Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

    Beşiktaş kendi sahasında Konyaspor’u Semih ve Cenk’in attığı gollerle yenerek galibiyet sevincini yaşadı.

    Yeni teknik adam Santos’la farklı bir başlangıç amaçlayan Siyah-Beyazlılar temiz bir sayfa açmaya çalışıyor. En azından Avrupa hedefini gerçekleştirme niyetindeler.

    Ara transferde takımı güçlendirmek için yapılan hamleler yerinde ve olumlu. Al Musrati ve Muçi nokta atışı oldu. Her ikisi de kaliteli oyuncu olduklarını gösterdiler.

    Uzun süredir oynamayan Masuaku da kadroya girdi. Sakatlar düzeldi. Eksik yok gibi. Tartışmalı biçimde kadro dışı bırakılan, kurtarıcı Aboubakar da yeniden takıma monte edildi.

    Eski kötü günlerin geride kalması amaçlanıyor. Taraftar gelecek adına umutlanmak istiyor. Bu nedenle Konyaspor karşılaşmasında tribünlerde yerlerini aldılar.

    Fakat, istenilen oyun sergilendi mi? Kazanılan bir maçın ardından artık ileriye daha farklı bakıyorlar mı?

    Tartışılır bir durum.

    Portekizli teknik adam Santos’un oyun planı da kurgusu da eleştiri konusu olmaya devam ediyor. Santos, ısrarla takımı savunmada tutmaya devam ediyor. Önce savunma güvenliği diye oyuncuların ayaklarına pranga vurmayı sürdürüyor. Şaşırılacak bir anlayış.

    Karşılaşmanın ilk 25 dakikasını izleyenler büyük bir hayal kırıklığı yaşadılar. Top oynayan, baskı kuran, ceza sahası önüne yerleşen Konyaspor’u görünce sustular, yutkundular. Tezahürat yapmayı bir kenara bırakıp ne olacak bu işin sonu diye kara kara düşündüler.

    Şansları varmış ki, Konyaspor bu anlarda gol bulamadı. İlk 45 dakika boşa giden, yanlış taktiğe kurban edilen bir dönem oldu. Kötü oyun, futbolcuları da şaşırttı.

    İkinci yarı, bu işin böyle gitmeyeceği anlaşılınca Siyah-Beyazlı oyuncular ileri çıkmayı, atak yapmayı, oyunu önde kurmayı düşündü. Ve farklı bir maç ortaya çıktı.

    Semih’in açılışı yaptığı gol sonrası taraftar kendine geldi. Coşkularını sahaya yansıttı. Ardından Cenk’in fırsatçılığı skoru belirledi.

    Beşiktaş, her zaman olduğu gibi adına yakışır oynamak zorunda. Oyunu öne yıkmalı, baskı kurmalı, kenarları çalıştırmalı. Üstelik kendi sahasında bu tür bir oyun karakterine de uygun.

    Santos, takımı savunmaya yığmaktan, topu rakibe bırakmaktan vazgeçmeli.

    Üstelik, yeni gelen oyuncular bu işin üstesinden gelecek kalitedeler.

    Al Musrati, oyun aklı olan, topu iyi kullanan yetenekli bir oyuncu. Yanına onu anlayacaklar monte edildiğinde farklı bir orta saha görebiliriz.

    Muçi de yetenekli bir isim. Skor almaya yakın özellikleri var. Karşılaşmada attığı 8 şut özgüvenini gösteriyor. Rakip ceza sahasına daha yakın oynadığında tehlikeli olacaktır.

    Bir başka soru da, Cenk mi, yoksa Semih mi santrafor oynamalı? Tartışmasız Semih, merkez golcü olarak daha etkili bir isim. Genç oyuncuya bu şans verilmeli. Kenarda üretkenliğini ve yeteneğini tam olarak yansıtamıyor.

    Lig üçüncülüğü ve kupayı hedefe koyan Beşiktaş, bunları gerçekleştirebilecek güce sahip. Yeter ki, Santos doğru kadro ve taktikle buluşabilsin.