Öne Çıkanlar
Son Dakika

7 Haziran Pazar günü yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listesi, Resmi Gazete'de yayımlandı. Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan karara göre, Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 7 Nisan'da partiler tarafından verilen aday listelerine yapılan itirazları inceleyerek kararını verdi.







20 SİYASİ PARTİ KATILACAK

YSK'nın kararına göre, AK Parti, Anadolu Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, CHP, DP, DSP, Halkın Kurtuluş Partisi, HDP, Komünist Parti, MHP, Millet Partisi, Saadet Partisi ve Vatan Partisi 85 seçim çevresinde, Hak ve Özgürlükler Partisi 75 seçim çevresinde, Merkez Parti 73 seçim çevresinde, LDP 58 seçim çevresinde, DYP ve Yurt Partisi 56 seçim çevresinde, Toplumsal Uzlaşma, Reform ve Kalkınma Partisi 55 seçim çevresinde, Hak ve Adalet Partisi 43 seçim çevresinde seçime katılacak. 20 siyasi partinin katılacağı seçimlerde Türkiye genelinde 165 bağımsız milletvekili adayı bulunuyor.

İŞTE KESİN ADAY LİSTELERİ

ADANA

Adalet ve Kalkınma Partisi

1- Necdet Ünüvar
2- Fatma Güldemet Sarı
3- Sadullah Kısacık
4- Talip Küçükcan
5- Mehmet Şükrü Erdinç
6- Esra Yalvaç
7- Mehmet Can
8- Mustafa Çalışkan
9- Asuman Tekin
10- Kasım Pamuk
11- Mehmet Faruk Bozkurt
12- Ramazan Demir
13- Mehmet Ay
14- Hasan Berzan Toprak

Cumhuriyet Halk Partisi

1- Elif Doğan Türkmen
2- Zülfikar İnönü Tümer
3- İbrahim Özdiş
4- Aydın Uslupehlivan
5- Mustafa Kemal Özkan
6- Müzeyyin Şevkin
7- Rıza Mete
8- Ahmet Adıgüzel
9- Abdullah Sedat Doğan
10- Rukiye Çinkılıç
11- Kemal Derin
12- Mustafa Bilgilioğlu
13- Yüksel Karaaslan
14- Mehmet Şuyun

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Mevlüt Karakaya
2- Muharrem Varlı
3- Seyfettin Yılmaz
4- Abdulkadir Yuvalı
5- Ali Aydın
6- Ali Demir
7- Demet Çardak
8- Sinan Gül
9- Mehmet Ali Arslan
10- Adem Güngoğan
11- Neslihan Uzun
12- İsa Ayanoğlu
13- Ayla Emrahoğlu
14- Burak Yiğenoğlu

Halkların Demokratik Partisi

1- Rıdvan Turan
2- Meral Danış Beştaş
3- Vedat Özkan
4- Beyhan Günyeli
5- Tugay Bek
6- Hatice Kavran
7- Barış Karabıyık
8- Feride Peynirci
9- İsmail Başaran
10- Nefise Balyemez
11- Reşit Ertaş
12- Kader Duman
13- Hıdır Koluman
14- Feyrüze Gümüş

ADIYAMAN

Adalet ve Kalkınma Partisi

1- Ahmet Aydın
2- Adnan Boynukara
3- İbrahim Halil Fırat
4- Salih Fırat
5- İclal Yalçın Tutuş

Cumhuriyet Halk Partisi

1- Mehmet Selçuk Tabak
2- Abdurrahman Tutdere
3- Fatma Ulubey
4- Mehmet Karahan
5- Karip Bozkurt

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Recep Kılıç
2- Vakkas Orhan
3- Remziye Yavuz
4- Ahmet Kara
5- Mehmet İnan

Halkların Demokratik Partisi

1- Behçet Yıldırım
2- Ferhat Temel
3- Ayten Yılmaz
4- Yasin Tahta
5- Birsen Tunç

AFYONKARAHİSAR

Adalet ve Kalkınma Partisi

1- Halil Ürün
2- Ali Özkaya
3- Remziye Sıvacı
4- Akif Özkaldı
5- Fatih Beder

Cumhuriyet Halk Partisi

1- Burcu Kayıkcı
2- Mehmet Ali Ecer
3- Mehmet Tuğrul Akkuş
4- Yalçın Görgöz
5- Bekir Kasap

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Mehmet Parsak
2- Aziz Aslan
3- Fatih Çetinkaya
4- İsmail Elibol
5- Abdil Demiral

Halkların Demokratik Partisi

1- Remzi Yaşar Dikmenyıldız
2- Cavidan Nizamoğlu
3- Vedat Kaya
4- Müge Yamanyıldız
5- İsmail Kaçmaz

AĞRI

Adalet ve Kalkınma Partisi

1- Abdullah Atalay
2- Yılmaz Ensaroğlu
3- Halil Özyolcu
4- Ali Konyar

Cumhuriyet Halk Partisi

1- Cemil Erhan
2- Muhammed Nidai Özmen
3- Mehmet Sıddık Yel
4- Erkan Sayan

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Mustafa Örü
2- Bilal Yaşar
3- Murat Çiftçi
4- Memet Yıldırım

Halkların Demokratik Partisi

1- Leyla Zana
2- Berdan Öztürk
3- Dirayet Taşdemir
4- Mehmet Emin İlhan

AKSARAY

Adalet ve Kalkınma Partisi

1- İlknur İnceöz
2- Nevzat Palta
3- Hüseyin Hüyük

Cumhuriyet Halk Partisi

1- Mehmet Öztürk
2- Haşmet Tekin Ökçe
3- Mehmet Ali Topaç

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Turan Yaldır
2- Mustafa Tuğrul Karacaer
3- Kılıçaslan Ekin

Halkların Demokratik Partisi

1- Bircan Duman
2- İsmail Doygun
3- Bahar Göncü

AMASYA

Adalet ve Kalkınma Partisi

1- Mehmet Naci Bostancı
2- Sait Yüce
3- Hasan Ali Cesur

Cumhuriyet Halk Partisi

1- Mustafa Tuncer
2- Ramis Topal
3- Devrim Ersoy

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Mehmet Sarı
2- Sadık Aslan
3- Turan Gürdoğan

Halkların Demokratik Partisi

1- Naciye Çiğdem Atalay
2- Nurettin Alkan
3- Mustafa Irmak

ANKARA-1. BÖLGE

Adalet ve Kalkınma Partisi

1- Yalçın Akdoğan
2- Ahmet Gündoğdu
3- Ali İhsan Arslan
4- Jülide Sarıeroğlu
5- Murat Alparslan
6- Ertan Aydın
7- Tülay Selamoğlu
8- Fatih Şahin
9- Muhammet Emin Zararsız
10- Hasan Albayrak
11- Ercan Kınacı
12- Barış Aydın
13- Murat Köse
14- Hasan Karagöz
15- Hatice Demirtaş
16- Haydar Şahin
17- Fatma Coşar Karacan
18- Mehmet Ali Canlı

Cumhuriyet Halk Partisi

1- Ayşe Gülsün Bilgehan
2- Necati Yılmaz
3- Tekin Bingöl
4- Aylin Nazlıaka
5- Levent Gök
6- Ali Haydar Hakverdi
7- Bülent Kuşoğlu
8- Hikmet Tepe
9- Gamze Taşcıer
10- Emre Doğan
11- Selahattin Emre
12- Durdu Özbolat
13- Sema Aksoy
14- Kazım Sönmez
15- Faruk Özdemir
16- Erdoğan Kılıç
17- Birsen Temir
18- İlyas Güven Eroğlu

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Yıldırım Tuğrul Türkeş
2- Zühal Topcu
3- Mustafa Erdem
4- Erkan Bülent Haberal
5- Nevzat Aypek
6- Bircan Akyıldız
7- Sultan Gündüz
8- Ayşe Sibel Ersoy
9- İbrahim Çiftçi
10- Aytaç Özel
11- Esin Gürel
12- Şener Beşiroğlu
13- Şahin Önalan
14- Umutcan Günerkaya
15- Ali Keleş
16- Ülkü Gök Güven
17- Pınar Gülsoy
18- İbrahim Kuş

Halkların Demokratik Partisi

1- Sırrı Süreyya Önder
2- Serkan Özkan
3- Songül Erol Abdil
4- Perihan Kiraz
5- Firdevs Kantar
6- Celal Demir
7- Zelal Deniz Demir
8- Mehmet Tekin Okay
9- İsmehan Sarıateş
10- Burcu Yıldırım
11- Bülent Durukan
12- Nursel Güvendir
13- Emin Çarbuğa
14- Sündüs Keleş
15- Hüseyin Ataş
16- Ahmet Demirel
17- Nazik Kılıç
18- Abdulkani Tatlısu

ANKARA -2. BÖLGE

Adalet ve Kalkınma Partisi

1- Emrullah İşler
2- Ahmet İyimaya
3- Lütfiye Selva Çam
4- Vedat Bilgin
5- Aydın Ünal
6- Ayhan Yılmaz
7- Mahmut Sami Mallı
8- Nevzat Ceylan
9- Ahmet Baba
10- Nuri Elibol
11- Adem Ceylan
12- Selim Cerrah
13- Bülent Yağmur
14- Neslihan Cenk

Cumhuriyet Halk Partisi

1- Şenal Sarıhan
2- Murat Emir
3- Ahmet Haluk Koç
4- Nihat Yeşil
5- Alirıza Erbay
6- Celalettin Koç
7- Semra Dinçer
8- Barış Ozan Vural
9- Ali Yılmaz
10- Servet Ünsal
11- Selma Ergen
12- Haydar Doğan
13- Abidin Şahin
14- Ufuk Ataç

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Şefkat Çetin
2- Mustafa Mit
3- Hamit Ayanoğlu
4- Yaşar Yıldırım
5- Mehmet Damar
6- Gül Gülser Kılıçaslan
7- Mehmet Ali Tanrıverdi
8- Alpaslan Sucu
9- Tayfun Ünal
10- Meltem Hatice Uluç
11- Hikmet Durğut
12- Tümer Zeytin
13- Fatih Gözüm
14- Bayramali Temizer

Halkların Demokratik Partisi

1- Mahmut Memduh Uyan
2- Gülsen Ülker
3- Aydın Çubukçu
4- Nursel Öztürk
5- Remziye Güçlü
6- Ayfer Balıkçı
7- İlknur Yılmaz
8- Kamber Ataş
9- Mehtap Özkan Deliduman
10- Orhan Çelebi
11- Münübe Koç
12- Gülüstan Aydoğdu
13- Şerif Oti
14- Dilek Ertürk

ANTALYA

Adalet ve Kalkınma Partisi

1- Lütfi Elvan
2- Mustafa Köse
3- Hüseyin Samani
4- Gökcen Özdoğan Enç
5- Sena Nur Çelik
6- İbrahim Aydın
7- Atay Uslu
8- İbrahim Türkiş
9- Nevin Korkmaz Zor
10- Hakkı Beşkazalı
11- Ercan Mekteplioğlu
12- İzzet Yılmaz
13- Murtaza Tamyürek
14- Mustafa Akdeniz

Cumhuriyet Halk Partisi

1- Niyazi Nefi Kara
2- Deniz Baykal
3- Çetin Osman Budak
4- Mustafa Akaydın
5- Devrim Kök
6- Figen Albuga Çalıkuşu
7- Rafet Zeybek
8- Nusret Bayar
9- Deniz Filiz
10- Sultan Yegen
11- Sevindik Gizli
12- Cavit Arı
13- Gürkut Acar
14- İbrahim Keser

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Mehmet Günal
2- Ahmet Selim Yurdakul
3- Tarkan Akıllı
4- Adem Uslu
5- Cafer Uyar
6- Cengizhan Gökgöz
7- Tolga Alıcı
8- Gökhan Kurşunlu
9- Metin Özkan
10- Mustafa Alperen Erol
11- Neşe Gül
12- Hasan Bölücek
13- Güray Parlak
14- Turgut Bucak

Halkların Demokratik Partisi

1- Hakkı Saruhan Oluç
2- Deniz Yıldırım
3- Nuray Erçağan
4- Hadi Cin
5- Aysel İbili
6- İshak Kahraman
7- Gülkız Türk
8- Atalay Mete
9- İlkin Manya
10- Hasan Kıyafet
11- Leyla Ruken Yolcu
12- Savaş Sezgin
13- Songül Şarklı
14- Ebru Ergen Korkmaz

ARDAHAN

Adalet ve Kalkınma Partisi

1- Orhan Atalay
2- Yunus Baydar

Cumhuriyet Halk Partisi

1- Ensar Öğüt
2- Sezgin Kaya

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Bülent Ulutaş
2- Ömer Tekoğlulları

Halkların Demokratik Partisi

1- Taşkın Aktaş
2- Arzu Moco

ARTVİN

Adalet ve Kalkınma Partisi

1- İsrafil Kışla
2- Vedat Kibar

Cumhuriyet Halk Partisi

1- Uğur Bayraktutan
2- Musa Ulutaş

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Muhammed Altunal
2- Rafet Abay

Halkların Demokratik Partisi

1- Recep Demirci
2- Celal Nizam Osmanağaoğlu

AYDIN

Adalet ve Kalkınma Partisi

1- Mehmet Sadık Atay
2- Abdurrahman Öz
3- Zeynep Armağan Uslu
4- Mustafa Savaş
5- Metin Yavuz
6- Ersin Esenlik
7- Cengiz Altıntaş

Cumhuriyet Halk Partisi

1- Bülent Tezcan
2- Metin Lütfi Baydar
3- Hüseyin Yıldız
4- Mehmet Fatih Atay
5- Tayfun Talipoğlu
6- Ferda Çağlar Erkut
7- Fulya Üstündağ

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Ali Uzunırmak
2- Hayri Güleç
3- Hüseyin Karagöz
4- Deniz Depboylu
5- Fevzi Köse
6- Hilmi Bolatoğlu
7- Kadri Dülger

Halkların Demokratik Partisi

1- Filiz Koçali
2- Muzaffer Yöndemli
3- Seval Akkan Açıcı
4- Kibar Boza
5- Mahmut Nacar
6- Derviş Peker
7- Ayfer Demirel

BALIKESİR

Adalet ve Kalkınma Partisi

1- Mahmut Poyrazlı
2- Sema Kırcı
3- Ali Aydınoğlu
4- Ayşe Kardaş
5- Kasım Bostan
6- Mehmet Bayyiğit
7- Hilal Demirözer
8- Mustafa Canbey

Cumhuriyet Halk Partisi

1- Mehmet Tüm
2- Ahmet Akın
3- Namık Havutça
4- Fikret Şahin
5- Ali Kemal Deveciler
6- Ensar Aytekin
7- İrfan Barış
8- İsmail Aynur

Milliyetçi Hareket Partisi

1- İsmail Ok
2- Recep Çetin
3- Rafet Çetinel
4- Mehmet Duran
5- Adnan Çelebi
6- Mehmet Ağar
7- Tuncay Kılıç
8- Kemal Girgin

Halkların Demokratik Partisi

1- Cafer Çelik
2- Bedri Arık
3- Esengül Beşli
4- Ahmet Zeki Açıkgöz
5- Ayşe Işık



6- Şuayyip Çetin



7- Hayrettin Şen



8- Faruk Nafız Sayın



 



BARTIN



Adalet ve Kalkınma Partisi



1- Yılmaz Tunç



2- Mustafa Yelkenci



 



Cumhuriyet Halk Partisi



1- Muhammet Rıza Yalçınkaya



2- Aysu Bankoğlu



 



Milliyetçi Hareket Partisi



1- Sezai Bilgin



2- Orhan Ölçek



 



Halkların Demokratik Partisi



1- Diren Cevahir Şen



2- Nur Sait Tekgül



 



BATMAN



Adalet ve Kalkınma Partisi



1- Ziver Özdemir



2- Ahmet İnal



3- Murat Güneştekin



4- Adile Gürbüz



 



Cumhuriyet Halk Partisi



1- Celal Ayhan



2- Ahmet Durmaz



3- Kemal Demir



4- Mendüh Doğru



 



Milliyetçi Hareket Partisi



1- Turan Aytek Önalp



2- Yusuf Açık



3- Sami Biçer



4- Cemil Güzel



 



Halkların Demokratik Partisi



1- Ali Atalan



2- Saadet Becerekli



3- Ayşe Acar Başaran



4- Hasan Yağız



 



BAYBURT



Adalet ve Kalkınma Partisi



1- Naci Ağbal



2- Bünyamin Özbek



 



Cumhuriyet Halk Partisi



1- Murat Bülbül



2- Önal Aşut



 



Milliyetçi Hareket Partisi



1- Karabey Kadri Karaoğlu



2- Tamer Kayalap



 



Halkların Demokratik Partisi



1- Abdulkadir Canalır



2- Hülya Usanmaz



 



BİLECİK



Adalet ve Kalkınma Partisi



1- Halil Eldemir



2- Ramazan Kurtulmuş



 



Cumhuriyet Halk Partisi



1- Yaşar Tüzün



2- Ali Çağatay Karaahmet



 



Milliyetçi Hareket Partisi



1- Bahattin Şeker



2- Hüseyin Şensoy



 



Halkların Demokratik Partisi



1- Perihan Karakoç



2- Ömer Ege



 



BİNGÖL



Adalet ve Kalkınma Partisi



1- Şebnem Kocakelçi



2- Enver Fehmioğlu



3- Feyzi Berdibek



 



Cumhuriyet Halk Partisi



1- Ahmet Bazancir



2- Kemal Satıcı



3- Hüseyin Negüzel



 



Milliyetçi Hareket Partisi



1- Hasan Kızılboğa



2- Rağıp Tümen



3- Muhittin Satık



 



Halkların Demokratik Partisi



1- Hişyar Özsoy



2- Serhat Gümüş



3- Sevgi Örüç



 



BİTLİS



Adalet ve Kalkınma Partisi



1- Vedat Demiröz



2- Edip Safder Gaydalı



3- Fatih Kadirioğlu



 



Cumhuriyet Halk Partisi



1- Nasip Uyğan



2- Mehmet Kaçar



3- Melvan Karabağ



 



Milliyetçi Hareket Partisi



1- Metin Taşdemir



2- Arif Özer



3- Melihşah Budak



 



Halkların Demokratik Partisi



1- Mizgin Irgat



2- Mahmut Celadet Gaydalı



3- Zeynel Omay



 



BOLU



Adalet ve Kalkınma Partisi



1- Ali Ercoşkun



2- Fehmi Küpçü



3- Mehmet Emin Güz



 



Cumhuriyet Halk Partisi



1- Tanju Özcan



2- Yusuf Renkli



3- Mehmet Burak Cop



 



Milliyetçi Hareket Partisi



1- Şükrü Gülez



2- Kader Garipoğlu



3- Mihriban Yerlikaya



 



Halkların Demokratik Partisi



1- Nevzat Sancak



2- Nur İriboy



3- Güner Yavuz



 



BURDUR



Adalet ve Kalkınma Partisi



1- Reşat Petek



2- İbrahim Ekici



3- Kamil Özcan



 



Cumhuriyet Halk Partisi



1- Mehmet Göker



2- Kadir Koç



3- Okan Kurd



 



Milliyetçi Hareket Partisi



1- Alpaslan Ahmet Dursun



2- Ali İsra Güngör



3- Metin Işıldar



 



Halkların Demokratik Partisi



1- Celal Çiçek



2- Betül Taylan



3- Taner Taş



 



BURSA



Adalet ve Kalkınma Partisi



1- Mehmet Müezzinoğlu



2- Emine Yavuz Gözgeç



3- Cemalettin Kani Torun



4- Hüseyin Şahin



5- İsmet Su



6- Hakan Çavuşoğlu



7- Önder Matlı



8- Zekeriya Birkan



9- Bennur Karaburun



10- Gürsel Dönmez



11- Yüksel Yeni



12- Nihat Nasır



13- Harun Akın



14- Ahmet Kılıç



15- Osman Mesten



16- Halide Serpil Şahin



17- Cemile Yiğit



18- Salih Başparmak



 



Cumhuriyet Halk Partisi



1- Lale Karabıyık



2- Ceyhun İrgil



3- Orhan Sarıbal



4- Erkan Aydın



5- Nurhayat Altaca Kayışoğlu



6- Mustafa Şenyurt



7- Asüde Şenol



8- Nuray Çohan



9- İsmet Karaca



10- Tahir Gürhan Akdoğan



11- Deniz Baykal



12- Özgür Şahin



13- Necati Şahin



14- Şadi Özdemir



15- Erkan Dönmez



16- Ayşe Şahin



17- İnan Keser



18- Metin Çelik



 



Milliyetçi Hareket Partisi



1- İsmet Büyükataman



2- Kadir Koçdemir



3- Tevfik Topçu



4- Fevzi Zırhlıoğlu



5- Fikret Fidan



6- Hasan Toktaş



7- Ali Hayri Ozan



8- Yüksel Selçuk Türkoğlu



9- Hatice Deniz



10- Çetin Elmas



11- Yusuf Turan



12- Gülten Kavut Sürücü



13- Timur Özdemir



14- Zafer Karakılıç



15- Yüksel Okumuş



16- Levent Çelik



17- Engin Er



18- Sakin Köseoğlu



 



Halkların Demokratik Partisi



1- Asiye Kolçak



2- Metin Kılıç



3- Hüseyin Armağan



4- Ceylan Erol



5- Şahin Akın



6- Fatma Özen Çerençe



7- Mehmet Deniz Büyük



8- Rüstem Avcı



9- Hadice Ateş



10- Ali Dağ



11- Birgül Hızal



12- Yılmaz Adıyaman



13- Münesre Geçimli



14- Bertal Camkıran



15- Gurbet Çelik



16- Rahim Dede



17- Nuri Baygındır



18- Mehmet Erdoğan


ÇANAKKALE


Adalet ve Kalkınma Partisi


1- Bülent Turan


2- İsmail Kaşdemir


3- Jülide İskenderoğlu


4- Sebahattin Güner




Cumhuriyet Halk Partisi


1- Muharrem Erkek


2- Bülent Öz


3- Ahmet Küçük


4- Ali Sarıbaş




Milliyetçi Hareket Partisi


1- İbrahim Kürşat Tuna


2- Enver Koç


3- Serdar Can


4- Günay Uçar




Halkların Demokratik Partisi


1- Özlem Ergun Açanal


2- Mihriban Sah


3- Ergin Fidan


4- Leyla Yavuz




ÇANKIRI


Adalet ve Kalkınma Partisi


1- Mehmet Emin Akbaşoğlu


2- Hüseyin Filiz




Cumhuriyet Halk Partisi


1- Murat Berat Atalay


2- İlhan Tekin




Milliyetçi Hareket Partisi


1- Recep Dumanlı


2- Fehmi Bölükbaşı




Halkların Demokratik Partisi


1- Selvinaz Göçmez


2- Hüseyin Karakaş




ÇORUM


Adalet ve Kalkınma Partisi


1- Salim Uslu


2- Cahit Bağcı


3- Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt


4- Ahmet Sami Ceylan




Cumhuriyet Halk Partisi


1- Tufan Köse


2- Muharrem Bozdoğan


3- Dinçer Solmaz


4- Saim Topgül




Milliyetçi Hareket Partisi


1- Vahit Kayrıcı


2- Aybüke Topçubaşı Ekici


3- Sami Çam


4- Ali Akcan




Halkların Demokratik Partisi


1- Muharrem Özünel


2- Ümit Küçükbayatlılı


3- Meliha Üşüdür


4- Hasibe Beyaz




DENİZLİ


Adalet ve Kalkınma Partisi


1- Nihat Zeybekci


2- Mehmet Yüksel


3- Bilal Uçar


4- Nurcan Dalbudak


5- Osman Yüceliş


6- Emin Okkaya


7- Peral Uluköy




Cumhuriyet Halk Partisi


1- Melike Basmacı


2- Kazım Arslan


3- Gülizar Biçer Karaca


4- Adil Demir


5- Ahmet Divarcı


6- Halis Ödel


7- Adnan Keskin




Milliyetçi Hareket Partisi


1- Emin Haluk Ayhan


2- Cafer Birtürk


3- Ümit Bahtiyar


4- İsmail Yarımca


5- Zafer Kaplan


6- Mehmet Fevzi Yeniçeri


7- Şule Türkarslan




Halkların Demokratik Partisi


1- Perihan Üge


2- Ahmet Turhan


3- Emine Yalçın


4- Dilaver Senem


5- Ayfer İnan


6- Yunus Özdemir


7- Özgür Çavuşoğlu




DİYARBAKIR


Adalet ve Kalkınma Partisi


1- Cevdet Yılmaz


2- Mehmet Selim Ensarioğlu


3- Seyyit Haşım Haşimi


4- Oya Eronat


5- Fazıl Hüsnü Erdem


6- Durdana Yalar


7- Ali İhsan Merdanoğlu


8- Mustafa Elgörmüş


9- Netice Arslan


10- Alaattin Parlak


11- Abbas Barış



Cumhuriyet Halk Partisi


1- Muhsin Koçyiğit


2- Gündoğan Mermutluoğlu


3- Gülabi Şimşek


4- Murat Uzun


5- Mehmet Sıddık Çakar


6- Aslı Açıkgöz


7- Mustafa Boz


8- Ayşe Yelkovan


9- Burhan Altay


10- İlhan Baran


11- Mehmet Salih Günel




Milliyetçi Hareket Partisi


1- Mehmet Teyar Karakoç


2- Ayşe Önen


3- Feyzi Yigitkan


4- Hasan Özmen


5- Ahmet Kaya


6- Recep Donat


7- Harun Yaşa


8- Ömer Bozkaya


9- Şeyhmus Bilici


10- Mehmet İçli


11- Aziz Demir




Halkların Demokratik Partisi


1- İdris Baluken


2- Nursel Aydoğan


3- Nimetullah Erdoğmuş


4- Feleknas Uca


5- Altan Tan


6- Çağlar Demirel


7- Ziya Pir


8- İmam Taşçıer


9- Sibel Yiğitalp


10- Edib Berk


11- Nesrin Hilal Şanlı
 

DÜZCE


Adalet ve Kalkınma Partisi


1- Faruk Özlü


2- Fevai Arslan


3- Ayşe Keşir




Cumhuriyet Halk Partisi


1- Zafer Teber


2 - Ali Fuat Şaşoğlu


3- Ömer Taşlı




Milliyetçi Hareket Partisi


1- Abdullah Danışmaz


2- Suat Konuk


3- Demet Günday




Halkların Demokratik Partisi


1- Yüksel Budak


2- Ali Şeker


3- Abdurrahman Oğuz




EDİRNE


Adalet ve Kalkınma Partisi


1- Şemsettin Emir


2- Fatma Aksal


3- Mustafa Okur




Cumhuriyet Halk Partisi


1- Okan Gaytancıoğlu


2- Erdin Bircan


3- Gürkan Güneser




Milliyetçi Hareket Partisi


1- Gürsel Şimşek


2- Şennur Yıldırım


3- Sefer Cem Elkut




Halkların Demokratik Partisi


1- Hülya Yer


2- Mehmet Çelik


3- Sedat Zımba




ELAZIĞ


Adalet ve Kalkınma Partisi


1- Şuay Alpay


2- Metin Bulut


3- Serpil Bulut


4- Ömer Serdar




Cumhuriyet Halk Partisi


1- Fevzi Septioğlu


2- Yaşar Karabulut


3- Mustafa Yavuz


4- Fadime Yılmaz




Milliyetçi Hareket Partisi


1- Yavuz Temizer


2- Abdurrahman Kızgın


3- Mesut Aksan


4- Mehmet Karaca




Halkların Demokratik Partisi


1- Orhan Demirbağ


2- Türkan Bingöl


3- Ali Cemal Zülfikar


4- İbrahim Bingöl




ERZİNCAN


Adalet ve Kalkınma Partisi


1- Talha Erol Durmaz


2- Serkan Bayram




Cumhuriyet Halk Partisi


1- Erdoğan Özyalçın


2- Yalçın Tanrıverdi




Milliyetçi Hareket Partisi


1- Ümit Özker


2- Mutlu Özdemir




Halkların Demokratik Partisi


1- Erol Ağdaş


2- Fatima Turan




ERZURUM


Adalet ve Kalkınma Partisi


1- Efkan Ala


2- Adnan Yılmaz


3- Zehra Taşkesenlioğlu


4- İbrahim Aydemir


5- Abdurrahim Fırat


6- Zafer Tarikdaroğlu




Cumhuriyet Halk Partisi


1- Gonca Aytaş


2- İsmail İme


3- Orhan Bozkurt


4- Dilek Somun


5- Şaban Oturgan


6- Edip Cengiz




Milliyetçi Hareket Partisi


1- Kamil Aydın


2- Ertürk Çimen


3- Zekai Kaya


4- Seyfullah Hızarcı


5- Ömer Durur


6- Gökhan Arslan




Halkların Demokratik Partisi


1- Seher Akçınar Bayar


2- Kamil Aydın


3- Şiyar Arslan


4- Dilin Bingöl


5- Zahir Uzun


6- Sebahat Işıklı




ESKİŞEHİR


Adalet ve Kalkınma Partisi


1- Nabi Avcı


2- Salih Koca


3- Emine Nur Günay


4- Mustafa Kemal Biçerli


5- Yetkin Tetik


6- Ali Demirel




Cumhuriyet Halk Partisi


1- Gaye Usluer


2- Utku Çakırözer


3- Cemal Okan Yüksel


4- Erman Gölet


5- Metin Tomsuk


6- Erdal Çakıcıer




Milliyetçi Hareket Partisi


1- Ruhsar Demirel


2- Kayıhan Çağlar


3- Mustafa Kemal Tekin


4- Emine Edizgil


5- Timur Faruk Yatmaz


6- Ahmet Muhammed Hızlan




Halkların Demokratik Partisi


1- Mete Günay


2- Rukiye Güven


3- Hasan Hüseyin Karabulut


4- Fatma Curka


5- Ceren Gökçe


6- Barış Sulu




GAZİANTEP


Adalet ve Kalkınma Partisi


1- Mehmet Şimşek


2- Abdulhamit Gül


3- Şamil Tayyar


4- Canan Candemir Çelik


5- Abdullah Nejat Koçer


6- Mehmet Erdoğan


7- Serpil Kavrak


8- Ali Şahin


9- Fikret Murat Tural


10- Yusuf Erdem Güzelbey


11- Mehmet Menderes Karaduman


12- Muhammed Hakan Tanrıöver




Cumhuriyet Halk Partisi


1- Mehmet Şeker


2- Mehmet Gökdağ


3- Ali Peri


4- Ali Sayın


5- Erdal Geçit


6- Selim Karahan


7- Miray Çankaya Bulut


8- Mustafa Aslan


9- Hakan Korkmaz


10- Adile Merve Altınbaş


11- Semra Harman


12- Ahmet Şahin Seyran




Milliyetçi Hareket Partisi


1- Ümit Özdağ


2- Ertuğrul Tolga Orhan


3- Servet Demir


4- Fevzi Koçoğlu


5- Sermet Atay


6- Hüseyin Cüneyt Ayata


7- Onur Önsel


8- Kenan Çakır


9- Mehmet Demir


10- Ömer Yılmaz


11- Mezine Sırakaya


12- Serdar Önel




Halkların Demokratik Partisi


1- Celal Doğan


2- Mahmut Toğrul


3- Gülseren Kocaer


4- Fatoş Çetinkaya


5- Berivan Özpolat Şimşek


6- Osman Demirci


7- Tuğçe Özsoy


8- Mahmut Fermanoğlu


9- Güzel Koç


10- Dilek Büyükkaya


11- Mecit Bozkurt


12- Recai Yılmaz




GİRESUN


Adalet ve Kalkınma Partisi


1- Turhan Alçelik


2- Adem Tatlı


3- Mehmet Geldi


4- Hatice Kocaoğlu




Cumhuriyet Halk Partisi


1- Bülent Yener Bektaşoğlu


2- Selahattin Karaahmetoğlu


3- İbrahim Akgün


4- Basri Gürsoy




Milliyetçi Hareket Partisi


1- Orhan Erzurum


2- Ali Karadeniz


3- Bora Kılıç


4- Hasan Yılmaz




Halkların Demokratik Partisi


1- Filiz Çakır


2- Nalan Coşkun


3- Abdullah Erol


4- Mustafa Yusufoğlu




GÜMÜŞHANE


Adalet ve Kalkınma Partisi


1- Kemalettin Aydın


2- Feramuz Üstün




Cumhuriyet Halk Partisi


1- Mustafa Gültekin


2- Eda Çubukçu




Milliyetçi Hareket Partisi


1- Mustafa Canlı


2- Hacı Murat Bal




Halkların Demokratik Partisi


1- Hayati Günal


2- Mevlüde Çelebi




HAKKARİ


Adalet ve Kalkınma Partisi


1- Osman Kızılban


2- Rüstem Zeydan


3- Mehmet Ertuş




Cumhuriyet Halk Partisi


1- Yakup Samioğlu


2- Giyasettin Koç


3- Kerem Korkmaz




Milliyetçi Hareket Partisi


1- Menmet Ayhan Günaydın


2- Ali Kurtuluş Öncül


3- Barış Cengizbay




Halkların Demokratik Partisi


1- Selma Irmak


2- Nihat Akdoğan


3- Abdullah Zeydan




HATAY


Adalet ve Kalkınma Partisi


1- Adem Yeşildal


2- Orhan Karasayar


3- Mehmet Öntürk


4- Mehmet Alğan


5- Hacı Bayram Türkoğlu


6- Tülin Durgun Yetim


7- İbrahim Naci Yapar


8- Mehmet Hacığolu


9- Canan Kahraman


10- Ahmet Demirtaş




Cumhuriyet Halk Partisi


1- Hilmi Yarayıcı


2- Mevlüt Dudu


3- Serkan Topal


4- Birol Ertem


5- Mehmet Riyat Kırmızıoğlu


6- Suzan Alhasoğlu


7- Sonay Aykut


8- Mehmet Gözel


9- Bilgen Duman


10- Döndü Dilan Bedir




Milliyetçi Hareket Partisi


1- Adnan Şefik Çirkin


2- Celalettin Yavuz


3- Mete Aslan


4- Mehmet Akif Terzi


5- İbrahim Gül


6- Hüseyin Bağrıyanık


7- Mehmet Biçer


8- Ferhat Küçükler


9- Sıdıka Dilaver Eryılmaz


10- Alpaslan Ateş




Halkların Demokratik Partisi


1- Nihat Eraslan


2- Kerem Nalbant


3- Hamdiye Turgay


4- Şefik Fırıncıoğulları


5- Hilmiye Kızılay


6- Seyhan Nural


7- Şirin Nur Vural


8- Bekir Soylu


9- Abdulkerim Aslan


10- Peri Çiftçi




IĞDIR


Adalet ve Kalkınma Partisi


1- Ferdi Turan


2- Cengiz Şeyran




Cumhuriyet Halk Partisi


1- Adil Aşırım


2- Seyfettin Artantaş




Milliyetçi Hareket Partisi


1- İsa Yaşar Tezel


2- Sefer Karakoyunlu




Halkların Demokratik Partisi


1- Mehmet Emin Adıyaman


2- Kıznaz Türkeli




ISPARTA


Adalet ve Kalkınma Partisi


1- Süreyya Sadi Bilgiç


2- Recep Özel


3- İsmail Özdemir


4- Ayşe Usta


Cumhuriyet Halk Partisi


1- İrfan Bakır


2- İsa Önder Dinçtürk


3- Mustafa Ceyhan


4- İzzet Beydoğan




Milliyetçi Hareket Partisi


1- Nuri Okutan


2- Hüseyin Avni Bıçaklı


3- Ahmet Ziya Nuhoğlu


4- Hakan Demirtaş




Halkların Demokratik Partisi


1- Hazni Arslan


2- Ömer Kartal


3- Gözde Kaya


4- HazalErtürk




İSTANBUL - 1. BÖLGE


Adalet ve Kalkınma Partisi


1- İdris Güllüce


2- Mihrimah Belma Satır


3- Erol Kaya


4- Ahmet Berat Çonkar


5- Osman Can


6- Berat Albayrak


7- İsmet Uçma


8- Metin Külünk


9- Ravza Kavakçı Kan


10- Erkan Kandemir


11- Alev Dedegil


12- Mehmet Ali Pulcu


13- Hasan Sert


14- Hüseyin Yayman


15- Osman Boyraz


16- Faik Işık


17- Hulusi Şentürk


18- Şeyma Döğücü


19- Bilal Topçu


20- Rabia İlhan


21- Fatma Varank


22- Adem Sefer


23- Hurşit Yıldırım


24- Fahri Yasin Şener


25- Pınar Kandemir Hacıbektaşoğlu


26- Ayşe Kartal


27- Mustafa Demiral


28- Mustafa Özmen


29- Esma Ersin


30- Alim Erdemir


31- Coşkun Koç




Cumhuriyet Halk Partisi


1- Şafak Pavey


2- Gamze Akkuş İlgezdi


3- Gürsel Tekin


4- Barış Yarkadaş


5- Mehmet Akif Hamzaçebi


6- Mahmut Tanal


7- İlhan Kesici


8- Oğuz Kaan Salıcı


9- İhsan Özkes


10- Onursal Adıgüzel


11- Ali Özcan


12- Metin Ağırman


13- Kadir Gökmen Öğüt


14- Cem Haydar Bektaş


15- Birsen Tursun Demirel


16- İrfan Karacan


17- Berhan Şimşek


18- Derya Şentürk


19- Mustafa Can Ataklı


20- Necdet Saraç


21- Hasan Uzunyayla


22- Osman Taney Korutürk


23- İlkay Orhan


24- Erkan Başboğa


25- İrfan Hüseyin Yıldız


26- Nurettin Sarıbal


27- Hüsniye Kaya


28- Özgen Nama


29- Süleyman Güzel


30- Yaşar Hasan Yalçınkaya


31- Doğan Çakmak




Milliyetçi Hareket Partisi


1- Edip Semih Yalçın


2- İzzet Ulvi Yönter


3- Uygar Suphi Aktan


4- Ahmet Turgut


5- Ahmet Çağrı Yılmaz


6- Mehmet Kılıç


7- Mehmet Hanefi Bostan


8- Baybora Cihan Kahveci


9- Rasim Acar


10- Nihal Ağca


11- Sabri Şenel


12- Ahmet Kaan Boran


13- Dursun Çolak


14- Zeki Bulut


15- İsmail Hakkı Altun


16- Umur Arıkan


17- Yusuf Kargıoğlu


18- Abdullah Akkaya


19- Ahmet Şahin


20- Hasan Tüfekçi


21- İsmet Koçak


22- Rezzan Neslihan Vural Balcı


23- Sema Barlın


24- Aydın İşkur


25- Bahri Bilaloğlu


26- Aslı Ergün


27- Ömer Faruk Ekşi


28- Fatih Eryılmaz


29- Başar Ünal


30- Ekrem Düzgün


31- Emine Saadet Karlıbel




Halkların Demokratik Partisi


1- Selahattin Demirtaş


2- Hüda Kaya


3- Erdal Ataş


4- Serpil Kemalbay Pekgözegü


5- Abdullah Bülent Uluer


6- Hasan Gülüm


7- Hülya Avşar


8- Nilgün Ongan


9- Kemal Peköz


10- Sezin Uçar


11- Murad Mıhcı


12- Semra Alkan


13- Musa Piroğlu


14- Hürriyet Özçelik


15- Çağdaş Küçükbattal


16- Zeynep Çakmakçı


17- Abdülbaki Boğa


18- Süheyla İnal


19- Altan Açıkdilli


20- Nurhan Yıldırım


21- Cemal Çoban


22- Filiz Yalçın


23- Ceylan Yılmaz


24- Necmiye Güneş


25- Ahmet Aydın


26- Mehmet Zahir Sarıtaş


27- Hasan Hüseyin Küçükaydın


28- Beste Kaplan


29- Fatma Saygılı


30- Ayşegül Şerefhanoğlu


31- Erman Ergin




İSTANBUL - 2. BÖLGE


Adalet ve Kalkınma Partisi


1- Volkan Bozkır


2- Ayşenur Bahçekapılı


3- Ekrem Erdem


4- Aziz Babuşcu


5- Durmuş Ali Sarıkaya


6- Ethem Tolga


7- Şirin Ünal


8- Fatma Benli


9- Hüseyin Bürge


10- Sevim Savaşer


11- Haydar Ali Yıldız


12- Markar Eseyan


13- Oktay Saral


14- Ahmet Haldun Ertürk


15- Ahmet Baha Öğütken


16- Ahmet Hamdi Çamlı


17- Hüseyin Hüsnü Kılıç


18- İbrahim Solmaz


19- Bedri Baş


20- İsmail Ergüneş


21- Mehmet Er


22- Perihan Toğay


23- Muharrem Baltacı


24- Reşide Yüksel


25- Mahmut Doğan


26- Süleyman Enes Kılıç




Cumhuriyet Halk Partisi


1- Selina Doğan


2- Aykut Erdoğdu


3- Mustafa Sezgin Tanrıkulu


4- Dursun Çiçek


5- Süleyman Sencer Ayata


6- Gülay Yedekci Arslan


7- Kadri Enis Berberoğlu


8- Didem Engin


9- Mustafa Sarıgül


10- Yüksel Mansur Kılınç


11- Cengiz Alp


12- Çetin Soysal


13- Melda Onur


14- Hülya Çiğdem Anad İbrahimhakkıoğlu


15- Gül Yüksel


16- Zeynel Öztürk


17- İnan Güney


18- Dursun Bulut


19- Özgür Koçak


20- Mehmet Ercan Karakaş


21- Güven Karataş


22- Seyfullah Beysülen


23- Mustafa Ozan Şer


24- Tevfik Cem Tüzün


25- Mehmet Sevigen


26- Hülya Güntaş




Milliyetçi Hareket Partisi


1- Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu


2- Celal Adan


3- Murat Başesgioğlu


4- Abdul Ahat Andican


5- Özcan Pehlivanoğlu


6- Mehmet Aslan


7- Başbuğ Pınarbaşı


8- Esra Selimoğlu Şengül


9- Feti Yıldız


10- Füsun Kayan Ardaman


11- Gülru Vardar


12- Ahmet Özyürek


13- Ali Derindağ


14- Mahmut Mert Ersin


15- Alaaddin Uludağ


16- Muhammed Emin Özkurt


17- Can Ali Aksu


18- Nurettin Atalay


19- Nurhan Toğuç


20- Fetih Ahmet Alparslan


21- Osman Büyükkaya


22- Sevgi Vardarlı İnal


23- Mesut Can Pakova


24- Osman Kaygı


25- Metin Kılıç


26- Mustafa Yılmaz




Halkların Demokratik Partisi


1- Turgut Öker


2- Filiz Kerestecioğlu


3- Sezai Temelli


4- Şerife Erbay


5- Salih Şahin


6- Arife Çınar


7- Tahsin Yeşildere


8- Gülsüm Ağaoğlu


9- Cihan Deniz Zarakolu


10- Filor Uluk


11- Neval Tan


12- Eyüp Güneysel


13- Fatma Özdemir


14- Abdullah Baran Uğurlu


15- Meliha Varışlı


16- Mehmet Saltoğlu


17- Elif Şahsın Sırlıoğlu


18- Hıdır Karadaş


19- İnciser Alptekin


20- Sabri Gül


21- Saime Oğuzhan


22- Feride Elçin


23- Barış Koçak


24- Dilber Koçak


25- Meltem Teker


26- Medine Akbaba




İSTANBUL - 3. BÖLGE


Adalet ve Kalkınma Partisi


1- Mustafa Şentop


2- Özlem Zengin


3- Feyzullah Kıyıklık


4- Mehmet Muş


5- Mehmet Doğan Kubat


6- Tülay Kaynarca


7- Abdürrahim Boynukalın


8- Harun Karaca


9- Uğur Işılak


10- Mustafa Yeneroğlu


11- Mustafa Afşin Yazıcıoğlu


12- Mehmet Metiner


13- Halis Dalkılıç


14- Mahmut Övür


15- Yıldız Seferinoğlu


16- Fatma Betül Sayan Kaya


17- Tülin Mazlumoğlu Kestane


18- Mehmet Baykan


19- Resul Kurt


20- Betül Birer


21- Abdullah Başcı


22- Zeynep İşcen Çeviker


23- Celal Babayiğit


24- Hakan Bahadır


25- Hatice Kübra Öztürk


26- Yeşil Aytulum Turut


27- Yasin Zülbaharoğlu


28- Abdullah Sadıksoy


29- Arif Kalmaz


30- Fatma Nur Yavuz


31- Fevzi Durmuş




Cumhuriyet Halk Partisi


1- Bihlun Tamaylıgil


2- İlhan Cihaner


3- Engin Altay


4- Ali Şeker


5- Erdoğan Toprak


6- Eren Erdem


7- Murat Özçelik


8- Zeynel Emre


9- Mehmet Bekaroğlu


10- Sibel Özdemir


11-Emine Gülizar Emecan


12- Efkan Bolaç


13- Özgür Karabat


14- Süleyman Çelebi


15- Hüseyin Özkahraman


16- Erhan Bozan


17- Tülay Ateş


18- Mehtap Albayrak


19- Rıza Akpolat


20 - Hüseyin Aydoğdu


21- Kemal Çebi


22- Nurcan Şanlı


23- Şahanım Meter


24-Taşkan Uysal


25- İbrahim Yener


26- Yegane Güley


27- Hüseyin Aksu


28- Kemal Deniz Bozkurt


29- Selami Değirmenci


30 - Selçuk Müsnat Hazinedar


31- Ali Ulvi Gökbulak




Milliyetçi Hareket Partisi


1- Meral Akşener


2- Atila Kaya


3- İsmail Faruk Aksu


4- Arzu Erdem


5- Fuat Çakıroğlu


6- Mehmet Müftüoğlu


7- Erdem Karakoç


8- Murat Türkmen


9- Hayati Arkaz


10- Ayşe Bıçak


11- Alpaslan Alpaslan Akarsu


12- Ahmet Savaş Çolak


13- Bahattin Şengül


14- Işıl Damla Şener Yamaner


15- Fazlı Yurdabak


16- Volkan Yılmaz


17- Halit Tuna


18- Celal Karapınar


19- İsa İlyasoğlu


20 - Gökhan Yamaner


21- Mesut Yıldırım


22- Tahir Pak


23- Hakan Çorak


24- Bünyamin Çiftçi


25- Aytekin Horasan


26- Sevinç Gümüş


27- Serdar Öktem


28- Didem Karataş


29- Kamil Aksu


30- Ekrem Sarısoy


31- Merrin Hasipoğlu




Halkların Demokratik Partisi


1- Pervin Buldan


2- Garo Paylan


3- Abdullah Levent Tüzel


4- Ali Kenanoğlu


5- Emine Beyza Üstün


6- Ayşe Berktay Hacımirzaoğlu


7- M. Kemal Parlak


8- Abdulhakim Daş


9- Zehra Şahin Yeşil


10- Şefika Gürbüz


11- Halime Yavuz


12- Süleyman İskenderoğlu


13- Hülya İmak


14- Fırat Epözdemir


15- Fatma Beyhan Eroğluer


16- Mehmet Şerif Öner


17- Nazire Güreş


18- Yakup Mavzer


19- Elif Bulut


20- Sevgi Yalçın


21- Suner Sakci


22- Dilek Sultan Nayman


23- Erkan Metin


24- Nergiz Vasfıoğlu


25- Ahmet Kılıç


26- Burcu Demirbaş


27- Abdulcelil Öztekin


28- Cemila Akgün


29- Hülya Bayram


30- Medeni Aygül


31- Halil Savda




İZMİR - 1. BÖLGE


Adalet ve Kalkınma Partisi


1- Veysel Eroğlu


2- Fatma Seniha Nükhet Hotar


3- Cemil Şeboy


4- Hüseyin Kocabıyık


5- Ozan Ceyhun


6- Necip Nasır


7- Cemal Bekle


8- Mahmut Atilla Kaya


9 - Bediha Türkyılmaz


10- Talip Uzun


11- Kazım Erten


12- Ömer Sertbaş


13- Gürbüz Akbulut




Cumhuriyet Halk Partisi


1- Selin Sayek Böke


2- Musa Çam


3- Ahmet Tuncay Özkan


4- Tacettin Bayır


5- Özcan Purçu


6- Ali Yiğit


7- Murat Bakan


8- Muhsin Kurt


9- Ali Hıdır Uludağ


10- Ednan Arslan


11- Sabri Ergül


12- Sevda Erdan Kılıç


13- Turgay Bozoğlu




Milliyetçi Hareket Partisi


1- Oktay Vural


2- Aslan Savaşan


3- Senem Kılıç


4- Recep Kök


5- Salahattin Şahin


6- Figen Tosunor


7- Ali Onar


8- Halit Dalgıç


9- Ömer Aslan


10- Naci Düz


11- Doğan Varol


12- Hüsnü Gürhan Seçkiner


13- Lütfi Kılıç




Halkların Demokratik Partisi


1- Ertuğrul Kürkcü


2- Ferhan Ademhan


3- Pınar Aydınlar


4- Ayşe Erkek


5- Bahattin Canbeyli


6- Ahmet Önerge


7- Hülya Gürgör


8- Melike Arı


9- Bayram Ercan


10- Ülkü Yalçınkaya


11- Ayşe Özen


12- Kamil Ağaoğlu


13- İnci Dal




İZMİR-2. BÖLGE


Adalet ve Kalkınma Partisi


1- Mustafa İbrahim Turhan


2- Nesrin Ulema


3- Hamza Dağ


4- Kerem Ali Sürekli


5- Durmuş Boztuğ


6- Mehmet Bayındır


7- Savcı Sayan


8- Neşe Gürçay


9- Tansu Kaya


10- Bilal Kırkpınar


11- Esra Aladağ


12- Ali Hadim


13- Müjde Çelik




Cumhuriyet Halk Partisi


1- Zeynep Altıok


2- Kemal Kılıçdaroğlu


3- Zekeriya Temizel


4- Mustafa Ali Balbay


5- Aytun Çıray


6- Kamil Okyay Sındır


7- Ali Engin


8- Hüseyin Sezer


9- Ülkümen Rodoplu


10- Ali Kemal Elitaş


11- Taha Okan


12- Nurgül Uçar Aktuğ


13- Nevzat Kavalar




Milliyetçi Hareket Partisi


1- Ahmet Kenan Tanrıkulu


2- Murat Koç


3- Süeda Neslihan Çelik


4- Murat Taşer


5- Yalçın Koçyiğit


6- Hatice Bölük


7- Serdar Mersin


8- Mehmet Salih Kadıoğlu


9- Taşkın Işık


10- Recep Akan


11- Suavi Tuncay


12- Nuri Çiftçi


13- Tahsin Kaya




Halkların Demokratik Partisi


1- Müslüm Doğan


2- Eylem Yıldız


3- Zeki Gül


4- Pınar Türk


5- İbrahim Akın


6- Semra Uzunok


7- Berrin Esin Kaya


8- Süleyman Gündüz


9- Neşe Dilek Bakış


10- Özer Akdemir


11- Zeynep Acar


12- Şehnaz Baba Aktaş


13- Hamdi Öztürk




KAHRAMANMARAŞ


Adalet ve Kalkınma Partisi


1- Mahir Ünal


2- Nursel Reyhanlıoğlu


3- Veysi Kaynak


4- Sevde Bayazıt Kaçar


5- Mehmet Uğur Dilipak


6 - Mehmet İlker Çitil


7- Türk İslam Karakoç


8- İmran Kılıç




Cumhuriyet Halk Partisi


1- Kamil Dalkara


2- Ayşe Nilden Bayazıt Postalcı


3- Eylem Çağraş


4- Hilmi Emre Kazancı


5- Kibar Özdemir


6- Selim Sümen


7- Fatih Vicdan


8- Duran Özdal




Milliyetçi Hareket Partisi


1- Fahrettin Oğuz Tor


2- Sefer Aycan


3- Hacı Mustafa Tombuloğlu


4- Mehmet Akif Kütükçü


5- Fehmi Kiraz


6- Musa Demir


7- Şule Arıkan


8- Hasan Seyithanoğlu




Halkların Demokratik Partisi


1- Aziz Tunç


2- Ayşenur Vaizoğlu


3- Ali Dusak


4- Nuran İmir


5- Emre Genç


6- Meryem Yıldız


7- İbrahim Şahindal


8- Mehmet Çat




KARABÜK


Adalet ve Kalkınma Partisi


1- Osman Kahveci


2- Sedat Namal




Cumhuriyet Halk Partisi


1- Cevdet Akay


2- Mustafa Akay




Milliyetçi Hareket Partisi


1- Durmuş Yalçın


2- Ayhan Akbaş




Halkların Demokratik Partisi


1- Müşerref Serap Yolcu


2- Sadık Uçak




KARAMAN


Adalet ve Kalkınma Partisi


1- Recep Konuk


2- Recep Şeker




Cumhuriyet Halk Partisi


1- Mustafa Cem Kağnıcı


2- Uygar Talay




Milliyetçi Hareket Partisi


1- Mehmet Ural


2- Mehmet Alagöz




Halkların Demokratik Partisi


1- Hüseyin Mertoğlu


2- Sibel Çelik


 

  • Yüksek Seçim Kurulu
  • resmi gazete
  • milletvekili kesin aday listeleri

Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000