KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

AÖF

Anadolu Üniversitesi 17 lisans, 36 önlisans programıyla, ulusal sınırları aşarak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Kosova, Makedonya, Bulgaristan, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Batı Trakya’da yaşayanlar ile çeşitli Batı Avrupa ülkelerinde yaşayan Türk vatandaşlarına eğitim hizmetini çağdaş Açık ve Uzaktan Eğitim Sistemi ile götürmektedir.

Türk yükseköğretim sisteminde 34.yılını tamamlayan Anadolu Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Sistemi, yaklaşık 3 milyon öğrencisi ve 2 milyon 500 bin mezununa açık ve uzaktan eğitim yoluyla yüksek öğrenim sağlamanın yanı sıra özel projeler yardımıyla Türkiye’nin eğitim sorunlarının aşılmasında vazgeçilmez bir rol üstlenmektedir.

Merkezi Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Sistemi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinden oluşmakta olup eğitim-öğretim kredili sisteme dayalı olarak yürütülmektedir.

Kredili sistem; derslerin dönemlik olarak belirlendiği, bir öğretim yılının güz ve bahar olmak üzere iki dönemden oluştuğu, her dönemde bir ara ve dönem sonu sınavının yapıldığı, bütünleme sınavı ve yaz okulunun bulunmadığı, öğrencilerin derse devam edebilmesi ve öğrencilik haklarından yararlanabilmesi için her dönem başında belirlenen tarihlerde kaydını yeniletmesi gerektiği, kayıt yenileme dönemlerinde öğrencilerin Fakülte tarafından atanan dersleri daha sonra ilgili dönemde almak üzere azaltabildiği veya ilgili üst dönemden 45 Avrupa KrediTransfer Sistemi (AKTS) krediyi geçmeyecek şekilde ders ekleyebildiği, derslerin programda kapladıkları süreye ve gerektirdiği çabaya göre kredilendirildiği ve zorunlu kredi miktarının tamamlanmasıyla mezun olunan eğitim-öğretim sistemidir.

Kredili sistemde, önlisans programlarında güz dönemi 1 ve 3. yarıyıllardan, bahar dönemi 2 ve 4. yarıyıllardan; lisans programlarında güz dönemi 1, 3, 5 ve 7. yarıyıllardan, bahar dönemi 2, 4, 6 ve 8. yarıyıllardan oluşmaktadır.

Kredili sistemde ders geçme esası uygulandığından, sınıf kavramı bulunmamaktadır. Bu nedenle öğrenciler 1, 2, 3 ve 4. sınıf olarak ayrılmazlar. Öğrenciler güz dönemi derslerini güz döneminde, bahar dönemi derslerini bahar döneminde almak zorundadırlar. Başka bir ifade ile güz dönemi dersini bahar döneminde, bahar dönemi dersini güz döneminde alamazlar.

Aöf Haberleri

 • AÖF sınav giriş yerleri sorgulama!

  Gündem, 25 Mayıs 2018

  AÖF sınav giriş yerleri sorgulama!

  Hafta sonu gerçekleştirilecek AÖF sınavı için heyecan başladı. Açıköğretim Fakültesi (AÖF) sınav giriş yerleri belli olmuştu. Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2017-2018 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı tarihleri değiştiğini de daha önce Anadolu Üniversitesi duyurmuştu. 2. dönem final Anadolu Üniversitesi AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır? İşte detaylar....

 • AÖF sınav giriş yerleri sorgulama!

  Gündem, 24 Mayıs 2018

  AÖF sınav giriş yerleri sorgulama!

  Açıköğretim Fakültesi (AÖF) sınav giriş yerleri belli oldu. Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2017-2018 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı tarihleri değiştiğini duyurmuştu. 2. dönem final Anadolu Üniversitesi AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır? İşte ayrıntılar

 • AÖF sınavı giriş yerleri belli oldu!

  Gündem, 21 Mayıs 2018

  AÖF sınavı giriş yerleri belli oldu!

  AÖF sınav yerleri, sınava geri sayım sürerken belli oldu. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından düzenlenen final sınavı, öğrenciler tarafından heyecanla bekleniyor. İşte 2018 AÖF sınav giriş yerleri ve AÖF sınavına dair detaylar...

  AÖF sınav yerleri açıklandı mı?

  Gündem, 17 Mayıs 2018

  AÖF sınav yerleri açıklandı mı?

  2018 AÖF final sınavı için geri sayım başladı. 26-27 Mayıs'ta gerçekleştirilecek olan AÖF final sınavı için öğrenciler hazırlık içinde. Peki, AÖF sınav yerleri açıklandı mı? 2018 AÖF final sınavı giriş yerleri ne zaman belli olacak? İşte detaylar...

  AÖF final sınavı ne zaman?

  Gündem, 09 Mayıs 2018

  AÖF final sınavı ne zaman?

  AÖF 2018 Bahar dönemi final sınavı, Açıköğretim Fakültesi öğrencileri tarafından bekleniyor. Vize sınavlarının ardından final sınavında da başarılı olan öğrenciler bir üst dönem derslerini alma hakkı kazanacak. Peki 2018 AÖF Bahar dönemi final sınavı ne zaman? AÖF sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

 • AÖF final sınavı ne zaman?

  Gündem, 27 Nisan 2018

  AÖF final sınavı ne zaman?

  AÖF bahar dönemi ara sınavı sonuçları 25 Mart'ta açıklandı. AÖF sonuçlarını sorgulamak isteyen öğrenciler sonuçlara nasıl erişebilecek? AÖF final sınavı ne zaman yapılacak? İşte AÖF sınav sonuçları ile final sınavı tarihi...

 • Binlerce öğrenci bunu bekliyordu

  Gündem, 26 Nisan 2018

  Binlerce öğrenci bunu bekliyordu

  AÖF sınav sonuçları için bekleyiş sona erdi ve Anadolu Üniversitesi tarafından sınav sonuçları erişime açıldı. Öğrenciler, sınav sonuçlarını sisteme giriş yaparak görüntüleyebiliyorlar. İşte AÖF sınav sonuçları sorgulama ve detaylar...

 • AÖF sınav sonuçları açıklandı, sorgula!

  Gündem, 26 Nisan 2018

  AÖF sınav sonuçları açıklandı, sorgula!

  Yüz binlerce adayın katıldığı Anadolu Üniversitesi (AÖF) sınav sonuçları açıklandı. Bahar dönemi vize sınavına katılan adaylar Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sistemi üzerinden sınav sonucunu sorgulayabilir. AÖF Bahar dönemi final sınavı ne zaman?

  AÖF sınav sonuçları açıklandı!

  Gündem, 25 Nisan 2018

  AÖF sınav sonuçları açıklandı!

  AÖF sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Binlerce öğrencinin katılımıyla yapılan bahar dönemi vize sınavları sonrasında sonuçlar açıklandı. Öğrenciler sisteme giriş yaparak sınav sonuçlarını görüntüleyebilecek. İşte AÖF sınav sonuçları sorgulama ve detaylar...

  AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Gündem, 25 Nisan 2018

  AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?

  2017-2018 AÖF bahar dönemi ara sınavı 14-15 Nisan'da uygulandı. Sınava katılan adayların sonuçlar için heyecanlı bekleyişi sürüyor. Peki, 2018 AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF bahar dönemi ara sınavı sonuçları için tarih açıklandı mı? İşte ayrıntılar...

 • AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Gündem, 24 Nisan 2018

  AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  AÖF 2018 bahar dönemi vize sınavı 14-15 Nisan'da gerçekleştirildi. Sınava katılan öğrenciler sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını heyecanla bekliyor. Peki, AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 AÖF bahar dönemi sınav sonuçları tarihi belli oldu mu? İşte tüm detaylar...

 • AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Gündem, 23 Nisan 2018

  AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?

  AÖF bahar dönemi vize sınavı 14-15 Nisan'da gerçekleştirildi. Sınava katılan adayların sınav sonrası sonuçlar için heyecanlı bekleyişi başladı. Peki, AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? Sonuçların açıklanacağı tarih belli oldu mu? İşte 2018 AÖF sonuçları ile ilgili ayrıntılar...

 • AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Gündem, 21 Nisan 2018

  AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi (AÖF) sınav sonuçları için henüz resmi bir açıklama yapmadı. Binlerce AÖF öğrencisi sınav sonuçlarını bekliyor. Vize sınavlarının ardından final sınavları uygulanacak. Ayrıca Anadolu Üniversitesi AÖF öğrencilerini ilgilendiren önemli bir uyarı yaptı.

  AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Gündem, 20 Nisan 2018

  AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim (AÖF), İktisat ve İşletme Fakülteleri 2017-2018 Öğretim Yılı Bahar Dönemi ilk sınavları 14 - 15 Nisan 2018 tarihlerinde yapılmıştı. AÖF sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş başladı. Anadolu Üniversitesi AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Gündem, 18 Nisan 2018

  AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  AÖF sınav sonuçları, bu hafta sonu yapılan sınavlar sonrasında merakla beklenmeye başlandı. Sınav sonuçlarının açıklanmasını bekleyen öğrenciler, soruların yayınlanmasıyla da sınavda verdikleri cevapları kontrol ediyor. Peki AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

 • AÖF sınav sonuçları için bekleyiş sürüyor

  Gündem, 17 Nisan 2018

  AÖF sınav sonuçları için bekleyiş sürüyor

  AÖF sınav sonuçları için binlerce öğrenci Anadolu Üniversitesi'nden gelecek haberi bekliyor. Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrenciler sınavdan aldıkları notları görüntüleyebilecek. Öte yandan AÖF sınav soruları yayınlandı. Peki AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

 • AÖF soru ve cevapları yayınlandı!

  Gündem, 16 Nisan 2018

  AÖF soru ve cevapları yayınlandı!

  AÖF sınav soruları yayınlandı! Binlerce öğrencinin katılımıyla 14-15 Nisan'da yapılan AÖF Bahar Dönemi vize sınavları sonrasında sorular bugün yayınlandı! İşte AÖF sınav soru ve cevapları!

 • AÖF sınav soru ve cevapları yarın açıklanır mı?

  Gündem, 15 Nisan 2018

  AÖF sınav soru ve cevapları yarın açıklanır mı?

  Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen Açıköğretim Fakültesi (AÖF) bahar dönemi sınavları 14 Nisan Cumartesi uygulanmaya başlandı. Son sınav 15 Nisan Pazar günü saat 13.00'da yapıldı. AÖF sınav soru ve cevapları ne zaman açıklanacak?

  AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Gündem, 14 Nisan 2018

  AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  AÖF sınav sonuçları için bekleyiş başladı. Bugün gerçekleştirilen AÖF Bahar Dönemi vize sınavları sonrasında öğrenciler sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi araştırmaya başladı. Peki AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF soru ve cevapları yayınlandı mı?