ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Söz Sende'de Balçiçek İlter'e konuşan Türk Kadınları Kültür Derneği İstanbul Şube Başkanı, Araştırmacı - Yazar Cemalnur Sargut, tasavvuf ve tesettürle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu:

"Bu iş anlatmak, söylemek meselesi değil. Tasavvuf hakkında son dönemde konuşanlar çok ama önemli olan onu yaşamak meselesidir. Tasavvuf bir felsefe değildir, bir yaşam biçimidir. Safi anlatarak değil, yaşayarak göstermek gerekir."


Araştırmacı-Yazar Sargut, bu kadar islam ve tasavvuf bir yaşam biçimidir diyorsunuz ancak siz neden örtünmüyorsunuz? sorusunu, "tesettürün insanın gönlünde olduğuna iman ediyorum. Esas önemli olan çirkin huyların ve aynı ölçüde aşırı güzelliklerin örtülmesidir. İslam eşittir tesettür diye birşey oldu. Halbuki İslam'ın beş şartı içinde tesettür yok. Ayrıca da İslam güzel ahlaktır. Sohbetlerimde başında şapkalı artist hanımefendiyle baştan aşağı çarşaflı hanımefendi kolkola beraber ağlıyorlar. Benim için bu birleştirici etkiden daha büyük bir lütuf yok." sözleriyle cevaplandırdı.

 • Cemalnur Sargut
 • Söz Sende
 • balçiçek ilter

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
 • Misafir 02 Haziran 2017 Cuma 16:26
  Kur an da tūrban diye bir sey yoktur...iyi okuyun...ziynet yerlerinizi örtūn ibaresi vardır...
 • Misafir 06 Haziran 2017 Salı 11:31
  nur suresinde açıkca yazıyor dilerseniz bakın
 • Misafir 27 Mayıs 2017 Cumartesi 20:01
  Sayın cemalnur hanım kuranın lütfen mealini okuyun peygamber Efendimizin kızlarını ve hanimlarini düşünün başörtüsü farzdır
Tüm yorumları göster(76)
Kalan karakter : 2000