Geçen hafta Galatasaray’ın son üç hafta eğer liderse şampiyonluğu asla vermeyeceğini yazdım.

Bütün hafta yemediğim laf kalmadı.

Ama dün herkesin hayal gördüğü net bir şekilde ortaya çıktı.

Galatasaray buradan şampiyonluk vermez. Bu durum köklerine aykırı bir durum. İsterse bütün takım yabancı olsun. Hiç fark etmiyor.

Ama şu var: Bu şampiyonluk tamamen Fatih Terime yazar.

Neden mi?

Çünkü tüm takımı hazır tutuyor. Yedekler her an oyunu değiştirebilecek şekilde kulübede hazır durumda bekliyor. Rakipler en iyi şekilde inceleniyor ve zaafları tespit ediliyor. Formsuz futbolcuların sayısı ne kadar fazla olursa olsun hiç fark etmiyor. Takımda herkes iki kişilik oynuyor ve birbirinin açığını kapatıyor. Varlığı ile rakip üzerinde psikolojik üstünlük sağlıyor. Fizik ve kimya olarak yok olan futbolcuları yeniden yaratıyor. Oyun tarzından asla taviz vermiyor ve rakibi psikolojik olarak çökertiyor. Ve en önemlisi Milli Takım’da geçirdiği en formsuz, en berbat döneminden sonra ikinci baharını yaşıyor ve yaşatıyor.

O yüzden dünkü galibiyet ve gelecek olan şampiyonluk Fatih Terim’e yazar.

Ama tabii dün gecenin bir yıldızı vardı. Onu unutmamak gerekir.

Donk geçen sene neredeyse takımın bidonu olarak ilan ediliyordu. Ancak bu sene Fatih Terim ile birlikte Kasımpaşa’daki parlak günlerine yeniden döndü. Dün müthiş oynadı. Her yerde o vardı. İnanılmaz mücadele etti. Aldığı her kuruşun hakkını verdi. Gerçekten şapka çıkarılacak futbol oynadı.

G.Saray’da Gomis’e bir şeyler olmuş. Hiç yok sahada. Arkadaşlarına dua etsin yoksa üzerine çok ağır ihaleler kalabilirdi. Son haftalardaki düşüşü umarım takımında büyük yaralar açmaz.

Ben Akhisar’ın küme düşeceğini düşünüyorum. Bu futbolu ile tutunması mümkün değil. Kupada finale kalması gerçek bir mucize. Savunma hattı ve özellikle Dany bir facia. Onun yediği çalımları ben yemem. Kalecileri çok kötü. Takımda bir tek Seleznyov var, hepsi o. Okan Hoca’nın bu seneki plan ve projesini anlayamadım. Dünkü futbol ona hiç yakışmadı. Fenerbahçe maçından sonra tek bir galibiyet bile alamaması gerçekten enteresan. Gümbür gümbür alt lige doğru gidiyor!

GARRY RODRİGUES

İlk yarıda müthiş oynadı. Müthiş 2 gol attı. Sol kanatta rakibini ezdi. Son haftalara gerçekten bütün ağırlığını koydu. Galatasaray ona çok şey borçlu.

DANY

Bütün gözlerin üstünde olduğu belli. Ama özellikle ilk yarı faciaydı. İkinci golde Rodrigues’den yediği çalımı onun dışında kimse yemez. Bu arkadaşın Türkiye Süper Ligi’nde oynaması özellikle Akhisar başta olmak üzere herkes için zarar.

 

YORUMLAR

Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!