Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Anasayfa Özel İçerikler Serdar Ali Çelikler 'Ah Sivas ve Konya maçları' demişlerdir
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    Beşiktaş maçında yedek soyunduğu, ve o maçta oyuna girdiği andan itibaren ve sonraki Konya maçında da 'yanları ağrıyan' Dzeko yerine Batshuayi 11'deydi. Doğruydu. Dijku 6 numaraya geçmişti. Doğruydu. Keşke Oly maçlarında da bu doğru yapılabilseydi.

    Cengiz; İrfan'ın yerindeydi. Maç başlamadan İsmail Kartal, saha içine girdi ve tüm takımı halka şeklinde toplayıp motivasyon konuşması yaptı. Yapmasa ne olurdu bilemem ama takım beklentilerin aksine son derece istekli ve kuvvetli başladı maça. Kayseri'ye nefes aldırmadılar. Pozisyonlar da buldular. Batshu ile öne geçildikten sonra Karagümrük'ün de gol attığı haberi gelince enerji iki misli attı. Jayden'ın tek başına başlattığı atak, ön libero Dijku'nun harika golüyle sonlandı. İlk 45'de tek sorun Becao'nun G.Saray maçında cezalı duruma düşmesiydi. 2. Devre başlar başlamaz Ferdi ile 3. gol kaçtı. Kayseri de rahat oynadığından açık ve gel gitli bir maç olmaya başladı. 56'da artık net emin oldum ki Tadic asist başına para alıyor herhalde! Yine net gol pozisyonunda pasa gitti ve top kaybı yaptı. 59'da Szymanski, sezon boyunca yapamadığı muz ortayı yaptı, Çağlar 3. golü attı.

    Galatasaray, Karagümrük önünde 2-1 öne geçince bir kısım seyirciden protesto başladı. İsmail Kartal, Serdar Dursun, MHY derken Bonucci'yi oyuna aldı. Dzeko'yu sokmadı. Cengiz çıkarken protesto edildi. 1 dakika sonra Gümrük beraberlik golünü atınca protestolar kesildi. Sonuçta 93 puana ulaştı takım ve 36. haftalar itibariyle tarihin en çok puan toplayan iki ekibinden biri oldu. Berkan Kutlu'nun Olimpiyat Stadı'ndaki golü tüm enerji ile birlikte son ümitleri de tüketti. Ah o Sivas ve Konya deplasmanları demek lazım. Sezon 4 hedefin tamamının yitirilmesi ile tamamlandı.