İki şirket tarafından yapılan ortak yazılı açıklamada, Fawaz Alhokair Grubun Simit Sarayı'nın yüzde 10 hissesini alarak stratejik işbirliği anlaşması imzaladığı duyuruldu.

Açıklamaya göre Fawaz Alhokair Grup Başkan Yardımcısı ve grubun perakende lideri Dr. Abdul Majeed Alhokair, Simit Sarayı’nın yönetim kurulu üyesi olarak atanacak.

Fawaz Alhokair, Suudi Arabistan, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde faaliyet gösteriyor.

Fawaz Alhokair Grubu, 2014 yılında Simit Sarayı ile master franchise sözleşmesi imzalamış; ardından bugüne kadar Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde yaklaşık 50 Simit Sarayı mağazası açmıştı.

Fawaz Alhokair Grubu önümüzdeki 4 yıl içinde 250’den fazla mağaza açarak toplamda 300’den fazla Simit Sarayı mağazasına ulaşmayı planlıyor.

TWITTER'DAN AÇIKLAMA

Öte Yandan Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavukçu, gerçekleşen ortaklığın ardından Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Ailem olarak gördüğüm Fawaz Al Hokair grubuyla yapmış olduğumuz ortaklığın her iki taraf içinde hayırlı olmasını diliyorum" ifadesini kullandı.

 • Simit Sarayı
 • Fawaz Alhokair
 • Simit Sarayına yabancı ortak

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
 • Misafir 18 Temmuz 2017 Salı 12:53
  Sokak simitçisinden alıp yiyelim,kapitalist güçlere para vermeyelim o zaman
 • Misafir 18 Temmuz 2017 Salı 12:38
  Satın Ohh ne güzel para gelsin de herşeyinizi satarsınız
 • Misafir 18 Temmuz 2017 Salı 12:32
  Alsinlar korkmayin,bu memleketin is adamlari iki gunde yenisini kurar onun isini bitirir. Burasi tembel raplarinulkesi degildir.
Tüm yorumları göster(18)
Kalan karakter : 2000
Sermaye Piyasası Araçları Vergilendirme