SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

'O derse' soruşturma

05 Nisan 2012 Perşembe, 11:42:05Güncelleme: 11:53:21

Din dersinde Caferi imam Bayram Dalga'ya ders verdiren okulun müdürü ve din kültürü öğretmeni hakkında soruşturma açıldı

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
caferi imam ders manisa Sonra Oku

Manisa'nın Turgutlu İlçesi'ndeki Gazi İlköğretim Okulu'nda, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde Caferi İmam Bayram Dalga'ya ders verdiren Okul Müdürü Ercan Çiftçi ve öğretmen Durmuş Ali Etbaş hakkında, Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı çifte soruşturma açtı.

Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü'nden gönderilen iki müfettiş, öğretmen Durmuş Ali Etbaş ve müdür Ercan Çiftçi'nin ifadesini aldı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın göndereceği iki müfettişin de ifade alacakları belirtildi. Manisa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, olayın basında yer alması üzerine Gazi İlköğretim Okulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Durmuş Ali Etbaş ve Okul Müdürü Ercan Çiftçi hakkında soruşturma başlattığını ve iki müfettişi görevlendirdiğini belirtti. Altınsoy, "Müfettişler ifade aldılar. Gelecek rapor doğrultusunda gerekeni yapacağız. Ayrıca dün akşam Milli Eğitim Bakanlığı'ndan da iki müfettiş gönderileceği bilgisi verildi. Gereken neyse o yapılacak" dedi.

Gazi İlköğretim Okulu öğretmeni Durmuş Ali Etbaş, Okul Müdürü Ercan Çiftçi'den izin alarak, Caferi İmam Bayram Dalga'yı derse davet etmiş ve Bayram Dalga, 7'nci sınıflara Caferi ve Alevi inancını anlatmıştı.

 

DHA 

BU HABERİN 23 YORUMU VAR.
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER