Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Magazin Seren Serengil kimdir? (Hande Yener Seren Serengil kavgası)

    Seren Serengil, telifmetrenin araştırma sonuç listesine inanmadığını söylemiş daha sonra Hande Yener resmi Instagram hesabından Story bölümünden Seren Serengil'in üstsüz fotoğrafını paylaşmıştı. Bunun ardından Seren Serengil'den Hande Yener'e cevap gecikmedi. Peki, Seren Serengil kimdir? Seren Serengil kaç yaşında? İşte Seren Serengil hakkında merak edilenler...

    SEREN SERENGİL KİMDİR? SEREN SERENGİL KAÇ YAŞINDA?

    Seren Serengil, 6 Nisan 1972 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Çocukluğunu annesinin yanında Nişantaşı'nda geçiren Seren Serengil, 8 sene boyunca bale eğitimi ve klasik piyano dersleri almıştır.

    İstanbul'da eğitim hayatını tamamladıktan sonra Londra ve Montrö kentlerinde eğitimine devam etti.

    REKLAM

    Henüz 16 yaşındayken sahne hayatına atıldı ve 4 yıl boyunca Türkiye'nin en genç sanatçısı olarak sahne aldı. İbrahim Tatlıses ile 16 yaşında aynı sahnede assolist olarak çalıştı.

    Türkiye'de ilk defa 1990 yılında Başka Olur Ağaların Düğünü adlı dizide köylü güzeli genç bir kızı canlandırdı ve dizi hayatına atıldı.

    2000'de TRT'de 3 yıl boyunca evlendirme programı sunuculuğu yaptı ve ardından 2012'de ayrılan eşleri yeniden barıştırma formatında bir program sundu.

    İlk müzik albümünü 1991 yılında Ayrıldık adı altında çıkarmış ve adını duyurmaya devam etmiştir. Özellikle ilk albümünde bulunan Bana Herşey Seni Hatırlatıyor adlı parçası iyi bir çıkış yakalamasını sağlamıştır.

    29 Haziran 2007'de kendi hikayesini anlattığı Nefret adlı kitabını yayınladı ve kitabında özel hayatına dair kimsenin bilmediği bazı bilgileri paylaştı.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ