SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Liderlerin ismini kullanan kaç kişi var?

16 Şubat 2011 Çarşamba, 11:30:19Güncelleme: 11:30:19

2010'da 102 çocuğa "Recep Tayyip" ismi verildi... Ya diğerleri?

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Liderlerin ismini kullanan kaç kişi var? Sonra Oku

Türkiye'de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile aynı isim ve soyismi kullanan 981 kişi, Başbakan Erdoğan ile 90 kişi, CHP lideri Kılıçdaroğlu ile 1 kişi bulunurken, MHP lideri Devlet Bahçeli'yle aynı isim ve soyismi kullanan kimse bulunmuyor.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün dışında, Türkiye'de aynı isim ve soyismi kullanan 981 kişi daha bulunuyor. Nüfus kayıtlarında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile aynı isim ve soyismi taşıyan 90 kişi daha yer alıyor.

Ülke genelinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile aynı isim ve soyismi bir kişi daha taşırken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile aynı ad ve soyadını kullanan başka kimse yok.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın dışında aynı isim ve soyismi kullanan 2 kişi daha bulunurken, 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın ad ve soyadını 12, 5 Kasım 2006'da hayatını kaybeden eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'in isim ve soyismini ise 38 kişi daha taşıyor. 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile aynı isim ve soyismi taşıyan kişi sayısı ise 768.

2010'DA 102 ÇOCUĞA “RECEP TAYYİP” İSMİ VERİLDİ

2010 yılında dünyaya gelen 102 çocuğa “Recep Tayyip” isminin verildiği öğrenildi. “Yusuf”, “Mustafa”, “Mehmet”, “Arda” ve “Ahmet” isimlerinin en fazla tercih edildiği geçen yıl, 102 ailenin yeni doğan bebeklerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ismini vermeyi tercih ettikleri görüldü.

AA

BU HABERİN 76 YORUMU VAR.
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER