SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

'Onlar' yeniden İstanbul'da!

31 Mayıs 2012 Perşembe, 09:46:09Güncelleme: 09:46:35

Tüm dünyada 100 milyondan fazla seyirciye ulaşan Cirque du Soleil (Güneş Sirki), eylül ve ekim aylarında “Alegria” ile yeniden İstanbul’da

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Güneş Sirki Sonra Oku

Gazete HABERTÜRK

CIRQUE du Soleil, en yaratıcı, görkemli ve en akrobatik şovlarından biri olarak kabul edilen “Alegria” ile bir kez daha İstanbulluların karşısına çıkacak. Finansbank’ın ana sponsorluğunda, Pozitif Live tarafından düzenlenen “Alegria” gösterisi 22 Eylül-14 Ekimtarihleri arasında Ülker Arena ve Ora Arena’da seyircilerle buluşacak. “Alegria” tiyatronun dansla birleştiği, oyuncuların fiziksel sınırları zorlayan performanslarla karşımıza geleceği bir Cirque du Soleil gösterisi. İspanyolca’da gururlandırıcı, sevinç ve mutluluk veren anlamına gelen “alegria”, 15 ülkeden 55 sanatçı vemüzisyenle gerçekleştiriliyor. Göz kamaştıran gösterişli dekoru ve orijinalmüziğiyle barok ve opera tarzında bir stile sahip, “Alegria”da trapezlerden ateş topları ve nefes kesen jonglörlere kadar 9 farklı şov yer alıyor.

GEÇEN YIL 80 BİN KİŞİ İZLEDİ

Sahne tasarımı,müzikleri, dansları, kostümleri vemakyajlarıyla gösteri sanatlarında çığır açan Guy Laliberté’nin kurduğu Cirque du Soleil’i bugüne kadar dünyanın farklı yerlerinde 100milyondan fazla kişi izledi. Kanada-Quebec’li Cirque du Soleil topluluğu, geçtiğimiz yıl İstanbul’a ilk kez gelmiş ve büyük bir başarı elde etmişti. “Saltimbanco” toplamda 16 gösteriyle 80 bin kişiye ulaşmayı başarmıştı. Franco Dragone yönetmenliğindeki “Alegria” gösterisi her yaştan izleyiciyi hedefleyen yaratıcı ve heyecan dolu bir deneyim.

BU HABERE İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER