Öne Çıkanlar
Son Dakika

EMEKLİ MAAŞIN YARISINI SOKAK HAYVANLARINA AYIRIYOR

09 Mayıs 2016 Pazartesi, 10:59
EMEKLİ MAAŞIN YARISINI SOKAK HAYVANLARINA AYIRIYOR
EMEKLİ MAAŞIN YARISINI SOKAK HAYVANLARINA AYIRIYORHÜSEYİN ÇETİNKAYA
AYDIN (İHA) - Aydın'ın Didim ilçesinde yaşayan yurt dışından emekli Suzan Avcı, maaşının yarısını sokakta yaşayan hayvanların yiyecek ve içecekleri için ayırıyor.

Didim'de turizm sezonun açılmasıyla yerli ve yabacı turist sayısının artmasına paralel olarak sokak hayvanların sayısında da artış olduğunu belirten Avcı, sokak hayvanları ile ilgilendiğini ve özellikle tatil sitelerin de doğum neticesinde sokak kedi ve köpek sayısında büyük artışların olduğunu ifade etti.
Sokaklarda sahipsiz serbest dolaşan hayvanlara karşı bazı vatandaşların ters davranışlarına tanık olduğunu belirten Avcı, hayvanların da yaşam hakkı olduğunu, emekli maaşını aldığın da kasaptan çorbalık hayvan kemiği, kanat, kemik ve ciğer alarak ikame ettiği mahallede yaşayan sokak hayvanlara verdiğini ve her fert sokağın da yaşayan hayvanlara karşı duyarlı olmalarını arzu ettiğini ifade etti.

DERNEKLER HAYVAN ODAKLI SORUNLARIN DIŞINDA SİYASİ
Hayvan dernekleri yöneticilerin hayvan odaklı sorunlara yoğunlaşmanın dışında siyasi takınmalar içerinde olduğunu savunan Avcı, yerel idarecilerin hayvan istismarı ya da hayvana karşı işkence ihbarı üzerine ayaklandıkları ve bunu şov rolüne bürünerek gerek yazılı gerek görsel yayınlar da gündem yaratmaya çalışıldığını öne sürdü.

Hayvanları koruma dernekleri adı altında birçok derneğin yer aldığını kaydeden Avcı, hayvan derneklerine üye olan duyarlı vatandaşların da yer aldığını, dernek üyeleri asıl hayvanları korumakla mükellef olan yerel yöneticilerle organizeli çalışmaları gerektiği, hangi mahallede kaç adet sokak hayvanı varsa sayısı belirlenip bulunduğu mahallede vatandaşlarla el birliği içinde sorunlara çözüm aranması gerektiğini belirtti.
(MB-İK-Y)

09.05.2016 10:59:21 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.