KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

AÖF

Anadolu Üniversitesi 17 lisans, 36 önlisans programıyla, ulusal sınırları aşarak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Kosova, Makedonya, Bulgaristan, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Batı Trakya’da yaşayanlar ile çeşitli Batı Avrupa ülkelerinde yaşayan Türk vatandaşlarına eğitim hizmetini çağdaş Açık ve Uzaktan Eğitim Sistemi ile götürmektedir.

Türk yükseköğretim sisteminde 34.yılını tamamlayan Anadolu Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Sistemi, yaklaşık 3 milyon öğrencisi ve 2 milyon 500 bin mezununa açık ve uzaktan eğitim yoluyla yüksek öğrenim sağlamanın yanı sıra özel projeler yardımıyla Türkiye’nin eğitim sorunlarının aşılmasında vazgeçilmez bir rol üstlenmektedir.

Merkezi Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Sistemi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinden oluşmakta olup eğitim-öğretim kredili sisteme dayalı olarak yürütülmektedir.

Kredili sistem; derslerin dönemlik olarak belirlendiği, bir öğretim yılının güz ve bahar olmak üzere iki dönemden oluştuğu, her dönemde bir ara ve dönem sonu sınavının yapıldığı, bütünleme sınavı ve yaz okulunun bulunmadığı, öğrencilerin derse devam edebilmesi ve öğrencilik haklarından yararlanabilmesi için her dönem başında belirlenen tarihlerde kaydını yeniletmesi gerektiği, kayıt yenileme dönemlerinde öğrencilerin Fakülte tarafından atanan dersleri daha sonra ilgili dönemde almak üzere azaltabildiği veya ilgili üst dönemden 45 Avrupa KrediTransfer Sistemi (AKTS) krediyi geçmeyecek şekilde ders ekleyebildiği, derslerin programda kapladıkları süreye ve gerektirdiği çabaya göre kredilendirildiği ve zorunlu kredi miktarının tamamlanmasıyla mezun olunan eğitim-öğretim sistemidir.

Kredili sistemde, önlisans programlarında güz dönemi 1 ve 3. yarıyıllardan, bahar dönemi 2 ve 4. yarıyıllardan; lisans programlarında güz dönemi 1, 3, 5 ve 7. yarıyıllardan, bahar dönemi 2, 4, 6 ve 8. yarıyıllardan oluşmaktadır.

Kredili sistemde ders geçme esası uygulandığından, sınıf kavramı bulunmamaktadır. Bu nedenle öğrenciler 1, 2, 3 ve 4. sınıf olarak ayrılmazlar. Öğrenciler güz dönemi derslerini güz döneminde, bahar dönemi derslerini bahar döneminde almak zorundadırlar. Başka bir ifade ile güz dönemi dersini bahar döneminde, bahar dönemi dersini güz döneminde alamazlar.

Aöf Haberleri

 • AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Gündem, 18 Ocak 2018

  AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) sınav sonuçları için heyecan dorukta. 13-14 Ocak 2018 AÖF final sınavı tarihlerinde gerçekleştirilmişti. Öğrenciler sınav sonuçlarını merak ediyorlar. Açık Öğretim Fakültesi final sınav sonuçları için henüz resmi bir açıklama gelmedi. İşte detaylar...

 • Binlerce öğrenci bekliyordu! Yayınlandı...

  Gündem, 18 Ocak 2018

  Binlerce öğrenci bekliyordu! Yayınlandı...

  AÖF soru ve cevapları adayların erişimine sunuldu. AÖF e-Kampüs üzerinden yayınlanan soru ve cevapları görüntünlüyerek notlarını öğrenmek isteyen adaylar nereden görüntüleyebileceklerini araştırıyor. Peki, AÖF soru ve cevapları nasıl görüntülenir? İşte AÖF e-Kampüs giriş ile AÖF soru ve cevapları

 • AÖF sonuçları için geri sayım...

  Gündem, 17 Ocak 2018

  AÖF sonuçları için geri sayım...

  AÖF final sınavına katılan öğrenciler için geri sayım başladı. Binlerce öğrenci 'AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, AÖF final sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte AÖF sonuçları hakkında merak edlenler...

  AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Gündem, 16 Ocak 2018

  AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?

  AÖF sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Sınava katılan öğrenciler 'AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak' sorgularını hızlandırdı. 13-14 Ocak'ta gerçekleştirilen Açık Öğretim Fakültesi final sınavlarının soru ve cevapları da henüz yayınlanmadı. AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte merak edilenler...

  AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Gündem, 15 Ocak 2018

  AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  AÖF sınav sonuçları için binlerce öğrencinin heyecanlı bekleyişi sürüyor. Cumartesi ve Pazar günü yapılan AÖF sınavları sonrasında sonuçlar için heyecanlı bekleyiş başladı. Öğrenciler, "AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusuna internetten yanıt aramaya başladı. Peki AÖF sınav sonuçları tarihi belli mi?

 • AÖF soru ve cevapları yayınlandı mı?

  Gündem, 15 Ocak 2018

  AÖF soru ve cevapları yayınlandı mı?

  AÖF final sınavına katılan adaylar sınavın soru ve cevapları için sorgularını hızlandırdı. Peki, AÖF soru ve cevapları yayınlandı mı? 2018 AÖF final sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte AÖF final sınavı soru ve cevapları ile sonuçlar hakkında merak edilenler...

 • AÖF soru ve cevapları yayınlandı mı?

  Gündem, 14 Ocak 2018

  AÖF soru ve cevapları yayınlandı mı?

  AÖF final sınavının ardından gözler sınav soru ve cevaplarına çevrildi. Sınava katılan binlerce öğrenci, AÖF soru ve cevapları yayınlandı mı? sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, AÖF soru ve cevapları yayınlandı mı? Diğer yandan AÖF final sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

 • AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Gündem, 13 Ocak 2018

  AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  AÖF güz dönemi final sınavları bugün yapılmaya başlandı. Sınavlar yarın da devam edecek. AÖF final sınavına giren öğrenciler şimdiden "AÖF sınav sonucu ne zaman açıklanacak?" sorusunu soruyor. İşte detaylar...

  AÖF sınav giriş belgesi çıktı nasıl alınır?

  Gündem, 12 Ocak 2018

  AÖF sınav giriş belgesi çıktı nasıl alınır?

  Açıköğretim Fakültesi (AÖF) güz dönemi final sınavı 13-14 Ocak'ta gerçekleştirilecek. Öğrencilerin sınava katılabilmeleri için sınav giriş belgesini çıktısını almak için sorgularını hızlandırdı. İşte AÖF sınav giriş belgesi çıktı almak için detaylar...

  AÖF kayıt yenileme ne zaman?

  Gündem, 11 Ocak 2018

  AÖF kayıt yenileme ne zaman?

  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) güz dönemi final sınavları 13-14 Ocak'ta yapılacak. Sınava katılacak öğrenciler, AÖF 2. dönem kayıt yenileme tarihini araştırıyor. Peki, 2018 AÖF kayıt yenileme ne zaman?

 • Öğrenciler dikkat! AÖF sınav belgeleri yayınladı

  Gündem, 09 Ocak 2018

  Öğrenciler dikkat! AÖF sınav belgeleri yayınladı

  AÖF sınav giriş belgesi yayınlandı. Bu haftasonu yapılacak olan güz dönemi AÖF final sınavına nerede katılacağını merak eden öğrencilere müjde! AÖF ise bugün AÖF sınav giriş belgesini erişime açtı. İşte AÖF final sınav giriş yerleri

 • AÖF sınav giriş belgesi yayınlandı!

  Gündem, 09 Ocak 2018

  AÖF sınav giriş belgesi yayınlandı!

  AÖF sınav giriş belgesi için öğrencilerin bekleyişi sona erdi ve yapılacak final sınavları öncesinde sınav giriş yerleri belli oldu. Peki AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır? AÖF sınav giriş yerleri öğrenme nasıl yapılır? İşte detaylar.

 • Nefesler tutuldu! AÖF sınav giriş belgesi...

  Gündem, 08 Ocak 2018

  Nefesler tutuldu! AÖF sınav giriş belgesi...

  AÖF sınav giriş belgesi açıklandı mı? sorusu, binlerce AÖF öğrencisi tarafından merakla soruluyor. Sınava girecekleri yeri öğrenmek isteyen öğrencilerin merakla beklediği AÖF sınav giriş belgesi için gözler Anadolu Üniversitesi'nde. Peki AÖF sınav giriş belgesi sorgulama nasıl yapılır?

  Ve AÖF giriş yerleri açıklandı

  Gündem, 08 Ocak 2018

  Ve AÖF giriş yerleri açıklandı

  AÖF sınav giriş belgesi için öğrenclierin heyecanlı bekleyişi sona erdi. Binlerce Açık Öğretim Fakültesi öğrencisinin beklediği sınav giriş belgeleri bugün açıklandı. Peki AÖF sınav giriş belgesi nasıl çıkartılır? AÖF sınav yerleri nasıl öğrenilir? İşte detaylar.

  AÖF sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak?

  Gündem, 06 Ocak 2018

  AÖF sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak?

  AÖF sınav giriş yerleri için öğrencilerin heyecanlı bekleyişi sürüyor. Açık Öğretim Fakültesi, Güz Dönemi Final Sınavları'na katılmak için sınav giriş belgesinin açıklanacağı tarihi araştrııyor. Peki AÖF sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak? AÖF final sınavları ne zaman?

 • AÖF sınav giriş yerleri belli oldu mu?

  Gündem, 04 Ocak 2018

  AÖF sınav giriş yerleri belli oldu mu?

  AÖF sınav giriş yerleri belli oldu mu? sorusu binlerce öğrenci tarafından merak ediliyor. AÖF sınav giriş yerleri açıklandıktan sonra final sınavı gerçekleştirilecek. AÖF final sınavları ne zaman? İşte Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi 2017 - 2018 akademik takvimi.

 • AÖF dönem sonu sınavı ne zaman?

  Gündem, 15 Aralık 2017

  AÖF dönem sonu sınavı ne zaman?

  Açıköğretim Fakültesi'nde okuyan binlerce kişi, vize sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra şimdi de dönem sonu final sınavlarına hazırlanıyor. Peki AÖF dönem sonu sınavları ne zaman yapılacak? AÖF sınavlarıyla ilgili tüm detaylar haberimizde...

 • AÖF soru ve cevapları yayınlandı mı?

  Gündem, 06 Aralık 2017

  AÖF soru ve cevapları yayınlandı mı?

  AÖF sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler AÖF vize soruları ve cevaplarına çevrilmişti. AÖF soru ve cevapları e-Kampüs platformu üzerinden açıklandı. Öğrenciler 25-26 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilen AÖF soru ve cevaplarına e-Kampüs'e girerek ulaşabilecekler.

  AÖF vize sonuçları açıklandı

  Gündem, 05 Aralık 2017

  AÖF vize sonuçları açıklandı

  AÖF sınav sonuçları için bir süredir bekleyen öğrenciler, an itibarıyla sınav sonuçlarını görüntüleyebiliyor. 25-26 Kasım tarihlerinde gerçekleşen vize sınav sonuçları, Anadolu Üniversitesi tarafından açıklandı. İşte AÖF vize sınav sonuçları öğrenme ekranı ve detaylar...