Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
HABERTURK.COM

İstifası istenen isimler arasında yer alan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, basın toplantısında konuştu. Uğur, istifasını açıkladı. 

Uğur'un açıklamaları şu şekilde:

Kendi adıma şunu söylemeliyim. Yolsuzluğunuz yok, FETÖ bağlantınız yok fakat ailenize, evinize kadar ulaşan baskılar, tehdide varan müdaleler var. Bu katlanılacak bir durum olmanın ötesine geçmiştir. İcraatlarımı anlatmayacağım. Üzgünüm, kırgınım ama huzurluyum. AK Parti'de siyaset yapma imkanımız ortadan kalkmıştır. Külli iradeye teslim olarak cüzi irademle milletime vefa gösteriyorum. Partime ve başkanlık görevime burada veda ediyorum. Vicdan rahatlığı ile bu kararı almış buluyorum. Hepinize, bütün hemşehrilerime, uzun mesai yıllarımda bana destek olan aileme teşekkür ediyorum. 

5 BELEDİYE BAŞKANI İSTİFASINI AÇIKLAMIŞTI

AK Parti'de daha önce istifaları istenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek istifalarını açıklamıştı.

İSTİFA EDEN BELEDİYE BAŞKANLARI

22 Eylül 2017: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş

2 Ekim 2017: Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş

18 Ekim 2017: Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan

23 Ekim 2017: Bursa Büyükşehir Belediye Recep Altepe

28 Ekim 2017: Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek

30 Ekim 2017: Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur