Kayıp olarak aranıyordu, öldürüldüğü ortaya çıktı

18 Mayıs 2019 Cumartesi, 19:22:12 Güncelleme: 19:25:44

Aydın'ın Buharkent ilçesinde yaşayan ve 9 gün önce ortadan kaybolan 34 yaşındaki Mehmet Çakıray'ın, cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Denizli'nin Sarayköyilçesindeki bir dere yatağı kenarında cesedi bulunan Çakıray'ın öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan 27 yaşındaki O.E. tutuklandı.
Buharkent ilçesinde ayakkabı mağazası bulunan Mehmet Çakıray, geçen 9 Mayıs'ta ortadan kayboldu. Ailesinin kayıp ihbarı üzerine güvenlik güçleri Çakıray'ı aramaya başladı, ancak bulunamadı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Çakıray'ın en son, Denizli'nin Sarayköy ilçesinde oturan kepçe operatörü O.E. ile görüldüğü belirlendi. Bunun üzerine polis ekipleri, O.E.'nin ifadesine başvurdu. Çakıray'a borcu olduğunu ve ödedikten sonra işyerinden ayrıldığını söyleyen O.E., daha sonra serbest bırakıldı. Çalışmalarını sürdüren jandarma ekipleri, O.E.'nin Çakıray ortadan kaybolmadan önce, satın almak üzere silah aradığını öğrendi. Bunun üzerine O.E., Sarayköy ilçesinde dün (cuma) gözaltına alındı. Jandarmadaki sorgusunda çelişkili ifadeler veren O.E., sonunda Çakıray'ı öldürdüğünü itiraf etti. O.E.'nin, borcunu ödemesi yönünde Çakıray'ın kendisini tehdit ettiğini, bu nedenle cinayeti işlediğini söylediği öğrenildi.
CESEDİN YERİNİ GÖSTERDİ
O.E. ifadesi sonrası, Sarayköy-Babadağ karayolu Gerail Mahallesi'ndeki dere yatağında, Çakıray'ı 9 gün önce av tüfeğiyle vurarak öldürdüğü yeri gösterdi. O.E.'nin, Buharkent ilçesinden Çakıray'ı tarihi eser bulduğu gerekçesiyle Sarayköy ilçesine getirdiği, burada vurarak öldürdüğü tespit edildi. Jandarma ekiplerinin olay yerinde yaptığı incelemenin ardından Mehmet Çakıray'ın yabani hayvanlar tarafından bir kısmı parçalanan cesedi, otopsi için Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp KUrumu morguna kaldırıldı.
NEHİRDE TABANCA ARADI
Katil zanlısı O.E., cinayette kullandığı av tüfeğini jandarmaya teslim ederken, Mehmet Çakıray'ı kendisine tabanca çektiği için öldürdüğünü, cinayetin ardından da bu tabancayı olay yerinden yaklaşık 20 kilometre ilerideki Büyük Menderes Nehri'ne attığını söyledi. Bunun üzerine jandarma ekipleri, Menderes Nehri'nde arama başlattı. Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nın balık adamları da bölgeye gönderildi. Balık adamlar nehrin içinde ve kenarlarında arama yaptı, ancak tabanca bulunamadı.
Katil zanlısı O.E., sorgusunun ardından bugün sevk edildiği adliyede tutuklandı.