KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

AÖF

Anadolu Üniversitesi 17 lisans, 36 önlisans programıyla, ulusal sınırları aşarak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Kosova, Makedonya, Bulgaristan, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Batı Trakya’da yaşayanlar ile çeşitli Batı Avrupa ülkelerinde yaşayan Türk vatandaşlarına eğitim hizmetini çağdaş Açık ve Uzaktan Eğitim Sistemi ile götürmektedir.

Türk yükseköğretim sisteminde 34.yılını tamamlayan Anadolu Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Sistemi, yaklaşık 3 milyon öğrencisi ve 2 milyon 500 bin mezununa açık ve uzaktan eğitim yoluyla yüksek öğrenim sağlamanın yanı sıra özel projeler yardımıyla Türkiye’nin eğitim sorunlarının aşılmasında vazgeçilmez bir rol üstlenmektedir.

Merkezi Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Sistemi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinden oluşmakta olup eğitim-öğretim kredili sisteme dayalı olarak yürütülmektedir.

Kredili sistem; derslerin dönemlik olarak belirlendiği, bir öğretim yılının güz ve bahar olmak üzere iki dönemden oluştuğu, her dönemde bir ara ve dönem sonu sınavının yapıldığı, bütünleme sınavı ve yaz okulunun bulunmadığı, öğrencilerin derse devam edebilmesi ve öğrencilik haklarından yararlanabilmesi için her dönem başında belirlenen tarihlerde kaydını yeniletmesi gerektiği, kayıt yenileme dönemlerinde öğrencilerin Fakülte tarafından atanan dersleri daha sonra ilgili dönemde almak üzere azaltabildiği veya ilgili üst dönemden 45 Avrupa KrediTransfer Sistemi (AKTS) krediyi geçmeyecek şekilde ders ekleyebildiği, derslerin programda kapladıkları süreye ve gerektirdiği çabaya göre kredilendirildiği ve zorunlu kredi miktarının tamamlanmasıyla mezun olunan eğitim-öğretim sistemidir.

Kredili sistemde, önlisans programlarında güz dönemi 1 ve 3. yarıyıllardan, bahar dönemi 2 ve 4. yarıyıllardan; lisans programlarında güz dönemi 1, 3, 5 ve 7. yarıyıllardan, bahar dönemi 2, 4, 6 ve 8. yarıyıllardan oluşmaktadır.

Kredili sistemde ders geçme esası uygulandığından, sınıf kavramı bulunmamaktadır. Bu nedenle öğrenciler 1, 2, 3 ve 4. sınıf olarak ayrılmazlar. Öğrenciler güz dönemi derslerini güz döneminde, bahar dönemi derslerini bahar döneminde almak zorundadırlar. Başka bir ifade ile güz dönemi dersini bahar döneminde, bahar dönemi dersini güz döneminde alamazlar.

Aöf Haberleri

 • AÖF sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir?

  Gündem, 21 Kasım 2017

  AÖF sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir?

  Yaklaşan vize sınavları öncesinde AÖF öğrencilerinin büyük heyecanla beklediği AÖF sınav giriş belgesi erişime açıldı. Öğrenciler sınav yerlerini öğrenmek için AÖF sınav giriş belgesini öğrenci portalı üzerinden edinebilecek. İşte AÖF sınav giriş belgesi ve sınav yerleri sorgulama ekranı

 • AÖF sınav yerleri sorgulama ekranı

  Gündem, 20 Kasım 2017

  AÖF sınav yerleri sorgulama ekranı

  Açıköğretim Fakültesi'nde eğitim gören öğrenciler, vize sınavlarına kısa bir süre kala büyük heyecanla sınav giriş yerlerini öğrenmek istiyor. AÖF sınav giriş belgesi ile sınava katılacak olan öğrenciler merakla "AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır?" diye araştırıyor. İşte AÖF sınav yerleri sorgulama ekranı.

 • AÖF sınav giriş belgesi yayınlandı!

  Gündem, 18 Kasım 2017

  AÖF sınav giriş belgesi yayınlandı!

  Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin vize sınavları öncesinde büyük heyecanla beklediği AÖF sınav giriş belgesi erişime açıldı. Öğrenciler AÖF sınav yerlerini öğrenmek için öğrenci portalına giriş yaparak belgelerini alabilecek. İşte AÖF sınav giriş belgesi ve AÖF sınav giriş yerleri öğrenme ekranı.

  AÖF sınav giriş yerleri belli oldu mu?

  Gündem, 17 Kasım 2017

  AÖF sınav giriş yerleri belli oldu mu?

  AÖF öğrencileri, yaklaşmakta olan vize sınavları öncesinde AÖF sınav giriş yerlerinin açıklanacağı tarihi iple çekiyor. Peki AÖF sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak? AÖF sınav yerleri ne zaman belli olacak? İşte detaylar.

  AÖF sınav giriş belgesi yayınlandı mı?

  Gündem, 15 Kasım 2017

  AÖF sınav giriş belgesi yayınlandı mı?

  Güz Dönemi Vize Sınavları öncesinde Açıköğretim Fakültesi öğrencileri, sınav giriş belgesi için bekleyişe geçti. Sınavlara kısa bir süre kala sınav yerlerinin ne zaman açıklanacağını araştıran öğrencile, "AÖF sınav giriş belgesi" aramasını yapıyor. Peki AÖF sınav giriş belgesi çıktı mı? Açıköğretim AÖF sınav yerleri belli mi?

 • AÖF sınav giriş belgesi yayınlandı mı?

  Gündem, 14 Kasım 2017

  AÖF sınav giriş belgesi yayınlandı mı?

  Açıköğretim Fakültesi'nde eğitim gören öğrenciler, yaklaşan vize sınavları öncesinde sınav giriş belgesinin açıklanıp açıklanmadığını merak ediyor. İnternet üzerinde "AÖF sınav giriş belgesi" aramasını yapan öğrenciler, sınav yerlerinin açıklanıp açıklanmadığını araştırıyor. Peki AÖF sınav giriş belgesi yayınlandı mı? AÖF sınav yerleri belli oldu mu?

 • Açıköğretim sınavları için bekleyiş başladı

  Gündem, 24 Ekim 2017

  Açıköğretim sınavları için bekleyiş başladı

  Açıköğretim Fakültesi'nde (AÖF) eğitim gören öğrenciler, açıköğretim sınavlarını beklemeye başladı. Peki AÖF vize tarihleri belli oldu mu? Sınavlar ne zaman yapılacak?

 • AÖF DGS ek kayıt yapılacak mı?

  Gündem, 18 Ekim 2017

  AÖF DGS ek kayıt yapılacak mı?

  Geçtiğimiz günlerde kaydı sona eren AÖF DGS kayıt sürecinde kayıtlarını gerçekleştiremeyen adaylar, merakla "AÖF DGS ek kayıt yapılacak mı?" diye araştırmaya başladı. Peki AÖF DGS ek kayıt yapılacak mı?

  AÖF DGS kayıtları başladı!

  Gündem, 10 Ekim 2017

  AÖF DGS kayıtları başladı!

  DGS ile geçiş yaparak lisans eğitimini yapacak olan adaylar, merakla "AÖF DGS kayıtları ne zaman başlayacak? AÖF DGS kayıt nasıl yapılır?" diye araştırıyor. İşte detaylar...

  AÖF DGS kayıt tarihi belli oldu

  Gündem, 07 Ekim 2017

  AÖF DGS kayıt tarihi belli oldu

  DGS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından AÖF DGS kayıtlarını bekleyen öğrenciler için tarih belli oldu. Peki, AÖF DGS kayıtları ne zaman başlayacak? AÖF DGS kayıtları nasıl yapılır?

 • AÖF DGS kayıtları ne zaman başlayacak?

  Gündem, 02 Ekim 2017

  AÖF DGS kayıtları ne zaman başlayacak?

  DGS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla Açıköğretim Fakültesi (AÖF) bölümü kazanan adaylar, merakla AÖF DGS kayıtlarının başlayacağı tarihi araştırmaya başladı. Peki AÖF DGS kayıtları ne zaman başlayacak?

 • AÖF kayıt yenileme işlemleri başladı!

  Gündem, 26 Eylül 2017

  AÖF kayıt yenileme işlemleri başladı!

  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nde eğitim gören öğrenciler için kayıt yenileme ve ders ekle-sil işlemleri başladı. Peki AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? AÖF kayıt ücretleri ne kadar?

 • AÖF kayıt yenileme için bekleyiş sona eriyor

  Gündem, 25 Eylül 2017

  AÖF kayıt yenileme için bekleyiş sona eriyor

  Binlerce öğrencinin büyük merakla beklediği AÖF kayıt yenileme işlemleri için beklenen gün geldi. Öğrenciler merakla AÖF kayıt yenileme ne zaman başlıyor? diye araştırıyor. Peki AÖF kayıt yenileme ne zaman başlıyor? AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

  AÖF kayıt yenileme ve diğer kayıtlar ne zaman?

  Gündem, 18 Eylül 2017

  AÖF kayıt yenileme ve diğer kayıtlar ne zaman?

  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nde eğitimini gerçekleştirmek isteyen binlerce üniversite öğrencisi ve adayı, merakla AÖF kayıt tarihlerini araştırıyor. Peki AÖF kayıtları ne zaman?

  AÖF kayıt yenileme için bekleyiş sürüyor

  Gündem, 11 Eylül 2017

  AÖF kayıt yenileme için bekleyiş sürüyor

  Binlerce AÖF öğrencisinin büyük merakla beklediği AÖF kayıt yenileme işlemleri için bekleyiş sürüyor. Peki AÖF kayıt yenileme ne zaman başlayacak? AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

 • Açıköğretim fakültelerinde "parçalı sınav" uygulaması

  Gündem, 05 Eylül 2017

  Açıköğretim fakültelerinde "parçalı sınav" uygulaması

  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde okuyan öğrencilere, sadece dönem sonu sınavı yapılan proje uygulaması gibi derslerde, parçalı sınava girme şartı getirildi

 • AÖF ikinci üniversite kayıtları başladı

  Gündem, 05 Eylül 2017

  AÖF ikinci üniversite kayıtları başladı

  Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen AÖF ikinci üniversite kayıt işlemleri başladı. Peki, AÖF ikinci üniversite kayıt nasıl yapılır?

 • AÖF kayıtları başlıyor

  Gündem, 11 Ağustos 2017

  AÖF kayıtları başlıyor

  Üniversite kayıtları için bekleyişte olan adaylar, merakla AÖF kayıt tarihini bekliyor. Peki AÖF kayıtları ne zaman başlıyor? İşte AÖF kayıtlarına dair detaylar..

  AÖF üç ders sınavı sonuçları açıklandı

  Gündem, 03 Ağustos 2017

  AÖF üç ders sınavı sonuçları açıklandı

  AÖF üç ders sınavı sonuçları açıklandı. Sonuçlar Anadolu Üniversitesi'nin resmi sitesinden öğrenebilecek. Peki, AÖF sonuçları nasıl görüntülenir