ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump'ın görüşmesine ilişkin, "Ekonomi, ticaret ve savunma alanlarında atılacak adımlar değerlendirilmiştir. PKK ve DAEŞ başta olmak üzere terör örgütleriyle mücadele masaya yatırılırken, FETÖ terör örgütüne yönelik atılabilecek adımlar görüşülmüştür." dedi.

Kalın, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ABD Başkanı Trump ile Beyaz Saray'da gerçekleştirdiği görüşmeyi anımsattı.

İkili ve heyetler arası görüşmelerde Türkiye-ABD ilişkilerinin stratejik öneminin vurgulandığını ifade eden Kalın, "Ekonomi, ticaret ve savunma alanlarında atılacak adımlar değerlendirilmiştir. PKK ve DAEŞ başta olmak üzere terör örgütleriyle mücadele masaya yatırılırken, FETÖ terör örgütüne yönelik atılabilecek adımlar görüşülmüştür. Temaslar sırasında Suriye ve Irak'ta yaşanan gelişmeler kapsamlı bir şekilde ele alınmıştır." diye konuştu.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 17 Mayıs 2017 Çarşamba 11:55
    hani fetöye ne adım atılacak? adamın ülkesinde hala. her yerden kuyunu kazıyor. güneyde pkkyı silahlandırıyor. hiçbişey değişmeyecek yani yuvarlak laflar edilmiş sadece.
  • Misafir 17 Mayıs 2017 Çarşamba 10:00
    yani
  • Misafir 17 Mayıs 2017 Çarşamba 09:39
    Şöyle bir amerika havası alıp gelecekler o kadar. amerika asla pyd yi satmaz. öyle hikaye yazılmışki 20 dk süren görüşmede bütün sorunlar çözülecek zannediliyor.
Tüm yorumları göster(26)
Kalan karakter : 2000