KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Whatsapp

WhatsApp, 2010 yılının Ocak ayında piyasaya sürülen, akıllı telefonlar için sesli ve görüntülü mesajlaşma uygulamasıdır. Android, BlackBerry, iOS, Windows Phone platformlarında hizmet veren WhatsApp, dünya genelinde 1 milyardan fazla kullanıcıya sahiptir.

2G, 3G, 4G veya Wi-Fi ile çalışma özelliğine sahiptir ve kullanıcılar birbirine yazılı mesajdan hariç olarak; fotoğraf, video, ses, ücretsiz arama ve belge gönderebilir.

Şirket Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD'de Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur. Kısa süre içinde büyük bir kullanıcı sayısına ulaşan WhatsApp, dünyada kayıtlı kullanıcı sayısı bazında en yüksek olan siber hizmetler arasında adını yazdırmıştır.

WhatsApp'ın popülaritesinin artmasıyla birlikte sosyal medya şirketi Facebook tarafından 4 Milyar dolar nakit para, 12 milyar dolar hisse senedi ve 3 milyar dolar sınırlandırılmış hisse senedi olmak üzere, 19 milyar dolar karşılığında satın alınmıştır.

Web WhatsApp özelliği ile birlikte internet tarayıcıları ve masaüstü programıyla da kullanıcılarına hizmet sunan WhatsApp, 06 Nisan 2016 itibariyle uçtan uca şifreleme özelliği ile kullanıcılarına yüksek güvenlikli mesaj koruma sistemini sunmuş ve tüm konuşmaları güvenli hale getirmiştir.

Whatsapp Haberleri

 • WhatsApp’a beklenen bir özellik daha geliyor

  Teknoloji, 24 Haziran 2017

  WhatsApp’a beklenen bir özellik daha geliyor

  Instagram ve Oculus’un sahibi olan Facebook’un en önemli satın almalarından biri olan WhatsApp’ın bir sonraki yeniliği kullanıcılara yeni bir özgürlük alanı daha kazandırıyor

 • WhatsApp o telefonlar için tarih verdi!..

  Teknoloji, 23 Haziran 2017

  WhatsApp o telefonlar için tarih verdi!..

  WhatsApp hangi işletim sistemi ve telefonlarda çalışmayı bırakacak, tarih verdi. Bazı eski platformlarda hizmeti durdurma kararından ise vazgeçti

 • Facebook'tan terörle mücadele açılımı!

  Teknoloji, 16 Haziran 2017

  Facebook'tan terörle mücadele açılımı!

  Facebook, terörist saldırıların ve propagandaların tüm dünya genelinde gittikçe artması üzerine platformunu bu tür içeriklere kapatmak için yeni bir önlem paketi açıkladı

  WhatsApp güncellendi! Artık arka arkaya gelen fotoğraflar...

  Teknoloji, 15 Haziran 2017

  WhatsApp güncellendi! Artık arka arkaya gelen fotoğraflar...

  SMS’in ve hatta birçok mesajlaşma uygulamasının yerini alan WhatsApp’ın iPhone versiyonu güncellendi

  Turistlere özel Whatsapp

  Turizm, 14 Haziran 2017

  Turistlere özel Whatsapp

  Edirne'de turistlerin istek ve şikayetleri için bir Whatsapp hattı kuruldu. Az şikayet alan kurum ve kuruluşlar ise ödüllendirilecek

 • Bu hafta içinde ikinci cezayı yedi

  Teknoloji, 18 Mayıs 2017

  Bu hafta içinde ikinci cezayı yedi

  Facebook, WhatsApp satın almasının fiyatını otoritelere yanlış bildirince, 122 milyon dolar para cezası aldı. Sosyal ağ, bu hafta Avrupa'dan ikinci kez ceza aldı

 • WhatsApp'ta erişim sorunu

  Teknoloji, 17 Mayıs 2017

  WhatsApp'ta erişim sorunu

  Dünyanın en yaygın akıllı telefon uygulamalarından WhatsApp'a bir süre erişim sağlanamadı

 • Sosyal medyayı sallayan WhatsApp anketi

  Teknoloji, 09 Mayıs 2017

  Sosyal medyayı sallayan WhatsApp anketi

  BTK, resmi Twitter adresinden WhatsApp hakkında bir anket düzenledi. "WhatsApp olmasaydı hangi uygulamayı kullanırdınız?" anketine çok sayıda katılım olurken, soru işaretlerini de beraberinde getirdi

  WhatsApp'a erişim sorunu düzeldi!

  Teknoloji, 03 Mayıs 2017

  WhatsApp'a erişim sorunu düzeldi!

  Bir süredir erişim sağlanamayan WhatsApp'ta erişim sorunu düzeldi. Birçok kullanıcı WhatsApp erişimini yeniden sağladı

  Dikkat! WhatsApp mesajları artık...

  Teknoloji, 02 Mayıs 2017

  Dikkat! WhatsApp mesajları artık...

  Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp son güncellemesiyle günlük hayatı kolaylaştıracak özellikler getirmeye devam ediyor. Son özellik ise...

 • Facebook hepsini geride bıraktı!

  Teknoloji, 28 Nisan 2017

  Facebook hepsini geride bıraktı!

  Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya platformlarının Türkiye'deki kullanılma oranları belli oldu. Türkiye'deki 46.3 milyon internet kullanıcısının yüzde 90'ı sosyal medyada.

 • Instagram rekor kırdı

  Teknoloji, 27 Nisan 2017

  Instagram rekor kırdı

  Instagram, fotoğraf paylaşım platformları arasındaki kıyasıya rekabete rağmen üye sayısında yüksekten uçmaya devam ediyor. 4 ayda 100 milyon üye daha kazanan Instagram 700 milyon üyeye ulaştı. Yıl sonunda ise 1 milyara ulaşması bekleniyor.

 • İki Türk şirketi Facebook dünyasını nasıl salladı?

  Teknoloji, 10 Nisan 2017

  İki Türk şirketi Facebook dünyasını nasıl salladı?

  Facebook Global Finansal Servisler Dikey Sorumlusu Neil Hiltz, başta Facebook olmak üzere sosyal medyanın finansal servis ve teknolojilerine etkilerini, yapılan doğru ve yanlışları, gelecekte insanları nelerin beklediğini ve başarı öykülerini anlattı.

  Snapchat'ten Facebook'a flaş cevap!

  Teknoloji, 31 Mart 2017

  Snapchat'ten Facebook'a flaş cevap!

  Snapchat, 1 milyon civarında derlenmiş herkese açık hikâyeler arasında arama yapılabilecek yeni bir özelliğini aktif hâle getirdi. Bu sayede sadece kullanıcılar değil reklamcılar için de Facebook ve Instagram'a mesaj gönderilmiş oldu.

  WhatsApp hakkında şok ima

  Teknoloji, 27 Mart 2017

  WhatsApp hakkında şok ima

  İngiliz hükümeti, geçen hafta Londra'dan gerçekleştirilen terör saldırısının ardından, başta WhatsApp olmak üzere teknoloji şirketlerinden istihbari yardım istiyor.

 • Snap dibi gördü!

  Teknoloji, 15 Mart 2017

  Snap dibi gördü!

  Geçtiğimiz Mart ayında halk arz edilen Snapchat uygulamasını yapan Snap Inc. şirketinin hisseleri en düşük seviyesini gördü. Mobil reklam gelirleri de beklenin altında.

 • Para kazanma devri başlıyor

  Teknoloji, 09 Mart 2017

  Para kazanma devri başlıyor

  En popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, yeni bir özellikle hem kendi gelirlerini arttırarak para kazanmak hem de iş dünyasının iletişim ağını genişletmek istiyor.

 • WhatsApp'tan çıldırtan güncelleme! Tepki yağıyor...

  Teknoloji, 24 Şubat 2017

  WhatsApp'tan çıldırtan güncelleme! Tepki yağıyor...

  Whatsapp’a gelen yeni güncellemenin ardından kullanıcılar güncelleme kaldırma nasıl yapılır sorusunun cevabını arıyor. Zira güncelleme ile durum ve kişiler sekmesinin yeri değişti

  WhatsApp'ta "Hikayeler" devri!

  Teknoloji, 22 Şubat 2017

  WhatsApp'ta "Hikayeler" devri!

  1 milyarlık kullanıcısıyla dünya genelinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olma özelliğine sahip olan WhatsApp, "Hikayeler" özelliğine kavuşuyor.