Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
Son Dakika
Evde ekmek pişirmek, her yıl fırın alışverişine ayrılan yüzlerce liralık bütçeden tasarruf demektir. Bu, günde beş dakikalık taze pişmiş ekmek tekniği sayesinde hafta boyunca pişirebileceğiniz çıtır çıtır ve nemli ekmek hamuru hazırlayabileceksiniz.
Sadece 5 dakikada kolay ekmek
Kabak genellikle bir sebze olarak kabul edilmesine rağmen, botanik açıdan meyve olarak sınıflandırılır. Bu sebzeden çok pratik atıştırmalıklar ve yemekler yapılır. Aşağıda belki de daha önce hiç denemediğiniz ve yerseniz bir daha asla vazgeçemeyeceğiniz...
Şimdi kabak zamanı
Besleyiciliği açısından uzmanların çokça tüketilmesini tavsiye ettiği gıdaları kendiniz yetiştirerek birden fazla fayda sağlayabilirsiniz.
Neden kendi sebze ve meyvemizi yetiştirmeliyiz?
Belki her gün aynı malzemelerle kahvaltı etmekten sıkıldınız. Yumurta en çok masaya suda ya da yağda geliyor ama farklı tarifleri denemek evdeki herkese iyi ve değişik gelecek.
Pratik yumurtalı tarifler
Doğada yürüyüp yeni insanlar, yeni lezzetler keşfetmenin keyfini yaşamak isteyenler için 46 etaptan oluşan Karia Yolu çok ideal. 850 km uzunluğunda Türkiye'nin en uzun yürüyüş rotası unvanına sahip Karia yolu, adını üzerinde bulunduğu Karia Antik...
Karia yolu nasıl keşfedildi?
Yemeğe dönüşebilen kahvaltı, akşamdan kalan pilavın ertesi gün ayran aşı çorbasına dönüşmesi ya da öğle yemeğinden kalan tavukların akşam yemeğinde değerlendirilmesi kesinlikle size iyi gelecek.
Haftasonu için sürdürülebilir mutfak menüsü
Fasulye çorbası, tutmaç, lobik çorbası, anamaşı, kara kavurma, kelecoş, taraklık, kındık, küncülü köfte, muhaşerli köfte, işkene, sapan dolması, kibe dolması, çaypalası, pirpirim boranı, tavşan üfelemesi, kırmanlı pilav, simit pilav, nohut ekmeği,...
Elazığ mutfağına has 15 özel lezzet
Patatesin zengin tarihi, onu hafife alanlara yaptıkları yanlışı gösteriyor. 8 bin yıldan uzun süredir insanların yemeklerinde kullandıkları patatesin Avrupa’ya gelişi ve İrlanda’dan tüm dünyaya yayılması oldukça uzun bir hikaye.
Patatesle yapılmış dünyanın en popüler yemekleri
İşe gidip gelirken metro kullanıyor musunuz? Hayır mı? Kim ister ki o soğuk ve kirli görünen istasyonlarda zaman harcamayı… Ama emin olun ki dünyada öyle metro istasyonları var ki tıpkı bir sanat galerisinde olduğu gibi saatlerinizi orada geçirmek...
Dünyanın en şahane 10 metro istasyonu
Çin’e has özel tasarım bir tava olan wok ile yemek yaparken bir elle tavanın sapını tutarken diğer elle tavadakini kavurmak için karıştırmalı, aynı zamanda dizinizle de ateşin ayarını yapmalısınız. Kulağa nasıl geliyor? Bunu yapmak elbette usta işi.
Marifetli wok tavanın ardındaki gerçekler