleniyor...

Mega Kent İstanbul'dan kar manzaraları!KAR YİNE GELECEK!

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Ergün Güler, 'Bir süredir mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıkları, bugünden itibaren 6 ile 8 derece artarak, mevsim normalleri civarına yükselecek' dedi.

Güler, bir süredir devam eden karlı ve soğuk havanın kenti terk edeceğini belirterek, şunları kaydetti:

'İstanbul'da bugün sabah en düşük hava sıcaklığı eksi 1-2 derece oldu. Bugün hava parçalı çok bulutlu, en yüksek hava sıcaklığı 7 derece olarak beklenmektedir. Öğle saatlerinde, Çatalca ve Silivri çevresinde hafif yağmur bekleniyor.

Yarın havanın, parçalı bulutlu, en düşük 4 en yüksek 9 derece, pazar günü yine parçalı bulutlu en düşük 4 en yüksek 10 derece, pazartesi günü parçalı bulutlu en düşük 3 en yüksek 10 derece, salı günü ise çok bulutlu ve yağmurlu en düşük 3 en yüksek ise 7 derece olacağı tahmin ediliyor.

Salı gününden itibaren İstanbul'un yeniden yağışlı bir havanın etkisine girmesi bekleniyor. Çarşamba gününden itibaren ise hava sıcaklığının hissedilir şekilde tekrar düşeceği tahmin ediliyor.'

METEOROLOJİ TERS KÖŞE

Öğleden sonra başlayıp akşam saatlerinde yoğun kar yağışı tahmini yapan meteorolojinin bu tahmini tutmadı.

Son dönemde yaptığı hava tahmin raporları saatine kadar tutan meteorolojinin dün için yaptığı tahmin tutmadı Meteoroloji dün için yaptığı tahminde öğleden sonra başlayacak yoğun kar yağışına dikkat çekerek uyarıda bulundu. Ancak dün akşam beklenen kar yağışı olmadı. Onun yerine Ege'ye özellikle İzmir'e kar yağdı. Kar yağışı Çanakkale, İzmir, Aydın ve Muğla'ya kadar bütün Ege'yi beyaz bir örtü ile kapladı.

Meteoroloji'den, ekolojik denge için kuşları besleyelim uyarısı

Türkiye genelinde hava sıcaklıklarının düşmesi ve kar yağışının artması sonrasında yabani hayvan ve kuş türleri yiyecek bulmada zorluk çekiyor.

Kuşların beslenmesi ve ekolojik dengenin korunmasıyla ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü internet sitesinden bir açıklama yaptı. ttp://www.mgm.gov.tr internet sitesinden yapılan açıklamada, "Kar örtüsü sebebiyle yiyecek bulmakta zorlanan kuşları, o minik, güzel ve ekolojik denge açısından çok yararlı dostlarımızı lütfen besleyelim. Onları sokakta, bahçede, penceremizde, balkonumuzda, yumuşatılmış bayat ekmek, buğday, mısır, her türlü darı, kanarya ve muhabbet kuşu yemleri ile besleyebiliriz. Lütfen kuşlarla birlikte diğer sokak hayvanlarını da unutmayalım." uyarısı yer aldı.

EKSİ 35 DERECEYLE YILIN EN SOĞUK GECESİ ERZURUM'DA YAŞANDI

Doğu Anadolu Bölgesi'nde soğuk hava etkisini sürdürürken, Erzurum'da eksi 35 derece ile yılın en soğuk gecesi yaşandı.

Erzurum Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, yılın en soğuk gecesi Erzurum'da eksi 35 dereceyle yaşandı. Bölgedeki diğer illerde ise; Erzincan'da 13, Kars'ta eksi 27, Ağrı'da eksi 28, Ardahan'da eksi 27 ve Iğdır'da eksi 11 derece olarak ölçüldü. Günün beklenilen tahmini sıcaklık değerleri ise; Erzurum'da eksi 12, Erzincan'da eksi 3, Kars'ta eksi 11, Ağrı'da eksi 14, Ardahan'da eksi 9, Iğdır'da eksi 1 derece.

Sibirya soğuklarının hüküm sürdüğü Erzurum'da eksi 35 derece soğuk hava kenti adeta buzul şehir görünümüne büründürdü. Aşırı soğuk hava nedeniyle cadde ve sokaklar boş kalırken şadırvanları buz tuttu, çatılardan uzanan sarkıtların boyu 2,5 metreyi buldu. Otomobillerin mazot depoları donarken, sabah sürücüler saatlerce araçlarını çalıştırabilmek için çaba sarf etti.

Vatandaşlar Erzurum'da soğukta yaşamanın güç olduğunu belirtti.

BAKAN VEYSEL EROĞLU'DAN UYARILAR...

İstanbul'da Cuma gününden itibaren hava ısınıyor. Ancak Mega Kent bu kez de sel tehlikesiyle karşı karşıya. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu uyarılarda bulundu...


112'DEN ACİL ÇAĞRI

112: Bu zor şartlarda hafif vakalar için ambulans istemeyin. Mümkün olduğunca çok acil vakalar için ambulans isteyin. Ara sokaklar ve emniyet şeritleri karla kaplı. Birçok ambulansımız yolda kaldı. Ekibimiz çok zor şartlarda çalışıyor.BUGÜN HAVA DURUMU

Yapılan son değerlendirmelere göre; Kıyı Ege, Kütahya, Antalya'nın batı çevreleri ile sabah saatlerinde Uşak, Afyon, Denizli, Eskişehir, Ankara, Kırşehir, Yozgat, Kırıkkale, Çankırı, Amasya, Tokat, Çorum, Çanakkale, Bursa, Bandırma, Tekirdağ, öğle saatlerinde Çatalca ve Silivri çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

HAVA SICAKLIĞI :Ege ve İç Anadolu'da hissedilir derecede (6 ila 8) olmak üzere Ülkemiz genelinde artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneydoğu, Marmara'da doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Güney Ege kıyılarında kuvvetlice (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

BUZLANMA VE DON UYARISI: İç ve doğu bölgelerde kuvvetli olmak üzere, buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Bursa ve Bandırma çevrelerinin kar yağışlı, Çanakkale ve Tekirdağ, öğle saatlerinde Çatalca ve Silivri çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

BURSA
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı 7

CANAKKALE
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu 8

GOKCEADA
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu 7

ISTANBUL
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Çatalca ve Silivri çevreleri hafif yağmurlu 7

EGE

Çok bulutlu, İzmir, Aydın, Muğla, Manisa ve Kütahya ile sabah saatlerinde Afyon, Uşak ve Denizli çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın Güney Ege kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Bu sabah ve gece saaatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile Manisa çevrelerinde sis bekleniyor.

A.KARAHISAR
Çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı 3

DENIZLI
Çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 8

IZMIR
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

USAK
Çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı 5

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Antalya'nın batı çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA
Parçalı ve az bulutlu 14

ANTALYA
Çok bulutlu, batı çevreleri aralıklı sağanak yağışlı 14

MARMARIS
Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 15

MERSIN Parçalı ve az bulutlu 14

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Çankırı, Eskişehir, Ankara, Kırıkkale, Yozgat ve Kırşehir çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

ANKARA
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı 3

ESKISEHIR
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı 2

KARAMAN
Parçalı ve az bulutlu 3

KAYSERİ
Parçalı ve az bulutlu 2

KONYA
Parçalı ve çok bulutlu 4

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte iç kesimlerinde yer yer sis bekleniyor.

BARTIN
Parçalı ve çok bulutlu 6

BOLU
Parçalı ve çok bulutlu 4

DÜZCE
Parçalı ve çok bulutlu 6

ZONGULDAK
Parçalı ve çok bulutlu 5

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Çorum, Tokat ve Amasya çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kıyı kesimlerinde hafif ve yer yer orta, iç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ARTVIN Parçalı ve az bulutlu 3

BAYBURT
Parçalı ve az bulutlu -5

RİZE
Parçalı ve az bulutlu 7

SAMSUN
Parçalı ve az bulutlu 7

TRABZON
Parçalı ve az bulutlu 7

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli olmak üzere, buzlanma ve don olayı bekleniyor. Eğiminin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ERZINCAN
Parçalı ve az bulutlu geçecek. Buzlanma ve don olayı bekleniyor. -3

ERZURUM
Parçalı ve az bulutlu geçecek. Kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor. -10

IGDIR
Parçalı ve az bulutlu geçecek. Buzlanma ve don olayı bekleniyor. 0

VAN
Parçalı ve az bulutlu geçecek. Buzlanma ve don olayı bekleniyor. -3

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATMAN
Parçalı ve az bulutlu 9

DİYARBAKIR
Parçalı ve az bulutlu 7

GAZIANTEP
Parçalı ve az bulutlu 8

SANLIURFA
Parçalı ve az bulutlu 10

DENİZLERDE HAVA

Orta Karadeniz ile akşam saatlerinden sonra Ege açıklarında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ
Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, doğusu doğu yönlerden 5 ila 7, Doğu Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan akşam saatlerinden sonra güneydoğudan 2 ila 4, batısı güneydoğudan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, batsında 2,0m, Orta Karadeniz’de 3,0m, Görüş: İyi.

MARMARA
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine kadar batısı yağmurlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, öğleden sonra 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE
Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’nin kuzeyinde öğle saatlerine kadar kuzeydoğudan, Orta ve Güney Ege’de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 akşam saatlerinden sonra 4 ila 6 batısı 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, açıkları 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ
Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Batı Akdeniz sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğudan, Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 akşam 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, akşam 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi


AJANSLAR


Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000

Son dakika haberler, köşe yazılar, ekonomi, magazin, siyaset, spor gündeminin tek adresi HaberTurk.com; HaberTurk.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, haberler izinsiz olarak kopyalanamaz ve başka yerde yayınlanamaz.

adblock
Adblocker kullanıyorsunuz.

Değerli okurumuz,
Farkında olarak veya olmayarak Adblocker (Reklam Engelleyici) kullanarak sitemizi ziyaret etmektesiniz. Habertürk olarak size en hızlı, en doğru ve en tarafsız haberleri sunmak için büyük bir ekiple çalışıyor ve yılda yüz binlerce haber üretip beğeninize sunuyoruz. Bizim de bu kapsamda maliyetlerimizi karşılayabildiğimiz tek gelir kalemimiz, internet reklamları.

Elimizden geldiğince bu reklamların sizi rahatsız etmemesi için azami özen göstermeye çalışıyoruz.

Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda haberturk.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.

Bunun karşılığında gösterdiğimiz reklamları okuma deneyiminizi rahatsız etmeyecek şekilde azaltacağımıza söz veriyoruz.