SON DAKİKA
HABERTÜRK Gazetesi yazarlarının köşeleri, saat 9:00'dan itibaren güncellenmektedir.

Kuca nasıl öptü!

08 Eylül 2016 Perşembe, 01:11:09 Güncelleme:09:57:36
Atilla Türker

Atilla Türker

[javascript protected email address]

 

Müjdeyi hemen vereyim: Karabükspor, Kuca’dan kurtuldu.

Kuca’yı hatırlıyorsunuz değil mi? Hani şu, 1.5 yıl önce inanılmaz bir fiyata Karabükspor’a itelenen 1 futbolcu.

Karabükspor’da artık Kuca diye 1 futbolcu yok.

Hemen belirteyim. Kuca transferi... Futbol tarihimizin en kazık transferlerinden biridir.

İzninizle... Bu transferin perde arkasını anlatmak istiyorum.

Yeşil Burun Adalı olan 26 yaşındaki siyahi futbolcu Kuca... Geçen yıl ocak ayında... “Kurtarıcı” diye... 1 milyon 650 bin Euro bonservis ücreti ödenerek... Portekiz’in Estoril kulübünden transfer edildi. Kuca ile de yıllık 450 bin Euro üzerinden tam 3.5 yıllık sözleşme imzalandı.

Yani, paket olarak... Kuca’nın maliyeti 3 milyon 250 bin Euro’yu buldu. Deli para!

Peki, ne oldu. Kuca balon çıktı! Geçen sezon sadece 2 maçta toplam 75 dakika forma giyebildi. Hep yedek kaldı. Hatta PAF takımına gönderildi.

İşte bu süreçte... Çok sayıda yazı kaleme aldım. Ne tür yazılar mı? “Bu transferin altında çapanoğlu var... Karabükspor’un tonla parası sokağa atıldı” şeklinde yazılar.

Çünkü... Bu Kuca’nın... Önceki yıllarda... Her daim çok düşük ücret karşılığında... Top koşturduğu... Yetersiz bir futbolcu olduğu... Bu camiayı iyi bilen güvenilir kişiler tarafından net bir biçimde dile getiriliyordu.

Sonra ne oldu? Bu transfere aracılık yaptığını söyleyen menajer Deniz Türker telefonla beni aradı. Gazeteci Can İpekçi vasıtasıyla benimle iletişime geçen Deniz Türker, Kuca’yı öve öve bitiremedi.

Karabükspor yönetimi de... Kendi resmi sitesinden yaptığı açıklamada... Bu transferin güzel bir çerçevede yapıldığını bildirdi!

Sezon bittiğinde... Kuca’nın minnacık bile fayda sağlayamadığı Karabükspor... Bağıra bağıra küme düştü. Sonrasında... Karabükspor yönetimi, Kuca ile yolları ayırmak istedi. Kuca’ya “Kardeş, senden bize fayda yok. Git...” denildi.

Ama... Kuca... Aptal değildi.... “Bu parayı hiçbir yerde bulamam” karşılığını verdi.

Sonuç olarak... Geçen sezon başında... Bu Kuca... Karabükspor tarafından Portekiz’in Belenenses takımına kiralandı. Ama nasıl? Sözleşmesi gereği alması gereken 450 bin Euro’nun 325 bin Euro’su... Yine Karabükspor tarafından ödendi.

Aynı Kuca... Geçen sezon Belenenses’ten sonra yine bir Portekiz temsilcisi olan Rio Ave’ye kiralandı. Tabii ki... Belenenses’le birlikte Rio Ave’de de hayal kırıklığı yarattı!

Bu sezon başı da... Karabükspor yönetimi, Kuca’ya yine “Kardeş. Lütfen... Anlayış göster... Artık senden kurtulalım” dedi.

Kuca gider mi! Yine... “Ortada kapı gibi sözleşmem var. Niye gideyim? Siz olsanız gider misiniz? Halimden memnunum” dedi.

Nihayetinde... Karabükspor yönetimi kara kara düşünürken... Geçen hafta... Kuca itelendi. Nereye mi? Başka bir Portekiz takımı olan Arouca’ya... Karabük camiası haliyle derin bir oh çekti!

İyi de... Kuca’dan kurtulmak öyle kolay mı! Faturası var! Şöyle ki... Kuca’nın... Bu sezon alması gereken 450 bin Euro’nun 325 bin Euro’su... Yine Karabükspor tarafından... Ödenecek. Şaka gibi değil mi!

Sonuç olarak... Bazı cambazlar tarafından... Titiz bir operasyonla itelenen Kuca için... Karabükspor’un kasasından 8 milyon lira çıkmış olacak. Düşünün... 2 maçta sadece 75 dakika oynayan dandik 1 futbolcu için... 8 milyon lira.

Üstelik... “İndiragandi var” şeklinde birileri köşe yazısı yazmasına rağmen!

Bu Kuca’nın... Sahada boş boş dolaştığı her 1 dakikası bile... 100 bin liraya geliyor.

Ayıp... Yazık... Rezalet!

Hatırlatmam gerekiyor. Bizim bu futbol piyasasında... Kulüp yöneticileri ve teknik adamlar... Dikkatli olmazlarsa eğer... Hep kazık yerler. Çünkü... Binlerce cambaz var!

Yazık değil mi şimdi Karabükspor’un tonla parasına...

Son söz: Futbolumuzdaki en büyük sorunlardan biri... Kerameti kendinden menkul kulüp yöneticileridir... Diğeri ise... Futbol piyasasındaki başıbozukluğu iyi değerlendiren.... Cambaz menajerlerdir.

BU YAZIYA İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER

DİĞER YAZILARI


TÜM YAZILARI İÇİN TIKLAYIN