Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Anasayfa Özel İçerikler Serdar Ali Çelikler Uçup kaçmadan Milli Takım'ı destekleyelim
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    Kulüpçülük virüsünün, bütün vücudunu sarıp hasta ettiği Türk Milli Takımı, 4 gün sonra ilk maçına çıkacak. Son iki Avrupa Şampiyonası'nı büyük skandallarla kapatmış takımımız ve genç oyuncularımız yine en başta kendi 'hater'ları ile mücadele edecek.

    Ha bu arada bazıları asla ve kat'a kulüp takımlarındaki gibi mücadele etmeyecek; o da bir gerçek. Bakmayın siz lafta milliyetçiliğe. Bir kısmı kendini sakınarak oynayacak. 2008'deki turnuvada kırık ayakla şampiyona tamamlayan Servet'ler - Emre Aşık'lar yok. Ne de olsa 'ekmek' kulüpte. Milli takımda oynayana belli oranda ücret verilmesini de gündeme getireceğim ileride.

    Neyse.. Yakın geleceğe bakalım. Bir kere uçup kaçmayalım. 'İnanılmaz' bir takımımız yok. Ayaklarımız yere bassın. 'Atan' ve 'Tutan' konusunda çok sıkıntılıyız. Grupa 2. olursak bir sonraki turda eşleşmemiz muhtemel takımlar Fransa - İngiltere - İspanya / İtalya'dan biri. O nedenle "Yarı final" - "Final" falan güzel hayaller olarak dursun bir köşede. Bu genç takım, gruptan çıksın şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da çirkin haberlerle gündeme gelmesin benim için yeterli olacak. Bir zamanlar milli takım kampında futbolcu futbolcuya silahlı baskın mı yapmadı? Dini bütün geçinenler "Mercedes jip" pazarlıkları yüzünden tripler mi atmadı? Uçakta saldırılar mı yapılmadı? Prim aldım - alamadımlar - 'Karam Tayfa'lar daha neler neler.. Hiç olmazsa bu çoğunluğu genç ve temiz çocuklar bu tip saçmalıklarla bizi meşgul etmediler. Gelelim Montella'ya. 26 kişilik kadroda kimi çıkartsan eleştirileceksin. Bu her ülkede tartışılır.. Ama Yunus Akgün tercihini anlayamadığımı söylemeliyim.

    Semih Kılıçsoy üzerinden yapılan yangın sonucu, Montella kendisini çağırdı. Lakin gelecekte çok faydalanacağımız bu isim, Fener ve G.Saray maçlarında olduğu gibi Polonya maçında da ezildi. Henüz seviyesi yeterli değil. Bu ortamı görmesi ve yaşaması bakımından orada bulunması doğru olabilir. Bence eldeki isimler üzerinde Cenk dışında güvenilir santrforumuz yok. Barış Alper'i o noktaya devşirip bir çözüm arayışımız olabilir. Samet konusu sosyal medya trolleşmesi ile iyiden iyiye çirkin bir hal aldı. Abdülkerim'in yanında oynayacak 2. isim için referandum yapsak iktidar olan kimse çıkmaz. Atalanta'dan beri düşüşte olan ve Arabistan'da fiziki özelliklerini de yitirmiş Merih de olmaz. Stoperde hiçbir dönem tam olamamış Kaan Ayhan da zorlama olur. Çağlar sakatlandıktan sonra o bölge boş. Kaan - Merih - Samet kim oynarsa oynasın kalite ve seviye belli. Ahmetcan da Abdülkerim'in yedeği belli ki.

    Savunma önünde İsmail inşallah sağlıklıdır. Ondan sonra sırayla Okay ve Salih gelir. Hakan harika bir sezon geçirdi ve Montella ile o da yerini buldu. Orkun onun alternatifi olur. Santrfor Cenk olursa arkasındaki 3'lü, Arda - Barış Alper - Yusuf Kenan - Kerem - İrfan - Yunus arasından seçilecek. Oradaki kalabalık keşke savunma hattında olabilseydi. Kadro bu, malzeme belli. 3 beraberlikle dahi gruptan çıkabileceğimizi bilerek, gruptan çıkmanın ve belli derecede iyi futbol oynamanın bu malzeme ile yeterli başarı olacağını unutmadan; kulüpçülük ve X'deki etkileşimden para kazanma peşinde olan trollere yüz vermeden bu genç ve sempatik ekibi destekleyelim.