ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

İstanbul'u öğleden sonra başlayan sağanak yağış, şehri kısa sürede etkisi altına aldı.

Uzun süredir sıcak havadan bunalan İstanbulluların yüzü, bugün yağan yağmurla güldü. Taksim meydanında ani bastıran yağışla zor durumda kalan vatandaşlar, ıslanmalarına rağmen yağan yağmurun devam etmesini dilediler. Sarayburnu sahilde balık tutan vatandaşlar da yağmurdan nasibini aldı. Yağmurun bastırmasıyla bazıları balıkçılar kaçarken, bazıları ise balık tutmaya devam etti. Balık tutan Emine Soylu isimli vatandaş, yağmuru çok özlediğini belirterek, "Başladığından beri balık tutamadım ama akşama kadar bekleyeceğim" dedi.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Öte yandan bir çok İstanbullu'nun meterolijinin uyarılarına rağmen yağmura hazırlıksız yalandığı görüldü. Bazı vatandaşlar şemsiyeleri ile ıslanmaktan kurtulurken bazıları ise taşıdıkları çantaları başlarının üstün koyarak yağmurdan korunmaya çalıştı.


İki gün şiddetli yağmur bekleniyor

Marmara, Karadeniz ve Eskişehir-Kütahya çevresinde bugün ve yarın etkili yağış bekleniyor. Meteoroloji, şiddetli yağış beklenen bölgelerde sel ve su baskını uyarısı yaptı.

Yarın Marmara'nın güneyi ve doğusu, Karadeniz ve Eskişehir çevresinde etkili yağmur görülecek, Trakya, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu'da sağanak yağış alacak.

Sağanak yağmur yarın Karadeniz ve Erzurum-Kars bölümünde sürecek.

Yağışların ardından tüm bölgelerde yeniden güneşli günler başlayacak.
     
Kocaeli'ne iki saat yağmur yetti

Kocaeli’nde şiddetli yağış nedeniyle 78 ev ve iş yerini su bastı. Bir binanın alt katında kalan 3 çocuk ile anneleri su baskınından kısa süre önce kurtarıldı.

Kocaeli’nde saat 11.00 civarında başlayan sağanak yağış nedeniyle kent merkezinde Karabaş, Topçular, Çınarlı, Cedit mahalleri, Fethiye ve İstiklal caddeleri, Atatürk Bulvarı’nda 78 ev ve iş yerini su bastı.

Cedit Mahallesi Atatürk Bulvarı’nda bir binanın girişi 1,5 metre yüksekliğinde suyla dolunca binadakiler itfaiye ekiplerinin yardımıyla kurtarıldı. Kapıcı dairesinde çocuklar Tanju, Nurdan, Arzu ile anneleri Yaşare Bilgiç ise su baskınından kısa süre önce vatandaşlar tarafından kurtarıldı.

Çok sayıda maddi hasarlı trafik kazasının meydana geldiği kentte, trafik akışında aksamalar oldu.

Sivil savunma ve belediye ekipleri binaların alt katlarında ve yollarda biriken suyun tahliyesine çalışıyorlar.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, suyun tahliyesinin ardından hasar tespit çalışmalarına başlayacaklarını bildirdiler.

Kocaeli Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, kent merkezinde metrekareye 70 kilogram yağış düştüğünü, yağışın devam edeceğinin tahmin edildiğini      bildirdiler.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000