ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

HABERTURK.COM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Teröre çanak tutuyorsunuz çanak. Bu terör belası ey Almanya bilesin bumerang gibi sizi de vuracaktır. Siz teröre yataklık yapmaktan dolayı tarih boyunca anılacaksınız. FETÖ'nün arka bahçesi haline dönüşmesinden endişeliyiz. Terör örgütleri akrep gibidir, döner dolaşır sırtından ısırır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre Merkezi'nde düzenlenecek "Kültür ve Turizm Bakanlığı Yaşayan İnsan Hazineleri Geleceğe Aktarılan Mirasın Temsilcileri" ödül törenine katıldı.

"Almanya'da bulundukları bilinen FETÖ üyesi savcıların yakalanarak ülkemize iadesini talep etmiştir. Almanya Adalet Bakanı, FETÖ üyesi savcıların kesinlikle iade edilmeyeceklerini söylemiştir. Adli yardımlaşma sadece ağır suçları kapsıyor, siyasi gerekçeler bunun dışında kalıyormuş. Biz de bu yaklaşımı kaygıyla hatta dehşetle izliyoruz. Ey Almanya, ben Sayın Merkel'e 4000 dosya verdim. O dosyaların sayısının 4 bin 500 olduğunu söyledi. Bu örgütün mensuplarını korumasını hala anlamakta zorlanıyorum. Bize 'endişeleniyoruz' diye akıl veriyorlar. Ey Almanya sizin bu duruşunuzdan endişeleniyoruz. Teröre çanak tutuyorsunuz çanak. Bu terör belası ey Almanya bilesin bumerang gibi sizi de vuracaktır. Siz teröre yataklık yapmaktan dolayı tarih boyunca anılacaksınız. FETÖ'nün arka bahçesi haline dönüşmesinden endişeliyiz. Terör örgütleri akrep gibidir, döner dolaşır sırtından ısırır. Almanya FETÖ'nün terör örgütü olduğu konusunda şüphe ediyorsa, buyursunlar gelsinler, bombalanan Meclisimizi, özel harekatı, külliyemizi görsünler. Gecenin şahitleriyle, şehitlerimizin yakınlarıyla, gazilerimizle bir araya gelsinler. Öyle kalkıp da esip gürülemek, kusura bakmasınlar bu ülke yutmuyor. Ne gerekiyorsa onu yaparız. Anayasamız, yasalarımız ne emrediyorsa onu yapacağız, yapmaya da devam edeceğiz. Onların parlamentosu bombalansaydı ne yaparlardı bir düşünsünler. 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000