ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, Kadıköy'de bugün yapacakları mitingi iptal ettiklerini açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün saat 16.00'da Kadıköy'de yapılacak " Özgürlük ve Demokrasi" mitingini, Atatürk Havalimanı VIP Salonunda Başbakan'ın konuşmasını TV'den izledikten sonra iptal ettiğini açıkladı.

Bu gün saat 13.15'de Ankara'dan İstanbul'a gelen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu VIP Salonunda Başbakan'ın TV'de konuşma yaptığını öğrenince bir odaya geçerek bu konuşmayı dinledi. Kılıçdaroğlu Başbakan'ın CHP için " Orada birisinin burnu bile kanarsa ondan CHP sorumludur" şeklindeki sözlerini ileri sürerek dışarıda kendisini bekleyen gazetecilere, arkadaşlarıyla konuştuktan sonra mitingi iptal ettiklerini açıkladı.


SEN BU ÜLKENİN BAŞINA BELA OLDUN


Kemal Kılıçdaroğlu daha sonra VIP salonu önünde gazetecilere bir açıklama yaparak Başbakan Erdoğan'ın ülkenin başına bela olduğunu belirterek şöyle konuştu:

"Saat 16.00'da Kadıköy'de bir miting yapacaktık. Yaklaşık 1 ay önce alınmış bir karardı. Ama Türkiye'de önemli gelişmeler var, önemli değişimler var. İstanbul'da İstanbul kaynaklı bütün Türkiye'ye etap etap yayılan bir halk direnişi var, halk hareketi var. Arkadaşlarımızla değerlendirdik ve saat 16.00'da yapacağımız mitingi iptal ettik. Arkadaşlarımız, bütün milletvekillerimiz Taksim'de olacaklar.

Sayın Başbakan ‘Birisinin burnu kanarsa sorumlusu CHP olacaktır' demiştir. Neye dayanarak bunu söylüyorsun? Polisine güvenerek mi söylüyorsun TOMA'lara güvenerek mi söylüyorsun. Devletin görevi yurttaşın güvenliğini sağlamaktır. Devletin görevi eylem yapan yurttaşın hakkını korumaktır. Yasalardan kaynaklanan bir hakkını koruyor onlar. Kentine sahip çıkan İstanbullu var. Ağacına sahip çıkan İstanbullu var. Doğasına sahip çıkan İstanbullu var. Ama bütün bunları talan eden bir diktatör var. O diktatörün adı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Herkes bunu çok iyi bilsin ben her şeyi yaparım hayır kardeşim sen hiç bir şey yapamazsın sen ancak Türkiye'nin başını belaya sokarsın sen. Ve Türkiye nin başını belaya sokuyor. Dün gece kendisini tekrar uyardım. Yargı karar verdi gezi parkı ile ilgili olarak karara uyacağını açıkla. Birinci koşul bu. Polislerini geri çek,ikinci koşul bu. Halk bırak eylem yapsın enerjisini boşaltsın üçüncü koşul bu. Hala CHP'yi suçlayarak kendisini kurtaracağını sanıyor. Sen bu ülkenin başına bela oldun Recep Tayyip Erdoğan, bu ülkenin başına bela oldun. Bu milletin yakasından düş, düşme zamanı geldi artık. Eğer adam gibi adamsan demokrasiden nasibini aldıysan istifa et. İstifa et demokrasilerde istifa edilir. Ağacına sahip çıkanın üzerine biber gazıyla mı gidilir. Polisle mi gidilir panzerle mi gidilir. Recep Tayyip Erdoğan'ın bu milletin yakasından düşmesi lazım. Söyleyeceğim bu."

DHA

  • Kadıköy Meydanı

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(29)
Kalan karakter : 2000