ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'nda (OKS) ilk yerleştirmede yerleşip, kayıt yaptıran 18 bin öğrenci okulunu beğenmeyerek kaydını sildirdi. Birinci yerleştirme sonrasında boş kalan 72 bin kişilik kontenjan, bir okula yerleştirilip kaydolan, ancak 20 Ağustos'a kadar kaydını sildiren 18 bin öğrenci nedeniyle 90 bine çıktı.

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nün istatistiklerine göre büyük kısmı meslek liselerinde olan 90 bin boş kontenjana yerleştirilmek için başvuran öğrenci sayısı da 181 bini buldu.

116 BİN ADAY YERLEŞTİ

Herhangi bir okula kayıt yaptırmak isteyen adayların 4 Ağustos'da sona eren kayıt işlemleri sonucunda, 207 bin 633 adaydan 134 bin 387'si kaydını yaptırdı. Ancak daha sonra yerini beğenmeyen adaylar oldu ve bu adaylardan 18 bini kaydını sildirdi. Böylece başvuru yapan 116 bin adayın kaydı kesinleşti.

SONUÇLAR YARIN

İkinci yerleştirme için başvuruları 20-24 Ağustos arasında alan Milli Eğitim Bakanlığı, ikinci yerleştirme sonuçlarını yarın “www.meb.gov.tr” internet adresinde açıklayacak. İkinci yerleştirme sonuçlarına göre kesin kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları da 29 Ağustos-5 Eylül tarihleni arasında yapılacak.

Yeni Şafak


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000