KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

AÖF

Anadolu Üniversitesi 17 lisans, 36 önlisans programıyla, ulusal sınırları aşarak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Kosova, Makedonya, Bulgaristan, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Batı Trakya’da yaşayanlar ile çeşitli Batı Avrupa ülkelerinde yaşayan Türk vatandaşlarına eğitim hizmetini çağdaş Açık ve Uzaktan Eğitim Sistemi ile götürmektedir.

Türk yükseköğretim sisteminde 34.yılını tamamlayan Anadolu Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Sistemi, yaklaşık 3 milyon öğrencisi ve 2 milyon 500 bin mezununa açık ve uzaktan eğitim yoluyla yüksek öğrenim sağlamanın yanı sıra özel projeler yardımıyla Türkiye’nin eğitim sorunlarının aşılmasında vazgeçilmez bir rol üstlenmektedir.

Merkezi Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Sistemi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinden oluşmakta olup eğitim-öğretim kredili sisteme dayalı olarak yürütülmektedir.

Kredili sistem; derslerin dönemlik olarak belirlendiği, bir öğretim yılının güz ve bahar olmak üzere iki dönemden oluştuğu, her dönemde bir ara ve dönem sonu sınavının yapıldığı, bütünleme sınavı ve yaz okulunun bulunmadığı, öğrencilerin derse devam edebilmesi ve öğrencilik haklarından yararlanabilmesi için her dönem başında belirlenen tarihlerde kaydını yeniletmesi gerektiği, kayıt yenileme dönemlerinde öğrencilerin Fakülte tarafından atanan dersleri daha sonra ilgili dönemde almak üzere azaltabildiği veya ilgili üst dönemden 45 Avrupa KrediTransfer Sistemi (AKTS) krediyi geçmeyecek şekilde ders ekleyebildiği, derslerin programda kapladıkları süreye ve gerektirdiği çabaya göre kredilendirildiği ve zorunlu kredi miktarının tamamlanmasıyla mezun olunan eğitim-öğretim sistemidir.

Kredili sistemde, önlisans programlarında güz dönemi 1 ve 3. yarıyıllardan, bahar dönemi 2 ve 4. yarıyıllardan; lisans programlarında güz dönemi 1, 3, 5 ve 7. yarıyıllardan, bahar dönemi 2, 4, 6 ve 8. yarıyıllardan oluşmaktadır.

Kredili sistemde ders geçme esası uygulandığından, sınıf kavramı bulunmamaktadır. Bu nedenle öğrenciler 1, 2, 3 ve 4. sınıf olarak ayrılmazlar. Öğrenciler güz dönemi derslerini güz döneminde, bahar dönemi derslerini bahar döneminde almak zorundadırlar. Başka bir ifade ile güz dönemi dersini bahar döneminde, bahar dönemi dersini güz döneminde alamazlar.

Aöf Haberleri

 • AÖF final sınavı tarihi değişti!

  Gündem, 16 Mart 2018

  AÖF final sınavı tarihi değişti!

  AÖF bahar dönemi sınav tarihlerinde değişti. AÖF'ten yapılan açıklamada aynı tarihte yapılacak PYBS nedeniyle bahar dönemi final sınavlarının tarih değişikliği yapıldığı bildirildi. AÖF bahar dönemi vize ve final sınavı ne zaman yapılacak? İşte 2018 AÖF bahar dönemi sınav tarihleri...

 • AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

  Gündem, 14 Şubat 2018

  AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

  AÖF kayıt yenileme işlemi için binlerce Açık Öğretim Fakültesi öğrencisi harekete geçti. Kaydını yenileyecek olan öğrenciler, AÖF kayıt yenileme işleminin nasıl yapıldığını, kayıt yenileme ücretinin ne kadar olduğunu ve kayıt yenilemede son günün ne zaman olduğunu araştırıyor. Peki AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

 • AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

  Gündem, 13 Şubat 2018

  AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

  AÖF kayıt yenileme işleminin başlamasıyla binlerce öğrenci kayıtlarını yenilemek için harekete geçti. AÖF kayıt yenileme işlemiyle birlikte kayıtlarını yenileyecek olan öğrenciler, bu işlemi nasıl yapacağını sorguluyor. Peki AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? AÖF kayıt yenileme son gün ne zaman?

  AÖF kayıt yenileme başladı

  Gündem, 12 Şubat 2018

  AÖF kayıt yenileme başladı

  AÖF kayıt yenileme işlemi için öğrencilerin heyecanlı bekleyişi sona erdi ve AÖF kayıt yenileme bugün itibarıyla başladı. Öğrenciler, kayıt yenileme işlemlerini yaparken bir yandan da kayıt yenileme ücretini araştırıyor. Peki AÖF kayıt yenileme ücreti ne kadar? AÖF kayıt yenileme son gün ne zaman?

  AÖF kayıt yenileme ne zaman?

  Gündem, 06 Şubat 2018

  AÖF kayıt yenileme ne zaman?

  AÖF kayıt yenileme tarihi için öğrencilerin heyecanlı bekleyişi sürüyor. Binlerce AÖF öğrencisi, Bahar Dönemi kayıt yenileme işleminin ne zaman olduğunu araştırıyor. Peki AÖF Bahar Dönemi kayıt yenileme ne zaman?

 • AÖF kayıt yenileme için sayılı günler

  Gündem, 05 Şubat 2018

  AÖF kayıt yenileme için sayılı günler

  AÖF kayıt yenileme işlemleri için öğrencilerin bekleyişi devam ediyor. Binlerce aday, 2017-2018 Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemleri için kayıt işlemlerinin başlamasını bekliyor. Peki AÖF kayıt yenileme ne zaman?

 • AÖF kayıt yenileme ne zaman?

  Gündem, 29 Ocak 2018

  AÖF kayıt yenileme ne zaman?

  AÖF kayıt yenileme işlemleri ne zaman başlıyor? Milyonlarca açıköğretim öğrencisi bu sorunun yanıtını arıyor. Geçtiğimiz gün açıklanan AÖF final sonuçlarını öğrenen öğrenciler 2. dönem kayıtlarını yapmak için bekliyor. Peki, 2018 AÖF kayıt yenileme ne zaman başlayacak? İşte Açıköğretim kayıt yenileme tarihi...

 • AÖF kayıt yenileme tarihi ne zaman?

  Gündem, 28 Ocak 2018

  AÖF kayıt yenileme tarihi ne zaman?

  AÖF öğrencileri güz dönemi final sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından bahar dönemi kayıt yenileme işleminin ne zaman yapılacağını merak ediyor. AÖF 2017 - 2018 akademik takviminde bahar dönemi (2. dönem) kayıt yenileme işleminin ne zaman olduğu belirtilmiş. İşte Açıköğretim Fakültesi akademik takvimi ile kayıt yenileme ve sınav tarihleri

  AÖF kayıt yenileme ne zaman?

  Gündem, 26 Ocak 2018

  AÖF kayıt yenileme ne zaman?

  AÖF kayıt yenileme için bekleyiş başladı. Final dönemi sınavlarının 25 Ocak'ta açıklanması sonrasında öğrenciler gözünü kayıt yenileme işlemlerine çevirdi. Peki 2018 AÖF kayıt yenileme ne zaman? İşte Açıköğretim Fakültesi (AÖF) kayıt yenileme tarihi ve detaylar.

  AÖF sınav sonuçları öğren!

  Gündem, 26 Ocak 2018

  AÖF sınav sonuçları öğren!

  AÖF sınav sonuçları açıklanması ile milyonlarca öğrenci final sonuçlarını öğrenmiş oldu. Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2017-2018 Güz Dönemi final sınavı sonuçları ise sinavsonuc.anadolu.edu.tr adresinde. AÖF'de vize ve final sınavlarının ardından öğrencilerde ikinci dönem heyecanı başladı.

 • Uzun zamandır beklenen sonuçlar açıklandı

  Gündem, 25 Ocak 2018

  Uzun zamandır beklenen sonuçlar açıklandı

  AÖF sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Milyonlarca açıköğretim öğrencisi AÖF sınav sonuçlarını sorgulamak istiyor. Peki, AÖF sınav sonuçları nasıl görüntülenir? AÖF final sınavına nasıl itiraz edilir? İşte AÖF sınav sonuçları ve sınav itirazı ile ilgili merak edilenler...

 • Öğrenciler dikkat! Her an açıklanabilir...

  Gündem, 24 Ocak 2018

  Öğrenciler dikkat! Her an açıklanabilir...

  AÖF sonuçları için artık nefesler tutuldu. Sınavın sonuçlarını bekleyen binlerce Açıköğretim öğrencisi, internet üzerinde "AÖF sonuçları" ve "AÖF sınav sonuçları" aramalarını yapıyor. Peki AÖF sonuçları bugün açıklanıyor mu? AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

 • AÖF öğrencileri nefeslerini tuttu! Açıklanacak mı?

  Gündem, 23 Ocak 2018

  AÖF öğrencileri nefeslerini tuttu! Açıklanacak mı?

  Açıköğretim Fakültesi yani AÖF sınav sonuçları bugün açıklanacak mı? sorusu için heyecanlanan binlerce öğrenci var. 13-14 Ocak AÖF (Açıköğretim Fakültesi) sınav sonuçları için Anadolu Üniversite'sinden resmi açıklama bekleniyor. 2018 AÖF final sınav sonuçları için açıklanır açıklanmaz sayfamızda olacaktır.

  Açıköğretim sınav sonuçları için geri sayım...

  Gündem, 22 Ocak 2018

  Açıköğretim sınav sonuçları için geri sayım...

  AÖF sınav sonuçları için binlerce öğrenci Anadolu Üniversitesi'nden yapılacak açıklama için nefesini tuttu. AÖF final sınavı sonuçlarını bekleyen öğrenciler, sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi araştırıyor. Peki 2018 Açıköğretim AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?

  AÖF sonuçları için bekleyiş sürüyor

  Gündem, 22 Ocak 2018

  AÖF sonuçları için bekleyiş sürüyor

  AÖF sınav sonuçları için bekleyiş sürüyor. Binlerce öğrencinin katıldığı Açık Öğretim Fakültesi final sınavları sonrasında öğreciler heyecanla sonuçları beklemeye başladı. Peki AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF sonuçları tarihi belli mi? İşte detaylar.

 • AÖF sınav sonuçları bu hafta açıklanır mı?

  Gündem, 20 Ocak 2018

  AÖF sınav sonuçları bu hafta açıklanır mı?

  Anadolu Üniversitesi AÖF final sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF öğrencileri sınav sonuçlarını merak ediyor. Anadolu Üniversitesi'nin daha önce yaptığı duyuruya bakılırsa AÖF final sınavı sonuçları o tarihte açıklanabilir.

 • AÖF sonuçları bugün açıklanır mı?

  Gündem, 19 Ocak 2018

  AÖF sonuçları bugün açıklanır mı?

  Öğrenciler bugün "AÖF sonuçları bugün açıklanır mı?" sorusunu merak ediyor. Üzerinden tam bir hafta geçen AÖF final sınavlarının sonuçları için heyecan dorukta. Final sınavı ile birlikte öğrencilerin ilk dönem not durumu belli olacak. Peki AÖF sonuçları Cumartesi günü açıklanır mı?

 • Binlerce öğrenci bekliyordu! Yayınlandı...

  Gündem, 18 Ocak 2018

  Binlerce öğrenci bekliyordu! Yayınlandı...

  AÖF soru ve cevapları adayların erişimine sunuldu. AÖF e-Kampüs üzerinden yayınlanan soru ve cevapları görüntünlüyerek notlarını öğrenmek isteyen adaylar nereden görüntüleyebileceklerini araştırıyor. Peki, AÖF soru ve cevapları nasıl görüntülenir? İşte AÖF e-Kampüs giriş ile AÖF soru ve cevapları

  AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Gündem, 18 Ocak 2018

  AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) sınav sonuçları için heyecan dorukta. 13-14 Ocak 2018 AÖF final sınavı tarihlerinde gerçekleştirilmişti. Öğrenciler sınav sonuçlarını merak ediyorlar. Açık Öğretim Fakültesi final sınav sonuçları için henüz resmi bir açıklama gelmedi. İşte detaylar...