ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Dünya İsrail askerlerinin Gazze konvoyuna düzenlediği saldırı karşısında şok olurken, operasyonu destekleyen İsrailli protestocular dün gece Tel Aviv’deki Türk Büyükelçiliği önünde gösteri yaptı.

Türkiye’yi kışkırtıcılıkla suçlayan göstericiler, “Barışa giden yol bu değil” sloganları attı ve Türkiye aleyhinde pankartlar taşıdı. Bazı göstericiler de büyükelçilik binasını yumurta attı.


Yediot Ahronot’un haberine göre, yüzlerce aşırı sağcı gösterici ellerinde taşıdığı İsrail bayraklarıyla Türk Büyükelçiliği’nin önünde toplandı. Daha sonra toplu halde İsrail ulusal marşını söyleyen göstericiler, Türkiye’yi İsrail’in içişlerine karışmakla suçladı.

Göstericilerin “Provokasyon barış değildir”, “Hamas’ı durdurun”, “Ölü ve yaralı, Türkler artık mutlu” yazılı pankartlar taşıdığı görüldü.

Göstericilerin başını çeken İsrailli bir milletvekili, Başbakan Erdoğan’ın suçlayarak, “Erdoğan’ın amacı açık. O Arapları mutlu etmek istiyor” derken, bazı göstericilerin büyükelçilik binasını yumurta attıkları görüldü.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(25)
Kalan karakter : 2000