Öne Çıkanlar
Son Dakika

ESOGÜ, İNOVATİF FİKİRLERİN TİCARİLEŞMESİ AMACIYLA ALMANYA'DA ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

09 Mayıs 2016 Pazartesi, 17:55
ESOGÜ, İNOVATİF FİKİRLERİN TİCARİLEŞMESİ AMACIYLA ALMANYA'DA ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR
ESOGÜ, İNOVATİF FİKİRLERİN TİCARİLEŞMESİ AMACIYLA ALMANYA'DA ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYORESKİŞEHİR (İHA) - Eskişehir Osmangazi Üniversitesi yürütücülüğünde Eskişehir'in kurum ve kuruluşları, Avrupa Birliği'nden sağlanan proje desteği ile Almanya Ludwigshafen'daki temaslarına devam ediyor.
"İnovatif Fikirlerin Ticarileştirilmesi" temalı proje kapsamında yürütülen çalışmalarda, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Eskişehir İl Müdürü M.Taha Güven, ESOGÜ Rektör Danışmanı Prof. Dr. Şenol Erdoğmuş, ESOGÜ Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ETTOM) Müdürü Prof. Dr. Ahmet Çabuk, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Figen Çalışkan, KOSGEB Eskişehir Müdürü Seraceddin Özcan ve ABİGEM Genel Müdürü Oğuz Yöntem ile ESOGÜ teknopark firmalarından oluşan heyet, Türk-Alman TDU-Pfalz İşverenler Derneği Başkanı, Alman Sosyal Demokrat Parti (SPD) Eisenberg Belediye Meclis ve ilçe yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda SPD'nin İşverenler Grubu Yönetim Kurulu üyesi olan Ender Önder ile bir araya geldiler. Görüşmelerde, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nin TDU-Pfalz İşverenler Derneği üyesi firmalarla, teknoloji transferi ve B2B süreçlerinde birlikte çalışmalar yapılmasına ve eğitimler konusunda iş birlikleri gerçekleştirilmesine karar verildi.
(İHA-MET-Y)

09.05.2016 17:55:32 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.