Öne Çıkanlar
Son Dakika

KÜSİ'DEN, VALİ BÜYÜK'E ZİYARET

09 Mayıs 2016 Pazartesi, 12:25
KÜSİ'DEN, VALİ BÜYÜK'E ZİYARET
KÜSİ'DEN, VALİ BÜYÜK'E ZİYARETADANA (İHA) - Kamu kurum ve kuruluşları ile odalar ve meslek örgütlerinin katılımıyla oluşturulan, Adana Kamu Üniversite-Sanayi (KÜSİ) Planlama ve Geliştirme Kurulu Üyeleri, Vali Mustafa Büyük'ü makamında ziyaret etti.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda hazırlanan "Türkiye Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Stratejisi ve Eylem Planı" kapsamında, Adana Valiliği onayı ile Vali Yardımcısı Azmi Yeşil Başkanlığında, KÜSİ İl Temsilcisi Prof. Dr. Selahattin Serin, İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Remzi Özdoğan, MÜSİAD Adana Şube Başkanı Suat Yahşi, TÜMSİAD Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca, KOSGEB Adana Müdürü Hüseyin Şen, Adana Sanayi Odası Genel Sekreteri Bora Kocaman, Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı Temsilcisi N. İpek Kobaner, TSE Adana Bölge Koordinatörü Salih Toğaç, Kalkınma Ajansı Temsilcisi Esma Karabıyık, Kredi Garanti Fonu Müdürü ve Adana Kamu Üniversite-Sanayi Planlama ve Geliştirme Kurulu Sekretaryasını yürüten Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Mühendisi Cengiz Koyuncu'dan oluşan heyet, Vali Büyük'e kurulun amacı, hedefleri ve yapılacak çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.

AMAÇ, İNOVASYON İLE TÜRKİYE'Yİ "İLERİ TEKNOLOJİ ÜSSÜ" HALİNE GETİRMEK
Kurul üyelerince yapılan açıklamada, bu oluşum ile Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliğini en üst düzeyde uygulayarak Türkiye'yi ileri teknoloji üssü haline getirmek, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği'nde paydaşlar arasındaki sinerjiyi artırmak, ulusal inovasyon ekosisteminde bu işbirliğini geliştirmek, sanayide rekabet gücü ve katma değeri yüksek, yenilikçi ürünler üretebilen yüksek teknoloji ağırlıklı ve sürdürülebilir bir yapıya kavuşturmak" hedefinde projeler geliştirilip, çalışmalar yapılacağı ifade edildi.
Vali Mustafa Büyük ise yaptığı açıklamada, oluşumdan görev alan kurul üyelerine ve tüm paydaşlara teşekkür etti ve çalışmalarında başarılar diledi.
(ELF-Y)

09.05.2016 12:25:32 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.