Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Diğer Mehmet Demirkol: "Büyük paralara transfer olabilir" - Futbol Haberleri
    1

    Mehmet Demirkol, BeIN Sports'ta yayınlanan Manşet programında gündemi değerlendirdi.

    2

    Mustafa Cengiz'in açıklamasına bakarsak demek ki Falcao hazır değildi. Oyuncu sakat transfer olmamış o zaman hazır değilmiş. Mustafa Cengiz ile aynı fikirdeyim ancak 'Oyuncu fedakarlık yapıp geldi' demek iyi bir söylem değil. Galatasaray forması giymek fedakarlık değildir, ödüldür ya da öyle olduğunu düşünenler giymelidir. 250 bin Euro’ya oynamıyor sonuçta.

    3

    İsveç'te vergi 56.90, bizde yüzde 15, Hollanda yüzde 50, Almanya'da yüzde 46... Çok kazanan çok vergi verir. Bir kimya hocası futbolcudan fazla vergi veriyorsa sorun vardır. 5 milyondan fazla para kazanacak, sıfır vergi verecek. Rica ediyorum biz de onlar gibi verelim zaten yüzde 15'i de kulüp veriyor. Bizde kimse niye vermiyor diye ses çıkarmıyor. Bizim kulübün oyuncusu vermesin diyor, e kardeşim sen veriyorsun onu, ben veriyorum.

    4

    5 milyon Euro Türkiye'de çok ödendi. Muslera'nın maaşı da buna yakın. Feghouli de az buz almıyor. İki katı üç katı değil. Bizim durumumuza göre çok para. Bu paraları harcamak Şampiyonlar Ligi'ne gidersen sorun değil ama gidemiyorsan sıkıntı.

    5

    Galatasaray 4-6-0 gibi oynayacak muhtemelen, Fatih hocanın da sevdiği bir oyun tarzıdır bu. Yeni orta saha düzeninde Nzonzi'nin çok daha faydalı olacağı kanaatindeyim.

    6

    Galatasaray'ın geçiş oyunun iyi yapabilmesinin nedeni Gaziantep'in durumu mu onu Başakşehir maçında göreceğiz. Babel eğer solda oynarsa Emre Taşdemir mi tercih edilir. Hücuma katkısı var ama Visca karşısında savunmayı bilen bir oyuncu mu tercih edilebilir?

    7

    Fenerbahçe, Mevlüt ile nasıl oyun oynayacak onu bilmiyoruz. Muriç’i kullandığı gibi kullanmayacaktır. Fenerbahçe'de sahte 9'lu bir oyun görüyorum. Moses'i veya Rodrigues'i, Mevlüt'ten daha çok ceza sahasında topla buluşmuş vaziyette görebiliriz. İçeride baskılı oynayacağın maçlarda Muriç – Mevlüt ikilisi ile oynarsın ama dışarıda zor oynarsın bunu içeride çok göreceğiz.

    8

    3 büyüklere baktığımız zaman hiçbiri maçlarda favori değil. Yabancı sınırı dengeleri tamamen değiştirdi. Malatya maçı kazanırsa kimse şaşırmaz.

    9

    Vedat Muriç, Avrupa sahnesinde kendini parlatırsa büyük fiyatlara transfer olabilir, buna karşı çıkanlara karşı çıkıyorum ben. Problem, Oğuzhan'a 50 Milyon Euro istemek değil, ona 50 Milyon Euro isteyenle dalga geçmek. Alıcı sensin.

    10

    Ben Obradovic'i tartışmam. Çünkü Obradovic'in mesleki bir krize girip girmediğini henüz bilmiyoruz. Çok sağlam argümanlarla tartışman lazım. Obradovic, tek başına bir ekol. Benzeri yok.

    11

    Arda'yı biz Atletico Madrid'in 10 numarası yapmadık veya Barcelona'ya biz transfer etmedik. Sponsorlar aldırdı falan diyorlar da olur mu öyle şey. Arda'yı biz oraya çıkarmadık. Oradan da biz indirmedik, kendisi indi. Her giden Arda'nın evine gidiyor kalıyordu, o Arda'nın tercihi bizim değil.

    12

    Vedat İnceefe hedefe koyuldu ama ben orada genel yapının göze alınması lazım diye düşünüyorum. Tecrübeli bir ekip tarafından desteklenmeleri lazım. Teknik direktörlükle futbolculuk çok farklı bir iştir. İkisi farkı bir iş. Futbolcular da çok iyi teknik direktör olmuştur bu normal bir şey. Vedat İnceefe'nin yalnız bırakılmaması lazım. O işi bilen kişilerde etrafında olması lazım. Bu gitsin diğeri gelsinle olacak iş değil.

    13

    Bu transfer dönemi çok sancılı geçer. Mourinho tercihi tamamen elektriğe ihtiyaçları olduğu için yapıldı diye düşünüyorum. Morinho gelmeden önce transfer olayını konuşmuştur muhtemelen. İngiltere'de hiç yankı bulmaması da garip yavaş yavaş bunun geleceği belliydi. Türkiye'de olsa son dakika programları olurdu. Mourinho enerjiyi çok iyi veriyor, onun için kendisi de bu konuda rahattır.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ