ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Söz Sende'de Balçiçek İlter'e konuşan Türk Kadınları Kültür Derneği İstanbul Şube Başkanı, Araştırmacı - Yazar Cemalnur Sargut, tasavvuf ve tesettürle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu:

"Bu iş anlatmak, söylemek meselesi değil. Tasavvuf hakkında son dönemde konuşanlar çok ama önemli olan onu yaşamak meselesidir. Tasavvuf bir felsefe değildir, bir yaşam biçimidir. Safi anlatarak değil, yaşayarak göstermek gerekir."


Araştırmacı-Yazar Sargut, bu kadar islam ve tasavvuf bir yaşam biçimidir diyorsunuz ancak siz neden örtünmüyorsunuz? sorusunu, "tesettürün insanın gönlünde olduğuna iman ediyorum. Esas önemli olan çirkin huyların ve aynı ölçüde aşırı güzelliklerin örtülmesidir. İslam eşittir tesettür diye birşey oldu. Halbuki İslam'ın beş şartı içinde tesettür yok. Ayrıca da İslam güzel ahlaktır. Sohbetlerimde başında şapkalı artist hanımefendiyle baştan aşağı çarşaflı hanımefendi kolkola beraber ağlıyorlar. Benim için bu birleştirici etkiden daha büyük bir lütuf yok." sözleriyle cevaplandırdı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
 • Misafir 21 Mayıs 2017 Pazar 11:32
  Sayin cemalnur hanim tesettur kalpte derken nur suresini ni nereye kouyorsunuz.tesettur hakkindaki cevaplariniz hep kacamak.Sizi ornek alip seven hanimlarda ortunmenin farz olmadigi kanisina variyirlar.Haşa.Su konuyu mertce hic tasavvuf arkadina saklanmadan soyleyin ditin ki kardesler tesettur farz ama ben yapamiyorum.aksi halde insanlarin imanini tehlikeye atiyorsunuz.Bu da programlardaki aglayip sizlamalariniz ne sizi nede ornek alanlarinizi kurtarir.cunku bu ummetin kadinlari icin ornek siz degil hz.aise ve hz. Fatima analarimizdir.hidayet dilegiyle
 • Misafir 24 Aralık 2016 Cumartesi 11:25
  Evet tesettür herşeyden evvel insanın gönlünde olmalı.
 • Misafir 07 Temmuz 2015 Salı 12:32
  çoooook yazık
 • Misafir 06 Nisan 2015 Pazartesi 21:57
  Bu hanim Kuran'ı Kerim i hic okumuş mu
 • Misafir 10 Temmuz 2014 Perşembe 19:38
  bunda. daha guzel anlatiilamazdi yurekten kutlarim Fatos Ezdi
 • Misafir 10 Temmuz 2014 Perşembe 19:34
  bunda. daha guzel anlatiazdi
Kalan karakter : 2000