Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

'Çukur' dizisinin 'Saadet'i Boncuk Yılmaz, HT Magazin'den Arif Hür'ün sorularını yantıladı.

SHOW TV’nin pazartesi akşamlarına damgasını vuran reyting rekortmeni dizisi ‘Çukur’da bu hafta itibarıyla 6 bölümlük yüzleşme serisi başlayacak.

Önce Yamaç, Vartolu’nun kardeşi olduğunu öğrenecek, ardından da her bölümde Koçovalı Ailesi yeni bir gerçekle yüzleşecek.

‘Çukur’da Koçovalı Ailesi’nin yardımcılığını üstlenen ve Vartolu’nun çocukluk aşkı olan Saadet karakterini canlandıran Boncuk Yılmaz’la hem yüzleşme serisini hem de diziye dair merak edilenleri konuştuk...


‘BAŞLAMADAN ÖNCE BU İŞ KESİN TUTAR DEMİŞTİM’


‘Çukur’un bir parçası olmak size ne hissettiriyor?

Kendimi ailemin arasındaymışım gibi hissettiğim ‘Çukur’un setinde olmak bana hem ruhen hem de fiziken çok iyi geliyor. Bu projede inanılmaz bir teknik ekip, senaryo ve oyuncu kadrosu var. ‘Çukur’a başlamadan önce yakın çevreme, “Bu iş kesin tutar” dediğimi daha dün gibi hatırlıyorum. ‘Çukur’un uzun yıllar devam etmesini istiyorum. Başta Ercan Kesal ve Perihan Savaş olmak üzere tüm arkadaşlarla aynı havayı solumak çok keyifli. Özellikle 2 usta ismin bilgilerinden faydalanmaya çalışıyorum.

Sosyal medyadan ve sokaktaki vatandaşlardan ne yönde tepkiler alıyorsunuz?

Çukur’da tüm karakterlerin altı çok dolu. Hal böyle olduğu için genelde pozitif reaksiyonlar alıyorum. Sokakta bana “Sadiş” diyorlar. Öte yandan, “Ben hiç yerli dizi izlemezdim, siz bunu kırdınız” gibi pek çok olumlu yorum da geliyor. Dizide başrol veya yan rol ayrımı olmadığı için geniş bir kitleye hitap edip seyirciyi yakaladığımızı düşünüyorum. ‘Çukur’u 80 yaşındaki ninelerimiz bile izliyor.

'HERKES GERÇEĞİN UCUNDAN TUTACAK’


‘Çukur’da bu hafta itibarıyla başlayacak ‘yüzleşme serisi’ diziyi başka bir noktaya taşıyacak gibi...

6 bölümlük yüzleşme serisi gümbür gümbür geliyor. Canlandırdığım Saadet karakteri ilk yüzleşmesini kendi içinde yaşıyor. Öte yandan Vartolu’nun sırrıyla ilgili her karakterin elinde bir ip var. Bu ipin ucundan herkes ufak tefek çekiyor. Bu süreçte herkes deşifre olacak ve gerçeğin bir ucundan tutacak.

Yamaç, Vartolu’nun abisi olduğunu öğrenecek...

Yamaç, Vartolu’nun abisi olduğunu öğrenecek ama diğer yandan şöyle de bir gerçek var: Vartolu, diğer abisinin katili. O yüzden hikâye nasıl bir noktaya evrilecek kestirmek zor. Bu 6 bölümü herkes pür dikkat izlemeli.‘ÇUKUR, BİR GERÇEKLİĞİ EKRANA TAŞIDIĞI İÇİN SAMİMİ’


Dizide karakterlerin birbirleriyle yüzleşecek olması gerçek hayatta yüzleşmeyen insanlar için de harekete geçirici olabilir belki...

Tabii ki! Günümüzde sevincimizi, mutluluğumuzu hatta tartışmalarımızı bile akıllı telefonlarda yapıyoruz. Resmen onlara gömüldük. ‘Çukur’ bu noktada bir gerçekliği ekrana taşıdığı için bana samimi geliyor. İnsanların yüzleşmeleri mühim bir şey.

'Erkan’la oynamak büyük şans’

Rol arkadaşınız Erkan Kolçak Köstendil’in performansı herkesin dilinde. Onun oyunculuğunu siz nasıl değerlendiriyorsunuz?

Vartolu gömleği Erkan’ın üzerine çok yakıştı. Kendisini ben de hayranlıkla izliyorum, inanılmaz bir iş çıkarıyor. Onunla beraber oynamak benim için büyük bir şans.

Boncuk Yılmaz, “En masum aşk çocukluk aşkıdır. İnsan büyüdükten sonra maalesef aynı kalamıyor” diyor.


'Saadet bir süre arafta kalacak’


Yüzleşme sürecinde Saadet, çocukluk aşkı olan Vartolu’dan umduğu geri dönüşü alabilecek mi?

Aşkın somut olarak bir karşılığı olup olmayacağını bilmiyoruz. Ancak Saadet aşkta çok sadık biri. Çözülmeler yaşanacak. Saadet hayatında bir kere âşık olmuş, Sadettin onun tek aşkı. İdris Baba’ya ve ‘Çukur’a oldukça bağlı olan Saadet’in ciddi bir karar verme süreci olacak. Bir süre fena halde arafta kalacak.

Saadet diğer karakterlere göre daha naif ve neşeli duruyor...

Saadet ilk başlarda kendi halinde, neşeli, pozitif bir insandı. Ancak, Salih’in Vartolu olduğunu anladıktan sonra o naif dünyası biraz değişim gösterdi.

‘Sinemaya geri dönmeyi çok istiyorum’

‘Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak’ ve ‘Kaygı’ filmlerinde rol almıştınız. Yeni bir sinema filmi projeniz var mı?

Bahsettiğiniz filmlerin uluslararası festivallerden ödülle dönmesi benim adıma oldukça sevindirici olmuştu. 4 yıl önce oğlum doğduğu için setlerden biraz uzak kalmıştım. Çünkü oğlumu kendim büyütmek istedim. Gelinen noktada sinemanın bir prestij merkezi olduğunu düşünürsek sinemaya geri dönmeyi çok istiyorum.


Çukur 14. bölüm fragmanı:

Çukur’un merakla beklenen yeni bölümü bu akşam saat 20.00'de Show TV'de!

 

 

BAKMADAN GEÇME