Askerleri böyle kurşuna dizdiler! GALERİ

Taliban, Pakistan askerlerinin infaz edildiği görüntüleri yayınladı

22 Ocak 2012 Pazar, 15:27:15Güncelleme: 23 Ocak 2012 Pazartesi, 12:17:25
Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Habertürk'e facebook veya
twitter hesabınızdan hızlı bağlantı yapabileceğiniz gibi e-posta hesabınızla da  yeni üyelik yapabilirsiniz.
Taliban Pakistan infaz Sonra Oku

HABERTURK.COM DIŞHABERLER SERVİSİ

Taliban'ın Pakistan kolu, 23 Aralık'ta 15 Pakistan askerini yakaladığını ve 5 Ocak'ta da askerleri idam ettiğini duyurmuştu. Örgüt son olarak askerlerin infaz görüntülerini yayınladı.

Görüntülerde elleri arkadan bağlı askerlerin, bir tepede AK-47 tüfekleriyle kurşuna dizilmesi yer alıyor. Askerler tek tek yere düşerken, militanlar tekbir getiriyor.

 Galeri için tıklayınız...

İNTİKAM KONUŞMASI
Taliban militanları videoda Pakistan'a da meydan okuyor. Bir militan infazdan önce şöyle konuşuyor:

"12 arkadaşımızı öldürdünüz. Dindar kadınlarımızı da hedef aldınız. Bu yoldaşlarımızın intikamı için biz de bu adamları öldürüyoruz. Pakistan hükümetini uyarıyoruz, eğer arkadaşlarımızı öldürmeye devam ederseniz, hepinizin sonu bu olacak."

ASKERLER BASKINI ANLATIYOR
İnfazdan hemen önce askerlerden biri, Taliban militanlarının nasıl karargahlarına saldırdığını ve kendilerini kaçırdığını da anlatıyor;  

"Roketlerle saldırdılar ve nöbetçileri öldürdüler. Birisi kaçtı. Daha sonra karargaha girerek bizleri silahlarımızla birlikte teslim aldılar. Ellerimizi bağlayarak bizi götürdüler."

Görüntilerde, infaz öncesinde askerler sessizce beklerken, Taliban militanlarının, "intikamımızı almak için tüm sınırları aşacağız" şeklindeki konuşmaları da duyuluyor.

"MORALİMİZİ YÜKSEK TUTACAĞIZ"
Aşiret bölgelerinde operasyonlar düzenleyen askeri birliklerin komutanlarından Majeed Marvat ise, “ortaya çıkan videoya rağmen morallerini yüksek tutacaklarını” söyledi. Marvat, “Askerlerimiz kendilerini ülkeleri için feda etmeyi kabullendikleri için orduya katıldılar. Şehit olan askerlerimizin ailelerine her türlü yardımı yapacağız” dedi.

Taliban ve Pakistan ordusu arasındaki yakın dönemde barış görüşmeleri yapılmış ancak görüşmelerden bir sonuç alınamamıştı.

2007 yılında Taliban'ın Pakistan kolu, El Kaide ve Taliban ile ittifak halinde 2007 yılında kurulmuştu. Örgüt, Pakistan’ın aşiret bölgelerinde faaliyet gösteriyor.

 

Dünya Haberleri

Tüm Dünya Haberleri