Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
HABERTURK.COM

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin'in bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini söyledi.

Lavrov, Türkiye ve Rusya'nın İdlib konusunda koordinasyonu sürdürmeye hazır olduğunu söyledi. Lavrov ayrıca, Putin ile Erdoğan'ın Suriye konusunda anlaşmaların uygulanması konusunu tartıştıklarını söyledi.

Lavrov ayrıca, şehit olan Türk askerleri için başsağlığı dileklerinin iletildiğini belirtti.

ALTUN'DAN AÇIKLAMA

Erdoğan-Putin görüşmesinin ardından bir açıklama da İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan geldi.

İletişim Başkanı Altun, iki liderin yaptığı görüşmeyle ilgili olarak, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Putin'le telefon görüşmesinde iki liderin en kısa sürede yüz yüze görüşmeleri kararlaştırıldı." dedi.

MACRON, MERKEL VE BORİSSOV İLE GÖRÜŞME PLANLANIYOR

İdlib'de yaşananlar sonrası liderlerle görüşmeler sürerken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Başbakan Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşmesi de bekleniyor. 

TÜRK VE RUS HEYETLER ARASINDA İDLİB GÖRÜŞMELERİ

Türk ve Rus heyetleri arasındaki İdlib görüşmelerinin sona erdiği bildirildi.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Türkiye ile Rusya heyetleri arasında Dışişleri Bakanlığında yapılan İdlib görüşmelerinin sona ermesinin ardından Rus heyet Türkiye'den ayrılıyor.

Görüşmede, Rus tarafına, derhal sürdürülebilir ateşkes ilan edilmesi, gerginliğin azaltılması ve rejimin Soçi Mutabakatı sınırlarına çekilmesi gereği vurgulandı.

 

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri