Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika AK Parti grup toplantısı son dakika: Erdoğan AK Parti belediye başkan adaylarını açıkladı!

    Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Ankara ve İzmir belediye başkan adayları dahil, 20 adayını açıkladı.

    Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimler için şunları söyledi:

    AK Parti kendi siyasi gündeminin ayrımını titizlikle yapan bir partidir. 16 yılda 14 seçimde ülkemizin tüm önemli meselelerini olması gerektiği gibi yönetmeyi başardık. Geçtiğimiz cumartesi günü İstanbul'da 40 büyükşehir ve il belediye başkan adaylarını paylaştık. Grup toplantımızda 20 adet büyükşehir ve il aday ismini açıklayacağız. Gün bekleme değil, fırsatları değerlendirme günüdür.

    REKLAM

    Aralık ayıyla birlikte yeni bir yatırım ve istihdam seferberliği başlatarak yeni bir dönem başlatacağız. Yerel seçimleri bu dönemindestekçisi haline dönüştüreceğiz. Manifestomuzu önümüzdeki ay ilan edeceğiz. AK Parti şahsım başta olmak üzere, milletimizin gönlünde yer etmiş bir kadronun öncülüğünde kurulmuştur. Cumhuriyetimizin bizden önceki79 yılında yapılanlardan kat be katını ülkemize kazandırmayı başlardık. Eğitimden sağlığa, adaletten güvenliğe, sanayiden sosyal yardımlara kadar Türkiye'ye çağ atlattık. Bu güvenle diyoruz ki, kim ne derse desin belediyecilik AK Parti'nin işidir.

    Biz eserlerimizle konuşuyoruz, ana muhalefetgibi yalanlarla değil. Bu ana muhalefetrahatsız oluyor, İstanbul'a belediye başkanı olduğumda, musluklarında su akman, dağ gibi çöpleri olan bir İstanbul'u CHP'den almıştım. Siz kaçacaksınız, biz kovalayacağız. Partimde de bu tür arkadaşlar varsa, onlarla da yol yürümeyiz.

    Türkiye yansa da şaha kalksa da bunların umrunda değildir. Kılıçdaroğlu CHP'li başkanların yönettiği yerde hayat kalitesinin yüksekliğinden bahsediyor. CHP'li başkanların yönettiği yerler belediyelerin değil, büyükşehrinveya hükümetin yatırımları sayesinde gelmiştir. Bugün Kadıköy'den Pendik'e büyükşehrinhazırladığı raylı sistemle gidiyorsunuz. Bunların kafasında kim daha iyi yönetir diye bir düşünce yok. Bunun yerine AK Parti ve diğer partilerin oylarını alabilecek cinliğe kafa yoruyorlar.CHP yönetimine bir ödev veriyorum. Bu 60 kişilik listeyi alsınlar taktiklerine, cinliklerine göre isimler koysunlar. 31 Mart gecesi milletimiz hizmete talip olanlara mı, cinlik yapanlara mı itibar edecek.31 Mart'ta bu köhne zihniyete bir dur deyin. Bizim nasıl hizmetler verdiğimizi biliyorsunuz.

    İŞTE 20 BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

    İşte AK Parti'nin belediye başkan adayları:

    Afyon - Mehmet Zeybek

    Ankara - Mehmet Özhaseki

    Balıkesir - Yücel Yılmaz

    Bingöl - Erdal Arıkan

    Çanakkale - Ayhan Gider

    Çankırı - Hüseyin Boz

    Çorum - Halil İbrahim Aşgın

    Eskişehir - Burhan Sakallı

    Hatay - İbrahim Güler

    İzmir - Nihat Zeybekci

    Karaman - Mahmut Sami Şahin

    Konya - Uğur İbrahim Altay

    Mardin - Mehmet Vecdi Kahraman

    Muş - Feyat Asya

    Sakarya - Ekrem Yüce

    Sivas - Hilmi Bilgin

    Tokat - Eyüp Eroğlu

    Trabzon - Murat Zorluoğlu

    Uşak - Mehmet Çakın

    Yozgat - Celal Köse

    60 ADAY AÇIKLANMIŞ OLDU

    Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, bugün açıkladığı 20 belediye başkan adayı ile birlikte açıklanan isim sayısı 60 oldu. Açıklanan 60 belediyeden 44'ü AK Parti tarafından yönetiliyor. 16 belediye ise CHP, MHP ve kayyumlartarafından idare ediliyor. AK Parti, kendi idaresinde olan 44 belediyenin başkan adaylarından 15'i ile yola devam ederken, 29 başkan adayını ise yeni isimlerden belirledi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ