Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Güvenlik Son dakika! Barış Pınarı Harekatı'nda komandolar Fırat'ın doğusunda böyle ilerliyor - Haberler

    MSB'nin Twitter hesabından Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin açıklamada bulunuldu.

    Açıklamada, "Barış Pınarı Harekatı'na katılan kahraman komandolarımız, Fırat'ın doğusunda ilerlemeye devam ediyor." ifadesi kullanıldı.

    AA'nın haberine göre; söz konusu paylaşımda, komandoların arazide ateş açarak ilerlediğine ilişkin gece görüş kamerası ile kaydedilmiş bir görüntü de yer aldı.

    SINIRI BÖYLE GEÇTİLER

    Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Fırat'ın doğusuna hava harekatı ve topçu atışlarıyla başlattığı Barış Pınarı Harekatı kapsamında kara birlikleri de dün gece Suriye'ye girdi. Komandoların sınır duvarının kaldırılmasıyla Suriye'ye geçtiği anların görüntüleriortaya çıktı.

    REKLAM

    İHA'nın haberine göre, Suriye'nin kuzeyinde Fırat'ın doğusunda terör koridorunu ortadan kaldırmak ve bölgeye barış getirmek amacıyla başlatılan harekatta 181 hedef yerle bir edildi.

    Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla dün saat 16.00'da başlatılan hava harekatı ve topçu atışlarıyla belirlenen hedefler imha edildi. Tel Abyad ve Resulayn'daki hedeflerin imha edilmesinin ardından gece 22.00 sıralarında Türk askeri 3 ayrı noktadan Fırat'ın doğusuna girdi.

    Şanlıurfa'da konuşlu komandolar, bölgeye sevk edilen askeri çekicinin sınır duvarlarını kaldırmasıyla kara operasyonuna start verdiler. Bölgeye ilk giren komandoların Tunceli ve Kayseri'den gelen özel birlikler olduğu öğrenildi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ