Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Anasayfa Özel İçerikler Serdar Ali Çelikler Tadic ve Dzeko'nun verdikleri sözü tutma zamanı
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    Fenerbahçe'de yönetim kurulu, İsmail Kartal ile futbolcu grubu arasında bir ilişki ve iletişim kalmadığını sağır sultan bile duydu.

    İsmail Kartal ile futbolcular arasında en az 8-10 haftadır kopmalar olduğu söyleniyordu. İçerideki Samsun maçı sonrası Sportif Direktör Mario Branco'nun "Bu teknik ekiple şampiyon olamayız. Takviye şart" dediği; Kartal'ın bu öneriyi şiddetle reddettiği biliniyor.

    Özellikle Tadic - Dzeko - Bonucci gibi 'babalar'ın bir süredir hoca ile iletişimlerini tamamen kestikleri de biliniyor. Olympiakos eşleşmelerinin ilkinde asıl ve son kopma yaşanıyor.

    İkinci Olympiakos maçı sonrası elenilince yönetim de tam anlamıyla desteği kesiyor. Aslında yönetim kurulu ve başkan epeyidir Tadic - Dzeko'dan "Hocadan şikayetlerinizi biliyorum. sorumluluk sizde" minvalinde konuşmalar yapıldığı da biliniyor. Zaten Ali Koç, 2 Nisan'daki genel kurulda açıkça "Tadic ve Dzeko şampiyonluk mücadelesi için bana söz verdiler" dedi.

    Sivas'taki 2-2'lik beraberlik sonrası ise iletişim tam anlamıyla kesildi. Ali Koç yönetimini altı yıldır tanıyoruz. Başkan, bir hocadan vazgeçtiğinde tamamen sessizliğe bürünüyor. Sivas maçından sonra eleştirilen sessizliğin nedeni de bu. Tespit böyle ve gerçek. Bu 3 sacayağı arasındaki iletişim tamamen bittiğine göre ne yapılacak?

    3 hafta kala hocayı göndermenin manası yok ama hem Beşiktaş hem Konya maçlarında Dzeko'nun bariz; Tadic'in de belli belirsiz tribi ortada. Dzeko bu kadar bariz 4 net golü kaçırır mı? Evet muazzam bir golcü değildi ama 4 yüzde 100 gollük pozisyonundan en az birini atmaması da psikolojik bırakmışlıkla açıklanabilir ancak.

    Kalan 3 maç için Ali Koç'un Tadic ve Dzeko'ya yeniden kendisine verdikleri sözü tutmalarını istemelidir. Kayseri ve G.Saray maçlarında gereğini yapsınlar. Sonra zaten istedikleri olacaktır.